Mianmaro demokratijos šauklei bus įteiktas JAV Kongreso medalis

JAV įstatymų leidėjai laikinai užmirš nesutarimus tarp partijų ir pagerbs Mianmaro demokratijos lyderę Aung San Suu Kyi aukščiausiuoju Kongreso apdovanojimu.

Šios Nobelio taikos premijos laureatės kova prieš kariškių valdymą šalyje, kuri dar žinoma kaip Birma, yra viena iš nedaugelio sričių, kurią JAV demokratai ir respublikonai vieningai palaikė daugelį metų.

Jos istorinis vizitas Amerikoje trečiadienį suteikia puikią galimybę įteikti Kongreso aukso medalį, kuris buvo skirtas Aung San Suu Kyi 2008 metais, nors tuomet ji negalėjo jo atsiimti, nes tebebuvo laikoma namų arešte savo šalyje.

Aung San Suu Kyi taip pat susitiks su Atstovų Rūmų ir Senato lyderiais, o JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton planuoja dalyvauti medalio įteikimo ceremonijoje, kuri vyks Kapitolijaus rūmų rotondoje.

Savo 17 dienų viešnagę Jungtinėse Valstijose Aung San Suu Kyi pradėjo antradienį susitikdama su H.Clinton Valstybės departamente.

Vėliau ji pareiškė, kad palaikytų JAV sprendimą sušvelninti tebegaliojančias ekonomines sankcijas Mianmarui - žingsnį, kurį šiuo metu svarsto prezidento Baracko Obamos administracija.

H.Clinton išsakė susirūpinimą dėl Mianmare likusių politinių kalinių ir šalyje vykstančio etninio smurto, tai pat dėl karinių ryšių su Šiaurės Korėja.

Tačiau stiprėja viltys, kad JAV administracija gali sušvelninti importo iš Mianmaro draudimą, kai šios šalies prezidentas Theinas Seinas atvyks į Niujorke ateinančią savaitę vyksiantį kasmetinį pasaulio lyderių susitikimą Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

Jungtinės Valstijos ilgai smerkė 15 metų trukusį Aung San Suu Kyi namų areštą, tačiau taip pat vadovavo pastangoms atkurti ryšius su buvusia atstumtąja valstybe, kuri tapo daug atviresnė per pastaruosius dvejus metus, kai demokratijos šauklė buvo paleista.

Theinas Seinas sušvelnino drakoniškus žiniasklaidos suvaržymus ir leido Aung San Suu Kyi bei jos partijai dalyvauti balandį vykusiuose specialiuose rinkimuose.

Atsakydamos Jungtinės Valstijos normalizavo diplomatinius santykius ir liepą vėl leido Amerikos bendrovėms investuoti Mianmare.


Šiame straipsnyje: Mianmarasdemokratija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių