Meksikoje viešintis popiežius susitiks su prezidentu F.Calderonu

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį susitiks su Meksikos prezidentu Felipe Calderonu per trijų dienų vizitą šioje šalyje, kurį pradėjo pasmerkdamas mirtį sėjančias narkotikų kontrabandininkų grupuotes.

Skaisčiai šviečiant saulei minios vėliavomis mojuojančių tikinčiųjų susirinko palei 34 kilometrų ilgio kelią į Leono miestą, į kurį pontifikas važiavo savo baltu papamobiliu.

Penktadienį, 22 val. 13 min. Grinvičo (13 min. po vidurnakčio, jau šeštadienį Lietuvos) laiku, popiežiaus lėktuvas nutūpė Gvanachuato tarptautiniame oro uoste - šioje itin katalikiškoje centrinėje Gvanachuato valstijoje popiežius bus iki pirmadienio.

„Broli Benediktai, dabar esate meksikietis!“ - šaukė jaunuoliai, vilkėję baltus marškinėlius su Šventojo Tėvo atvaizdu, o oro uoste pontifiką pasitiko tradicinių muzikantų mariačių orkestras.

Katalikų Bažnyčios vadovas sakė, kad melsis „ypač už kenčiančius... nuo visokių formų smurto“.

Tikimasi, kad popiežius pasiūs tvirtą taikos žinią šalyje, krečiamoje su narkotikų kontrabanda susijusio smurto bangų, per pastaruosius penkerius metus nusinešusių apie 50 tūkst. žmonių gyvybių.

Skrisdamas į Meksiką Benediktas XVI paragino „kovoti su šiuo blogiu, naikinančiu mūsų jaunimą“, kalbėdamas apie narkotikų prekeivių gaujų kultūrą.

Jis taip pat ragino jausti „moralinę atsakomybę“ ir liautis „garbinti pinigus, kurie pavergia žmones“.

Meksikos valdžia pažadėjo užtikrinti didžiausią saugumą per šį vizitą; tai padarys apie 5 400 saugumo pajėgų karių. Leono arkivyskupas netgi paragino tarpusavyje kovojančius narkotikų kontrabandos kartelius paskelbti paliaubas.

Tačiau popiežius sulauks kritikos dėl kunigų pedofilijos skandalų, ypač dėl Vatikano požiūrio į liūdniausiai pagarsėjusį dvasininką Marcialį Macielį (Marsialį Masielį), „Kristaus legiono“ ordino įkūrėją, kuris mirė 2008 metais.

Nuo dvasininkų lytinės prievartos nukentėję asmenys išreiškė nusivylimą, kad Šventasis Tėvas neplanavo su jais susitikti.

Nors Meksika pagal gyventojų skaičių yra antroji didžiausia katalikiška šalis, kurioje 84 proc. žmonių yra krikštyti, čionykštė katalikų bendruomenė pastaraisiais metais mažėjo, iš dalies dėl kitų religinių judėjimų stiprėjimo.

„Noriu sutvirtinti tų, kurie tiki Kristumi, tikėjimą, sustiprindamas ir paskatindamas juos atnaujinti savo tikėjimą“, - Benediktas XVI pareiškė atvykęs, kai buvo pasveikintas prezidento F.Calderono.

Apie 700 tūkst. maldininkų susirinko į Gvanachuato regioną prieš šeštąjį Katalikų Bažnyčios vadovo vizitą Meksikoje, tačiau dabartiniam pontifikui jis yra pirmasis.

Anksčiau Meksikoje penkis kartus lankėsi charizmatiškasis popiežius Jonas Paulius II.

Pagrindiniu šio vizito akcentu taps didelės mišios, kurios sekmadienį bus aukojamos šiame regione esančiame 200-ųjų metinių parke prie didžiulės Kristaus Karaliaus statulos.

Popiežius penktadienį užsiminė apie stiprias katalikiškas tradicijas regione, kuriame praeito amžiaus 3-ame dešimtmetyje įsiplieskė katalikų sukilimas, kai tikintieji ėmėsi ginklų, vyriausybei paskelbus įstatymus, atėmusios valdžią iš Bažnyčios.

Per savo antrąją kelionę į Ameriką popiežius, kuriam ateinantį mėnesį sukaks 85 metai, iki pirmadienio aplankys Silao, Leono ir Gvanachuato miestus.

Vėliau dvi dienas jis praleis komunistinėje Kuboje, kur lankysis Santjago ir Havanos miestuose.

Kuboje Benediktas XVI taip pat seks Jono Pauliaus II, padėjusio atnaujinti Bažnyčios ryšius su komunistiniu režimu, pavyzdžiu.

Pontifikas sakė, kad marksizmas „nebeatitinka tikrovės“ ir paragino kurti „naujus modelius“, iki šiol nesulaukus didesnių pokyčių Havanos politikoje.

Kubos katalikų bendruomenė, sudaranti apie 10 proc. gyventojų, nori „padėti kurti konstruktyvų dialogą, siekiant išvengti traumų“, pridūrė jis.

Popiežius atsargiai kalbėjo apie šią šalį, nors disidentai, surengę protestų, turinčių paskatinti Katalikų Bažnyčios vadovą aptarti su Kubos vyriausybe žmogaus teisių klausimus, tikisi sulaukti palaikymo iš Šventojo Tėvo.

„Esame atviri apsikeitimui“ idėjomis, sakė Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodriguezas, paprašytas pakomentuoti popiežiaus pasisakymus.

„Laisvė - viena aukščiausių vertybių mūsų kultūroje“, - pažymėjo jis.

Benedikto XVI vizitas Kuboje vyks minint šios šalies šventosios globėjos - stebuklingosios Švč.Mielaširdingosios Mergelės statulėlės iš El Kobrės - suradimo jūroje 400-ąsias metines.

Popiežius tikisi paskatinti katalikišką tikėjimą šioje sekuliarioje šalyje; pamatyti Šventąjį Tėvą tikriausiai susirinks daugybė maldininkų iš visos šalies.


Šiame straipsnyje: PopiežiusBenediktas XVI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių