Masiniai protestai Rumunijoje privertė vyriausybę nusileisti

  • Teksto dydis:

Rumunijos premjeras šeštadienį pareiškė, kad vyriausybė nusileidžia dėl įstatymo, dekriminalizuojančio įvairius korupcinius nusikaltimus, nes šalyje kilo didžiausi protestai nuo 1989 metų, kai buvo nuverstas ir sušaudytas diktatorius Nicolae Ceausescu (Nikolajė Čiaušesku).

Protestuotojai buvo pasiryžę ir toliau daryti spaudimą vyriausybei; šeštadienį visoje šalyje į gatves išėjo apie 330 tūkst. piliečių.

Šalies premjeras Sorinas Grindeanu (Sorinas Grindianu) per televiziją transliuotame pranešime sakė, kad vyriausybės atstovai susitiks sekmadienį ir anuliuos nepaprastąjį dekretą, kuris būtų galėjęs padėti keliems korumpuotiems pareigūnams išvengti baudžiamosios atsakomybės.

„Nenoriu skaldyti Rumunijos“, – sakė S.Grindeanu vyriausybės rūmuose Bukarešto centre. Šis premjero pareiškimas sukėlė jau penktą vakarą iš eilės šalia rūmų susirinkusių beveik 120 tūkst. protestuotojų džiaugsmą.

Į ketvirtą dešimtį įkopusi protesto dalyvė Raluca (Raluka) sakė esanti patenkinta naujuoju sprendimu, tačiau kairiojo sparno vyriausybe, kuri į valdžią atėjo vos prieš mėnesį, vis dar nepasitikinti.

„Žmonės bus labai budrūs dėl šios vyriausybės“, – sakė ji naujienų agentūrai AFP.

Kaip nurodoma vasario 10-ąją įsigalioti turėjusiame, vėlų antradienį vyriausybės priimtame nepaprastajame dekrete, ruoštasi dekriminalizuoti pareigūnų nusižengimus, jei jų padaryta finansinė žala būtų mažesnė nei 200 000 lėjų (beveik 45 000 eurų).

Vis dėlto S.Grindeanu vyriausybė kitą savaitę vyksiančiam parlamento balsavimui pateikė kito įstatymo projektą, numatantį, kad būtų paleista apie 2 500 kalinių, už nesmurtinius nusikaltimus nuteistų iki penkerių metų laisvės atėmimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Deivydas

Deivydas portretas
Teisingai rumunai daro.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių