Maskvoje į uždraustą roko koncertą susirinko du tūkstančiai žmonių

Apie 2 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko vienoje Maskvos aikštėje į uždraustą roko koncertą, kurį ketinta surengti protestuojant prieš planuojamą naujo kelio tiesimą per vieną mišką Rusijos sostinės apylinkėse.

Šįkart žmonių susirinko daug daugiau negu į ankstesnius Maskvoje vykusius opozicijos mitingus, tačiau koncertas neįvyko, nes gausios milicijos pajėgos, kurios prižiūrėjo protestuotojus, neleido įjungti įgarsinimo įrangos, sakė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas, buvęs įvykio vietoje.

Tačiau roko veteranas ir grupės DDT lyderis Jurijus Ševčiukas, anksčiau protestuodavęs prieš Sovietų Sąjungos režimą, o dabar - prieš Rusijos premjero Vladimiro Putino vyriausybę, pamalonino savo gerbėjus, užsilipęs ant kopėčių ir sudainavęs be mikrofono kelias gerai žinomas dainas.

Aikštėje buvo suvažiavę dešimtys milicijos automobilių; budėjo liūdnai pagarsėjusių sukarintų milicijos pajėgų OMON pareigūnai, dėvintys šalmus ir neperšaunamas liemenes.

Šiuo koncertu siekta paremti aplinkos apsaugos aktyvistų pastangas sutrukdyti automagistralės statybai per Chimkų mišką netoli Maskvos, kurios tapo už savo teises kovojančių Rusijos žmonių simboliu.

Maskvos valdžia buvo davusi surengti demonstraciją prieš kelio statybą A.Puškino aikštėje , tačiau pareigūnai uždraudė surengti koncertą.

"Atėjome sakyti gražių kalbų ir dainuoti gražių dainų, tačiau mums iškilo problema, - muzikos kritikas ir vienas iš koncerto organizatorių Artemijus Troickis sakė naujienų agentūrai AFP. - Įgarsinimo įranga yra automobilyje, o saugumo pajėgos neleidžia jam įvažiuoti į aikštę."

Prieš prasidedant šiam mitingui buvo sulaikyti keli opozicijos aktyvistai, tarp jų žinomas teisių gynėjas Levas Ponomariovas, nurodė pareigūnai.

Dar apie 20 aktyvistų, tarp jų opozicijos judėjimo "Solidarumas" Maskvos skyriaus vadovas Michailas Šneideris ir buvęs ministras Borisas Nemcovas, buvo sulaikyti per ankstesnį protestą, kai Maskvos centre mėgino nešti Rusijos vėliavą, minint Valstybės vėliavos dieną.

"Problema ta, jog dėl vienos ar kitos priežasties valdžia bijo žmonių su gitaromis", - į mitingą atvykęs J.Ševčiukas sakė AFP, laikydamas apglėbęs savo gitarą.
Jis pridūrė, kad į šiaurės vakarus nuo Maskvos esantis Chimkų miškas yra "pilietinės kovos prieš savivaldžiavimą valstybėje simbolis".

J.Ševčiukas gegužę atvirai metė iššūkį V.Putinui, viename susitikime pareiškęs premjerui, kad Rusiją valdo "kunigaikščiai ir princai su sirenomis ant savo automobilių" ir kad protesto demonstracijos išvaikomos "represinių" saugumo tarnybų.

J.Ševčiukas Sovietų Sąjungos laikais buvo vienas iš garsiausių Leningrado (dabartinio Sankt Peterburgo) disidentų roko atlikėjų. Per šį mitingą jis sudainavo savo garsią baladę "Rodina" ("Tėvynė"), pritariant minios chorui.

"Miškas mūsų! Rusija be Putino! Duokit mums garsą!" - skandavo protestuotojai.
"Putinas leido iškirsti mūsų miškus", - skelbė užrašas viename plakate.

Skandalas dėl minėto kelio statybos įsiplieskė liepą, kai per vieną protesto akciją, kurios metu neįprastai prasiveržė smurtas, demonstrantai mėtė dūminius užtaisus į Chimkų vietos administracijos pastatą ir daužė langus.

Chimkų miškas, kuriuo eis greitoji trasa Maskva-Sankt Peterburgas, buvo pradėtas kirsti liepos pradžioje. Ekologai teigia, kad statybininkai neturi viso būtinų dokumentų komplekto, o turimus leidimus gavo pažeidžiant įstatymą.


Šiame straipsnyje: DDTValdimiras PutinasRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių