Medicinos darbuotoja prisimena mėginusi patekti į O.bin Ladeno namus

Viena iš darbo atleista Pakistano medikė trečiadienį prisiminė, kaip beldėsi į namo, kuriame slapstėsi tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ vadovas Osama bin Ladenas, duris, likus kelioms dienoms iki JAV specialiųjų pajėgų reido, per kurį buvo nukautas šis džihadistų lyderis.

Aiškėja, kad ši moteris buvo tapusi nieko neįtariančia pėstininke prieštaringai vertinamoje JAV centrinės žvalgybos tarnybos (CŽV) organizuotoje netikroje vakcinavimo programoje, siekiant sučiupti „al Qaeda“ vadą.

Amna Bibi kalbėjosi su naujienų agentūra AFP, kartu su dviem kitais medicinos darbuotojais vėl apsilankiusi vietoje, kurioje anksčiau stovėjo dabar jau nugriauta O.bin Ladeno vila, minint amerikiečių reido pirmąsias metines. Medikai, kuriuos vyriausybė pašalino iš pareigų dėl netikros vakcinavimo programos, sakė, kad su jais buvo pasielgta nesąžiningai ir reikalauja grąžinti į darbą.

Pakistanas suėmė gydytoją Shakeelą Afridi, kuris buvo užverbuotas CŽV, kad padėtų susekti „al Qaeda“ teroristų lyderį. Jis tapo vienu iš 18 dėl šio incidento atleistų sveikatos apsaugos darbuotojų.

Jungtinės Valstijos nebuvo visiškai įsitikinusios, kad O.bin Ladenas gyvena Abotabade, kai Karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų (SEAL) būrys buvo pasiųstas į slaptą operaciją gegužės 2 dieną.

Kaip rašo Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“, Sh.Afridi buvo užverbuotas CŽV dalyvauti operacijoje, kurios metu prisidengiant skiepijimo nuo hepatito B programa būtų siekiama paimti įtartinos buveinės gyventojų mėginius.

„Buvau paskirta į skiepijimo nuo hepatito B programą balandžio 20 dieną, ir balandžio 20 dieną Shakeelas Afridi atėjo asmeniškai vadovauti šiai kampanijai“, - A.Bibi sakė AFP.

„Mes atvykome į vilą. Beldėme į duris penkias minutes, bet niekas neatidarė. Tada užėjome į namą priešais Osamos vilą ir paklausėme jos (telefono) numerio. Viena mergaitė davė mums Tariqo numerį“, - sakė ji, paminėjusi vieną iš vyrų, kuris buvo nukautas per reidą gegužės 2-ąją. Šiuo metu žinoma, kad jis padėjo slapstytis O.bin Ladeno šeimai.

„Tada Shakeelas Afridi paskambino Tariqui, tačiau šis sakė esantis toli nuo namų ir negalintis grįžti, tad mes išvykome. Vėliau Shakeelas Afridi vėl skambino man iš Pešavaro nuvykti į šią vilą paskiepyti ten esančių moterų“, - pasakojo A.Bibi.

Tačiau A.Bibi tąsyk atsakė gydytojui, kad jai skauda koją ir kad ji negalinti ten grįžti, nors jis vėl prašė tai padaryti. Vėliau, balandžio 25 dieną, Sh.Afridi jai paskambino ir nurodė, kad į vilą vykti nebereikia.

„Gegužės 2 dieną sužinojome apie šį incidentą, o aš paskambinau Shakeelui Afridi ir paklausiau jo apie tą namą, pasakiusi, kad jį atakavo amerikiečiai. Jis supyko ir pasakė esantis susirinkime ir negalintis kalbėtis. Paskambinau jam kitą dieną, ir vėl pateikė tą patį atsakymą“, - nurodė buvusi medikė.

Pakistano pareigūnai mano, kad Sh.Afridi galėjo žinoti, kad O.bin Ladenas gyvena Abotabade, ir pasidalyti šia informacija su JAV žvalgybos agentais. Gydytojui gresia teismas už valstybės išdavystę.

Kita atleista sveikatos apsaugos darbuotoja Shaheena Mumraiz sakė, kad Sh.Afridi prašė jos informacijos apie Abotabade gyvenančias 15-40 metų moteris, tačiau ji nebuvusi atrinkta į skiepijimo programą.

„Niekada nesilankiau Osamos bin Ladeno name, - aiškino ji. - Departamentas prašė mūsų nesikreipti į teismą ir žiniasklaidą. Tačiau atėjome čia, kad pademonstruotume savo protestą, ir norime susigrąžinti savo darbus.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių