Maskvoje keli tūkstančiai demonstrantų protestavo prieš V.Putiną

Rusijos sostinėje Maskvoje ir kai kuriuose kituose šalies miestuose protestuotojai ketvirtadienį reikalavo paleisti suimtus aktyvistus, kuriuos jie vadina politiniais kaliniais, taip pat ragino šalį susivienyti prieš prezidento Vladimiro Putino pastangas nutildyti pilietinę visuomenę.

Apie 3 tūkst. piliečių ir įvairių opozicijos judėjimų narių susirinko Novopuškinskio skvere į „Gegužės 6-osios komiteto“ surengtą mitingą protestuoti prieš areštus dėl susirėmimų, kilusių gegužę V.Putino prisaikdinimo trečiai kadencijai išvakarėse.Maskvos policijos duomenimis, Maskvos centre esančiame skvere, skaičiuojant drauge su žurnalistais, buvo 800 žmonių.

Mitingo rezoliucijoje sakoma, kad gegužės 6-osios įvykių Bolotnaja aikštėje negalima apibūdinti kaip „masinių riaušių“, todėl baudžiamosios bylos pagal šį straipsnį yra neteisėtos.

Mitingo dalyviai pareikalavo nedelsiant paleisti areštuotuosius.Tai pažymėjo iš mitingo tribūnos „Solidarumo“ aktyvistas ir „Gegužės 6-osios komiteto“ narys Sergejus Davidis. Pasak jo, ginkluoto smurto prieš valdžios atstovus ar piliečius, apie kurį rašoma Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl masinių riaušių, nebuvo, o jeigu ir buvo, tai to griebėsi policininkai.Susirinkusieji S.Davidžio raginimu skandavo „Laisvę gegužės 6-osios kaliniams!“ ir „Rusija be Putino!“.

„Valdžia išsigando ir nusprendė pasinaudoti gegužės 6-ąja, pakartodama A.Lukašenkos patyrimą“, pareiškė mitinge Valstybės Dūmos deputatas Ilja Ponomariovas, turėdamas omenyje opozicijos sutriuškinimą Baltarusijoje po masinės protesto demonstracijos prieš klastotes per prezidento rinkimus 2010 metų gruodį.

„Būna tokių laikotarpių, kai valdžia paskelbia karą visuomenei. Štai mes ir išgyvename tokį laikotarpį. Valdžia veikia pagal karo įstatymus, tiksliau, nepaisydama įstatymų“, - paskelbė teisių gynėjas Valerijus Borščiovas.

Gegužės 6 dieną Maskvoje surengta demonstracija peraugo į susirėmimus gatvėse su riaušių policija. Šis smurto epizodas papildė precedento neturinčią protestų bangą prieš jau dešimtmetį trunkantį V.Putino valdymą, krečiančią Rusiją nuo praeitų metų pabaigos.Dabar tardomųjų byloje dėl susikirtimo su policija Bolotnajos aikštėje, kurį Rusijos tyrimų komitetas vadina „masinėmis riaušėmis“, yra 16 žmonių. 11 iš jų areštuoti nuo birželio, o apie dviejų žmonių sulaikymą Tyrimų komitetas paskelbė prieš pat ketvirtadienio mitingą.

Vieną iš jų, Nikolajų Kavkazkį, teismas areštavo dviem mėnesiams jau po mitingo.Per ketvirtadienį vykusį mitingą buvo reiškiamas palaikymas ir kitiems arešte laikomiems aktyvistams, įskaitant merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narėms, kurios reikalavo nuversti V.Putiną per vasarį surengtą nesankcionuotą protestą Maskvos katedroje.

Anksčiau šį mėnesį trijų merginų areštas buvo pratęstas iki sausio, kol vyks ikiteisminis tyrimas. Joms gresia iki septynerių metų laisvės atėmimo.Opozicijos aktyvistai per ketvirtadienį vykusį mitingą sakė, kad valdžia nori įbauginti ir nutildyti visuomenę, taip pat ragino Rusijos žmones priešintis.„Jie mums paskelbė karą!“ - teigė „Kairiojo fronto“ lyderis Sergejus Udalcovas.

Jis paragino mitingo dalyvius kiekvieną ketvirtadienį susirinkti į protesto akciją prie Tyrimų komiteto.Visi kalbėjusieji paragino įvairias politines sroves susitelkti kovoje su Kremliumi.„Mūsų ginklas tik vienas - solidarumas...Antraip rytoj ateis paimti bet kurio iš mūsų“, - sakė „Kairiojo fronto“ aktyvistas Aleksejus Sachninas, pas kurį birželį buvo padaryta krata.Mitinge buvo renkamos lėšos kaltinamiesiems „Bolotnajos byloje“ remti.Tuo tarpu vienas iš „Pussy Riot“ advokatų Markas Feiginas paragino susirinkusius dalyvauti masinėse demonstracijose, kurias planuojama surengti rugsėjį ir spalį, po palyginti ramesnio vasaros laikotarpio.

„Jų įstatymų nepaisymui bus atsakas gatvėse“, - pažymėjo teisininkas.Mitingas Novopuškinskio skvere buvo suderintas su valdžia, jo dalyvių skaičius neturėjo būti didesnis nei 1,5 tūkst. žmonių. organizatoriai iš pradžių norėjo surengti eitynes bulvarais ir 5 tūkst. dalyvių mitingą, bet leisimo eitynėms negavo.

Akcija vyko ramiai, policija pranešė, kad sulaikė tik vieną žmogų, kuris mėgino ateiti į mitingą su peiliu, teleskopine lazda ir penkiomis signalinėmis raketomis.

Į „Gegužės 6-osios komitetą“, sudarytą įvykių gegužės 6-ąją Bolotnaja aikštėje dalyvių teisėms ginti, įėjo „Kitokios Rusijos“, „Kairiojo fronto“, „Solidarumo“ ir kitų opozicinių organizacijų aktyvistai. Akcijos taip pat buvo buvo surengtos Sankt Peterburge, Samaroje, Penzoje, Saratove, Rostove prie Dono, Volgograde, Ivanove ir Žemutiniame Naugarde.NAUJAUSI KOMENTARAI

vidma

vidma portretas
nenusiramins vakarai po kol nepasodins i sosta tokiu zmoniu kaip elcinas kurie pragere amerikoj puse taribu sajungos .Stipribes jums . zuriu su pavidu jai mes turetumem tokius liderius su kiausais kaip batka ar lukosenka gal nereiketu europoje kalbet angliskai o galetumemm kalbet savo kalba kaip tai dro putinas nors moka ir anglu ir kitos uzsenio kalbas .....o dabar kaip mazitis sunelis ka pasako seimininkas ta ir darom . Laukiu nesulaukiu kol vel atskris hilori clitor paaskint uzsenio politika lietuvai .....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių