Maskvos mero žmona - nepralenkiama

Nekilnojamojo turto bendrovės "Inteko" prezidentė Jelena Baturima (nuotr.) deklaravo, kad 2009 metais gavo 30,95 mlrd. rublių (apie 2,5 mlrd. litų) pajamų.

Kaip nurodo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, ši suma yra beveik 4 tūkst. kartų didesnė už jos vyro - Maskvos mero Jurijaus Lužkovo pajamas.

Pajamų ir turto deklaracijoje, kurią paskelbė J.Baturina, vykdydama prezidento Dmitrijaus Medvedevo įsaką, išleistą pernai gegužę, dar nurodyta, kad Maskvos mero žmona turi nuosavą namą ir žemės sklypą Austrijoje, taip pat nuomoja "apartamentus" Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje.

J.Baturina deklaravo savo turtą ir pernai, nurodydama maždaug keturis kartus mažesnes pajamas: 7 mlrd. rublių 2008 m. palyginti su 31 mlrd. 2009 m.

"Inteko" atstovas Genadijus Terebkovas pažymėjo agentūrai "Interfax", kad beveik visas savo pajamas - 27 mlrd. rublių - J.Baturina išleido padengti bendrovės skoloms, kurios smarkiai padidėjo krizės metais.

Likusius pinigus J.Baturina sumokėjo kaip fizinių asmenų pajamų mokestį, sakė G.Terebkovas.

2009 m. prezidentas D.Medvedevas, kovodamas su korupcija, įpareigojo visus valstybės pareigūnus kasmet pateikti ataskaitas apie pajamas ir turtą - ir savo, ir sutuoktinio bei nepilnamečių vaikų. Po to šios žinios skelbiamos pasirinktinai.

J.Lužkovo laukai

2009 m. J.Lužkovo pajamos mažai skiriasi nuo kitų Rusijos subjektų vadovų pajamų: 7,98 mln. rublių.

Jis turi nemažai žemės: keturis 25 arų sklypus, 9 hektarų sklypą, kuriame yra fermerio ūkis, 24 hektarų pagalbinį ūkį, 80 hektarų žemės ūkio produkcijos gamybos sklypą, 144 kvadratinių metrų namą.

Apie visą šį nekilnojamąjį turtą pranešama tik tai, kad jis yra Rusijos teritorijoje.

J.Lužkovas, kaip ir prieš metus, turi dvi automobilio priekabas ir lengvąjį automobilį GAZ- 96E.

Drauge su žmona ir dviem dukterimis jis taip pat turi 445 kvadratinių metrų butą.

Turtingiausia rusė

J.Baturina taip pat nepadidino savo automobilių parko. Jame yra šeši automobiliai, du 2007 m. "Mercedes Benz", 2005 m. "Porsche Turbo S", 1995 m. "Audi 80", antikvarinis 1957 m. "Mercedes" ir kolekcinis 1934 m. "Talbot 95".

Bet per metus Maskvos mero žmona įsigijo Austrijoje 320 kvadratinių metrų namą ir 20 arų sklypą. Rusijoje jai dar priklauso beveik 3 hektarai žemės.

Ispanijoje J.Baturina nuomoja 1 628 kvadratinių metrų gyvenamąjį plotą, o Didžiojoje Britanijoje - 1 203 kvadratinių metrų plotą.

Bendrovė "Inteko" specialiai patikslino, jog šis nekilnojamojo turto objektas neturi nieko bendra su "geltonosios spaudos" skleidžiamais gandais, kad ji neva pirko ištaigingą namą "Witanhurst".

J.Baturina ir anksčiau pareiškė, jog pranešimai britų spaudoje, kad šis dvaras Londono šiaurėje priklauso jai, neatitinka tikrovės, ir padavė į teismą laikraštį "The Sunday Times".

J.Baturina visada primygtinai teigė, kad jos verslo sėkmė neturi nieko bendra su jo sutuoktiniu Maskvos meru.

Apie pernai gautas jos pajamas "Inteko" pranešė, kad 28 mlrd. rublių - tai pajamos iš vertybinių popierių ir investicijų, tarp jų "Gazprom" ir Taupomojo banko akcijų paketų pardavimo. Kiti 3 mlrd. rublių - tai darbo užmokestis ir kitos išmokos jai, kaip bendrovės darbuotojai, pabrėžė G.Terebkovas.

Vasaryje žurnalas "Finans" įvertino J.Baturinos turtą 2,2 mlrd. dolerių, o "Forbes" balandyje - 2,9 mlrd. dolerių, pripažindami, kad ji yra turtingiausia Rusijoje moteris.


Šiame straipsnyje: BaturinaLužkovasoligarchai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių