Los Andželas riaušių metines mini ragindamas laikytis vienybės

Los Andželo bendruomenių lyderiai šiame mieste vykusių kruvinų riaušių 20-ųjų metinių proga paskelbė raginimą laikytis vienybės.

Tačiau afroamerikiečių protestuotojų grupelė šiomis metinėmis pasinaudojo tam, kad užsipultų policiją dėl 1992 metų riaušių skurdžioje pietinėje Los Andželo dalyje, per kurias žuvo 53 žmonės ir buvo padaryta žalos už daugiau kaip 1 mlrd. dolerių. Tai buvo vienas didžiausių smurto protrūkių per dabartinę JAV istoriją.

Rasinės nesantaikos paskatintas anuometines riaušes įžiebė keturių policijos pareigūnų, kurie buvo nufilmuoti mušantys juodaodį automobilininką Rodney Kingą, išteisinimas, bet toliau jas kurstė etninė įtampa ir didžiulė ekonominė nelygybė šiame mieste.

„Jautėmės puolami“, - sekmadienį vienoje sankryžoje susirinkusiam maždaug 150 žmonių, daugiausia - afroamerikiečių, būriui sakė bendruomenės aktyvistas Morrisas Griffinas.

Kiek vėliau kitoje sankryžos pusėje prasidėjo kitas mitingas, kurio metu vienybę žadėjo miesto policijos departamento atstovai, ispanakalbių, afroamerikiečių ir korėjiečių lyderiai.

Tačiau pirmasis mitingas, kurio dalyvių vėliau sumažėjo iki 50-60, pasidarė negatyvesnis, protestuotojai vienu metu šaukė „kr..šk (fuck) policiją“, pranešė AFP korespondentas.

Vietos radijas ir kitos žiniasklaidos priemonės surengė debatus apie tų riaušių pamokas.

R.Kingas, kuris šioms metinėms išleido autobiografiją, buvo 26 metų amžiaus, kai grupė baltųjų policininkų žiauriai jį sumušė. Tą 1991 metų kovo 3-osios incidentą per savo buto langą nufilmavo vienas žmogus.

Po metų, 1992 balandžio 29-ąją, prisiekusieji, kurie visi buvo baltieji, išteisino tuos keturis policininkus. Įpykę dėl tokio sprendimo į gatves išėjo šimtai tūkstančių žmonių ir didelėse Los Andželo dalyse prasidėjo kruvinas smurtas bei padeginėjimai.

Šį sekmadienį miesto policijos viršininko pavaduotojas Michelas Moore'as surengė vienybės šou su korėjiečių kilmės amerikiečių koalicijos, Antidefamacijos lygos, „LA Urban League“, Pietų krikščionių vadovybės konferencijos  ir kitų bendruomenių lyderiais.

„Pripažįstame 1992 metų balandžio 29-osios tragediją ir pagerbiame tas nekaltas aukas, kurios prarado gyvybes“, - sakoma jų pareiškime, kurį parėmė ir Nacionalinė asociacija už spalvotųjų pažangą (NAACP).

R.Kingas, kuris po 1992-ųjų kovojo su priklausomybe narkotikams ir ne kartą turėjo reikalų su teisėsauga, sakė, kad rasizmui vis dar reikia mesti iššūkį.

„Visuomet bus tam tikro rasizmo. Bet nuo mūsų, kaip asmenų šioje šalyje, priklauso, ar pažvelgsime atgal ir pamatysime visus laimėjimus“, - sakė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių