Michelle vėl bando paskleisti B.Obamos kerus

Prieš ketverius metus Michelle Obama skeptiškai nusiteikusiems rinkėjams sakė, kad, nepaisant jos vyro juokingo vardo, jis yra toks pats, kaip ir jie, o šį antradienį ji taip pat bandė įtikinti juos, kad Barackas Obama yra ir nepaprastas prezidentas.

Pirmoji ponia, kuri yra populiaresnė už prezidentą, Demokratų partijos 2012 metų suvažiavimą Šarlotėje, Šiaurės Karolinoje, geriausiu vakaro laiku pradėjo kalba, kuri žymi dar vieną etapą jos kelyje nuo nenoromis kampanijoje dalyvavusios sutuoktinės iki tikros politikos kovotojos.

Pirmosios JAV ponios jau 100 metų nuo Nellie Taft brido į drumstus JAV prezidentinės politikos vandenis, bet Michelle ėmėsi modernaus vaidmens pateikti švelnesnį, žmogiškesnį priešnuodį pernelyg šališkoms šių laikų karikatūroms.

Prieš ketverius metus sausakimšame stadione Denveryje Kolorade ši Harvardo ir Prinstono universitetuose išsilavinimą įgijusi teisininkė debiutavo politikos arenoje.

Tuomet ji stengėsi pademonstruoti amerikiečiams, kad Obamos yra visiškai tokie patys kaip jie.

Ji taip pat pradėjo pasakoti savo pačios istoriją - atsidavusios motinos ir žmonos, nuėjusios neįtikėtiną kelią nuo skurdaus Čikagos Sout Saido rajono iki legendinių valdžios koridorių Baltuosiuose rūmuose.

Ji jaudinamai pasakojo apie tai, kaip B.Obama žaidė krepšinį su jos 183 cm ūgio broliu ir dabar jau mirusiu jos tėvu, kuris per kambarį pabučiuoti jos motinos eidavo pasiramsčiuodamas dviem lazdomis.

Antradienį M.Obama kalbėjo, kad jos sutuoktinis taip pat yra užjaučiantis ir uolus prezidentas.

„Kai žmonės manęs klausia, ar buvimas Baltuosiuose rūmuose pakeitė mano vyrą, galiu nuoširdžiai pasakyti, kad, kalbant apie jo charakterį, jo įsitikinimus ir jo širdį, Barackas Obama tebėra tas pats vyras, kurį prieš visus tuos metus įsimylėjau“, - sakė ji.

„Tai vyras, kurį tomis ramybės akimirkomis vėlyvais vakarais matau palinkusį virš savo darbo stalo, įnikusį į laiškus, kuriuos jam atsiuntė žmonės, - tęsė ji. - Į laišką tėvo, sunkiai galinčio apmokėti savo sąskaitas, moters, mirštančios nuo vėžio, kurios draudimo kompanija neapmokės jos gydymo, jauno žmogaus, tiek daug žadančio, bet turinčio tiek mažai galimybių“.

„Matau jo akyse susirūpinimą ir girdžiu ryžtą jo balse, kai jis man sako: “Tu nepatikėsi, ką išgyvena šie žmonės, Michelle. Tai neteisinga. Turime toliau dirbti, kad tai ištaisytume. Turime dar tiek daug padaryti", - pasakojo prezidento žmona.

Pastaraisiais mėnesiais, kaip pirmoji juodaodė JAV prezidentienė, be to, moteris, išsiskirianti žavesiu, užslėpta tvirtybe ir vis didėjančiais politiniais įgūdžiais, ji suteikė labai reikalingo gyvumo kiek nukentėjusiam savo vyro „prekės ženklui“.

Nuo balandžio ji vadovavo daugiau kaip 70-čiai lėšų rinkimo renginių, o Šarlotėje ne tik atliko pagrindinį vaidmenį demokratų suvažiavimo atidarymo vakarą, bet ir vadovaus virtinei šalutinių renginių, kuriuose savo vyro pusėn bandys patraukti afroamerikiečius, ispanakalbius, gėjus, kariškius ir moterų aktyvistes.

Nuo to laiko, kai apsigyveno Baltųjų rūmų Rytiniame sparne, ji taip pat skatino geranoriškumą kampanijomis už sveiką mitybą ir gerą fizinę būklę, siekiu padėti karo veteranų šeimoms.

"Ji yra pirmoji modistė, vyriausioji mama, pirmoji sodininkė, šauni teta - ji yra gerų rankų Oprah, - sakė Robertas Watsonas, pirmųjų ponių vaidmenų ekspertas iš Lynno universiteto Boka Ratone Floridoje.

„Nežinau, ar tai įvaizdžio perkūrimas, ar mes pagaliau imame matyti tikrąją Michelle. Kad ir kas tai būtų, tai - labai veiksminga“, - pridūrė jis.

Michelle LaVaughn Robinson gimė1964 metų sausio 17 dieną, augo kuklioje aplinkoje, bet studijavo dviejuose prestižiškiausiuose JAV universitetuose.

Ji dirbo korporacijų teisės srityje, nepelno organizacijos, veikusios kai kuriuose neturtingesniuose Čikagos rajonuose, direktore, Čikagos universitete ir jo medicinos centre.

Tačiau ji turi ir peikėjų. Per 2008 metų rinkimų kampaniją meilus jos su vyru pasisveikinimas susiliečiant kumščiais buvo pramintas „teroristų kumščių stuktelėjimu“, o epitetai „nepatriotiška“ pasigirdo po neapdairaus komentaro, kad dėl visuomenės paramos jos vyrui ji „pirmą kartą per savo, kaip suaugusio žmogaus, gyvenimą“ didžiuojasi savo šalimi.

Kritikai taip pat supeikė 2010 metais įvykusią jos prabangią kelionę į Ispaniją.


Šiame straipsnyje: Michelle ObamaBarack Obama

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių