Minskas areštavo A.Lukašenkos kritikus socialiniame tinkle „VKontakte“

Teisių gynimo organizacija „Vesna-96“ pranešė, kad areštuoti mažiausiai keturi Baltarusijos opozicijos populiariausiame runeto socialiniame tinkle „VKontakte“ administravę moderatoriai. Aleksandro Lukašenkos kritikų puslapis buvo nepasiekiamas maždaug dvi valandas.

Komentarų dėl to iš VRM atstovų nepavyko gauti.

„Vesna-96“ ketvirtadienį nurodė, kad sulaikyti „keli žmonės, kurie tvarkė rubrikos “Nusibodo mums šis Lukašenka" informacijos srautą.

Opozicijos puslapyje internete vk.com/stopluka_org sakoma, kad prieiga prie „naujos, specialiųjų tarnybų nekontroliuojamos grupės“ atkurta.

„VKontakte“ buvo populiarus veiksmų derinimo puslapis opozicijai Rusijoje, kur pavasarį vyko daugiatūkstantinės protesto akcijos prieš Vladimiro Putino, kurio dialogo su kitaip mąstančiaisiais metodus kritikai lygina su baltarusiškais receptais slopinti disidentus.

Prieš metus tūkstančiai žmonių Baltarusijoje dalyvavo organizuotuose per socialinius tinklus tyliuose protestuose.

Daugiau kaip pusantro tūkstančio žmonių, kurie išreiškė savo nesutikimą su valdžia plojimais, buvo sulaikyti, keliems šimtams paskirti administraciniai areštai. Po to Baltarusijos parlamentas gerokai išplėtė jėgos struktūrų įgaliojimus kovoti su nepatenkintaisiais.

Baltarusijoje rugsėjo 23 dieną vyks eiliniai parlamento rinkimai, kuriuos dalis opozicijos ragina boikotuoti, kol kalėjimuose tebėra maždaug penkiolika A.Lukašenkos oponentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reimundas

Reimundas portretas
Baltarusijoje gyvenu nuo 2008. Kadangi būnu daugelyje valstybių, spjaudantiems ant A. Lukašenkos galiu pasakyti, kad JO dėka Baltarusija eiliniam žmogui šiandien yra GĖRIO SALA prasmirdusiame perpuvusio laukinio kapitalizmo vandenyne. Deja, viena iš labiausiai dvokiančių to vandenyno vietų – Lietuva... Turėjau progą asmeniškai pabendrauti su A. Lukašenka. Tai plačios erudicijos išmintingas šalies vadovas, besirūpinantis gerove, pirmiausiai, savo valstybės ir jos žmonių, o ne kapitalistinių erkių ir visokio plauko engėjų ar didžiulių pelnų besigviešiančių užsienio „investitorių“, kaip Lietuvoje. Lietuvoje savo laiku bandžiau įkurti įmonę, sugaišau 6 m., betvarkydamas popierius, leidimus, planus, projektus, kol supratau, kad čia esu nereikalingas... Savo nuostabai Baltarusijoje buvau sutiktas kuo maloniausiai, be jokių kyšių ir pažinčių per 5 MĖNESIUS sutvarkiau visus įmonės steigimo ir statybos dokumentus, gavau, tiesa, su asmeniniu A. Lukašenkos palaiminimu, valstybės paramą, ir šiandien įmonė kuo puikiausiai veikia. Kaip ir kitos beveik 500 lietuviškų įmonių Baltarusijoje. Skundžiasi tik vienas-kitas, nesupratęs, kad čia – ne Lietuva - reikės sąžiningai dirbti, o ne plėšikauti, dirbtinai keliant kainas ir engiant dirbančiuosius. Užtenka palyginti būsto, transporto bilietų, daugelio maisto produktų, vaistų, degalų, bankų bei komunalinių paslaugų kainas, ir viskas pasidaro aišku - jos nuo trečdalio iki keletos kartų mažesnės, negu Lietuvoje, nors atlyginimai panašūs... Pensijos Baltarusijoje nuo 55 m. moterims ir nuo 60 m. vyrams. Jeigu kas nori, gali išeiti į pensiją vėliau. Tada pensija didinama kiekvienais metais. Pvz., jeigu moteris išeina į pensiją 60, o vyras 65 m., jiems pensija būna padidinama 40%, ir t. t. Reikalauja „demokratijos“ ir protestuoja tik Baltarusijos 5-oji kolona, visaip skatinama ir gausiai šeriama JAV doleriais ir Eurais... Kaip taisyklė, tinginiai ir visokio plauko intrigantai ar kalėjime patupėję nusikaltėliai...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių