M. Barnier: neribotas pereinamasis laikotarpis po „Brexit“ – neįmanomas

  • Teksto dydis:

Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier antradienį įspėjo Didžiąją Britaniją, kad po „Brexit“ prasidėsiantis pereinamasis laikotarpis negali būti neribotas ir kad susitarimo dėl šios fazės pasiekti kol kas nepavyksta.

Kalbėdamas prieš itin svarbią premjerės Theresos May kalbą apie būsimus prekybos santykius, M. Barnier pridūrė, kad Didžiosios Britanijos planai išsaugoti dalinę prieigą prie bendrosios rinkos rodo šalies norą rinktis sau parankiausias nuostatas.

„Yra pakankamai daug klausimų, kuriais mūsų nuomonės išsiskiria. Man gaila, bet lieku prie vertinimo, kurį pateikiau prieš kelias savaites: turint omenyje šiuos nesutarimus, mes dar nepasiekėme pereinamojo laikotarpio (susitarimo)“, - Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė M. Barnier.

Didžioji Britanija tikisi, kad susitarimą pavyks pasiekti dar iki ateinančio mėnesio pabaigoje vyksiančio ES viršūnių susitikimo, kurio metu daugiausia dėmesio bus skiriama pereinamojo laikotarpio klausimui. Numatoma, kad šiuo periodu Jungtinė Karalystė (JK) turės toliau laikytis ES įstatymų, o mainais į tai galės ir toliau dalyvauti bendrojoje rinkoje.

ES siūlo, kad šis laikotarpis tęstųsi iki 2020-ųjų pabaigos, kai baigsis einamasis biudžetinis laikotarpis. JK, savo ruožtu, teigė, kad jis turėtų tęstis apie dvejus metus, o naujausiame vyriausybės paskelbtame dokumente netgi sakoma, kad pereinamojo laikotarpio trukmė turėtų atspindėti laiką, kurio abiem pusėms reikia, norint pasiekti susitarimą dėl būsimų prekybos santykių.

M. Barnier, trečiadienį pristatysiantis Bendrijos parengtą „Brexit“ susitarimo juodraštinę versiją, tvirtino, kad susidaro įspūdis, jog Didžioji Britanija „norėtų, kad pereinamasis laikotarpis tęstųsi neribotai. Savaime suprantama, kad tai - neįmanoma“.

Vyriausiasis ES „Brexit“ derybininkas taip pat pridūrė, kad tarp šalių išlieka didelių nesutarimų Bendrijos šalių piliečių, persikraustysiančių į Didžiąją Britaniją pereinamuoju laikotarpiu, teisių šioje šalyje klausimu bei dėl JK teisės tuo laikotarpiu prieštarauti Bendrijos priimamiems įstatymams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių