Misispės valstijoje suimtas su apnuodytais laiškais siejamas vyras

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) trečiadienį suėmė vieną Misisipės valstijoje gyvenantį vyrą, siejamą su mirtinai pavojingu ricinu apnuodytais laiškais, kurie buvo išsiųsti prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamai) ir dviem kitiems pareigūnais, pranešė Teisingumo departamentas.

Įtariamasis Paulas Kevinas Curtisas (Polas Kevinas Kertisas) buvo suimtas savo namuose Korinto mieste Misisipės valstijoje.

„Manoma, kad jis atsakingas už trijų laiškų išsiuntimą per JAV pašto inspekcijos tarnybą, kuriuose buvo granuliuotos medžiagos, kaip rodo preliminarūs tyrimai, turinčios ricino“, - sakoma Teisingumo departamento pranešime.

Tie laiškai buvo adresuoti vienam JAV senatoriui, Baltiesiems rūmams ir vienam Misisipės valstijos teisingumo pareigūnui.

Pavojus dėl ricinu apnuodytų laiškų buvo paskelbtas Vašingtone po to, kai pirmadienį įvykdytas sprogdinimas per Bostono maratoną užmušė tris žmones, o dar 176 sužeidė, tačiau FTB nurodė, jog nėra jokių požymių, kad šie incidentai būtų susiję.

Kaip praneša FTB, B.Obamai išsiųstas laiškas atkeliavo į pašto tikrinimo įstaigą prie Baltųjų rūmų ir buvo nedelsiant izoliuotas. Preliminarūs tyrimai parodė, kad jame esama mirtinai nuodingos medžiagos - ricino.

Vašingtone padėtis antradienio vakarą buvo itin įtempta, paskelbus žinią, kad pareigūnai sulaikė laišką, adresuotą Misisipės senatoriui respublikonui Rogeriui Wickeriui (Rodžeriui Vikeriui), ir kad atlikus preliminarius tyrimus jame rasta ricino.

Anksčiau trečiadienį virtinė pranešimų apie įtartinus laiškus ir paketus sudrebino JAV sostinė ir privertė laikinai evakuoti dalį patalpų dviejuose Senato pastatuose. Greitai paaiškėjo, kad dauguma tų pranešimų buvo klaidingi, o darbas Kapitolijuje buvo tik laikinai sutrikdytas.

B.Obamai ir R.Wickeriui adresuotuose laiškuose vartojama panaši kalba ir buvo frazė: „Matyti blogį ir jo neatskleisti reiškia tapti tyliu bendrininku, kad tai tęstųsi“. Laiškų gale buvo eilutė „Aš esu KC ir patvirtinu šią žinią“, sakoma viename FTB operatyviniame aplinkraštyje, su kuriuo susipažino naujienųa agentūra „Reuters“.

Du teisėsaugos šaltiniai sakė, kad tyrėjai yra įsitikinę, jog suimtas vyras yra tas pats Kevinas Curtisas, kuris esą skelbdavo internete keistus komentarus ir dalyvaudavo velionio dainininko Elvio Presley (Elvio Preslio) antrininkų konkursuose.

Viename 2007 metais paskelbtame komentare Kevinas Curtisas skundėsi, kad keli Elvis antrininkų konkursai, rengti keliose valstijose, „buvo suklastoti, o organizatoriai ir vertintojai gaudavo kyšius“. Tos žinutės buvo pasirašytos: „Čia Kevinas Curtisas, ir aš patvirtinu šią žinią.“

Misisipės šiaurinio rajono viešųjų tarnybų komisaras Brandonas Presley (Brendonas Preslis), kuris esą yra Elvis Presley giminaitis, sakė „Reuters“, kad K.Curtisas sekmadienio vakarą susisiekė su juo per socialinį tinklą „Facebook“, klausdamas, ar jį tikrai sieja giminystė su garsiuoju rokenrolo dainininku.

B.Presley tvirtino K.Curtiso nepažįstantis.

„Nežinau, ar jis kvaištelėjęs dėl Elvio, Elvio šeimos ar dar ko nors, - teigė jis. - Pareigūnai man patarė labai atsargiai elgtis su mūsų gaunamais laiškais kelias ateinančias dienas.“

Laiškai, kuriuose, kaip manoma, esama ricino, buvo pažymėti Memfio miesto Tenesyje antspaudais ir datuoti balandžio 8 dieną. Tačiau Memfio meras A C Whartonas (Ei Si Vartonas) savo pranešime pažymėjo, jog tas faktas nereiškia, kad laiškai buvo parašyti jo mieste.

Vašingtono gyventojams šis incidentas atgaivino baugius prisiminimus apie įvykius prieš beveik 12 metų, kai dviejų senatorių biurai Vašingtone, taip pat žiniasklaidos kanalai Niujorke ir Floridoje gavo laiškų su juodligės bakterijų sporomis. Laiškai su šios mirtinai pavojingos ligos užkratu buvo išsiųsti likus nedaug laiko iki 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų Niujorke ir Vašingtone.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių