Londonas pasiruošęs ekstravagantiškam olimpiados atidarymui

Septynerius metus lauktų Londono olimpinių žaidynių stadionai jau paruošti, o atletai pasirengę penktadienį vyksiančiai įspūdingai atidarymo ceremonijai.

Tris valandas truksiantis reginys, kurį tikriausiai stebės apie milijardas žiūrovų visame pasaulyje, taps įžanga į 17 dienų truksiančius atletų pasirodymus, per kuriuos atsiras didvyrių, vystysis dramos ir bus kurstomas nacionalinis pasididžiavimas.

Tačiau Londonas taip pat ruošiasi kitokiems išbandymams, kylant abejonių dėl šlubuojančios viešojo susisiekimo sistemos pajėgumų ir neišvengiamų grėsmių saugumui per olimpiadą, o šios problemos gali aptemdyti sporto pasiekimus.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį tvirtino, kad jo šalis surengs įsimintinas žaidynes, o Londone viešintis JAV respublikonų kandidatas į prezidento postą Mittas Romney atsiėmė savo kritiką dėl pasiruošimų olimpiadai.

M.Romney, kuris penktadienio vakarą dalyvaus atidarymo ceremonijoje, jos išvakarėse pareiškė, kad pasiruošimai olimpiadai yra „keliantys nerimą“, argumentuodamas, kad organizatorių nusamdyta privati saugos bendrovė nesugeba sutelkti reikalingo apsaugininkų skaičiaus.

D.Cameronas atsakė esantis įsitikinęs, kad Britanija sėkmingai surengs olimpines žaidynes, nepaisant ekonomikos nuosmukio, taip pat akivaizdžiai pašiepė M.Romney ankstesnį vadovaujantį vaidmenį, organizuojant 2002 metų žiemos olimpiada Solt Leik Sityje.

"Mes rengiame olimpines žaidynes viename iš judriausių, aktyviausių, labiausiai klestinčių miestų pasaulyje, - premjeras sakė per spaudos konferenciją Olimpiniame parke. - Žinoma, olimpines žaidynes būtų lengviau surengti giliame užkampyje.

„Vaizdai, nufilmuoti trečiadienį per 27 mln. svarų (118,8 mln. litų) kainavusios atidarymo ceremonijos generalinę repeticiją, leidžia manyti, kad reginys bus didingas, tačiau ekscentriškas, atspindintis jos režisieriaus Danny Boyle'o filosofiją.“Oskarą„ pelnęs filmo “Lūšnynų milijonierius„ kūrėjas pažadėjo sukurti “mūsų kaip tautos paveikslą" ir atskleidė, kad jo šou bus galima pamatyti gyvų avių ir šokančių Nacionalinės sveikatos tarnybos chirurgų.Tūkstančiai VIP svečių, tarp jų apie 120 užsienio lyderių, atvyko į Britanijos sostinę prie olimpiados atidarymą. Garsių svečių sąrašas itin margas: pradedant Holivudo žvaigžde Angelina Jolie ir JAV pirmąja ponia Michelle Obama, baigiant Svazilendo karaliumi.

Tarp olimpiados atidarymo ceremoniją Londone stebėsiančių lyderių bus Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Japonijos premjeras Yoshihiko Noda, o M.Obama vadovaus JAV delegacijai.Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo žmona Catherine papuoš Europos karališkųjų svečių būrį, kuriame taip pat bus Monako princas Albertas, o 86 metų karalienė Elizabeth II oficialiai atidarys žaidynes.

Rusijos delegacijai vadovaus premjeras Dmitrijus Medvedevas, o šios šalies prezidentas Vladimiras Putinas nurodė galintis atskristi vėliau stebėti dziudo rungtynių.Rusijos vadovas turi šios sporto šakos juodąjį diržą.Tuo tarpu Britanijos futbolo legenda Davidas Beckhamas nurodė atliksiantis tam tikrą vaidmenį per atidarymo ceremoniją, nors jis nebuvo pakviestas į Jungtinės Karalystės rinktinę.

Sklinda gandai, kad šiam sportininkui gali būti suteikta garbė įžiebti olimpinį fakelą.Tarp šou verslo garsenybių per olimpiados atidarymą bus matoma Holivudo superpora A.Jolie ir Bradas Pittas, kurie trečiadienį surengė iškilmingą vakarienę garsiam boksininkui Muhammadui Ali. Tarp šio renginio svečių buvo „Formulės 1“ lenktynininkas Lewisas Hamiltonas ir aktorė Rosario Dawson.

Trečiadienį generalinę repeticiją stebėję žiūrovai žadėjo, kad olimpiados atidarymas bus išties įspūdingas.Buvusiame neturtingame Londono rytiniame rajone Stradforde esančiame 80 tūkst. vietų Olimpiniame stadione paskutinę olimpiados atidarymo repeticiją stebėję žiūrovai jai pasibaigus atrodė kupini entuziazmo.

"Buvo absoliučiai nuostabu. Man norėjosi šaukti iš džiaugsmo, - sakė Hilary Midgley iš Darveno miestelio šiaurės vakarų Anglijoje. - Tai pranoko mano audringiausius lūkesčius.

"Tačiau viso pasaulio dėmesiui nukrypus į Britaniją, pareigūnai labai nuogąstauja dėl teroro išpuolių pavojaus.Pastarosiomis dienomis olimpiados apsaugai buvo pasiųsti dar 4 700 karių, kai privati saugos bendrovė G4S nesugebėjo sutelkti pakankamai apsaugininkų.Ant kai kurių namų stogų buvo įrengtos priešlėktuvinių raketų paleidimo įrenginiai, o Temzės upėje budi vienas karo laivas, vyriausybei organizuojant vieną iš didžiausių saugumo operacijų, kada nors surengtų taikos metu.

Daugiau nei 40 tūkst. kariškių ir civilių saugumo darbuotojų, taip pat didžiulio masto žvalgybos operacija pavertė Britanijos sostinę tvirtove, kurioje ypač rūpinamasi sporto objektų, atletų ir milijonų svečių apsauga.D.Cameronas ketvirtadienį pažymėjo, kad saugumas „yra svarbiau nei kas nors kita“.

„Manau, atlikome pasiruošimų, kiek tik galėjome. Manau, kad paruošėme labai gerus planus nenumatytiems atvejams“, - premjeras sakė per spaudos konferenciją su olimpiados vyriausiuoju organizatoriumi Sebastianu Coe, vykusią priešais Olimpinį stadioną.Dešimt olimpinių medalių laimėjęs atletas Carlas Lewisas ketvirtadienį puikiai nusakė didėjančią įtampą laukiant žaidynių pradžios.

„Olimpiada - vienintelis renginys, į kurį užsuka visas pasaulis“, - sakė jis.„Ar būtumėte mažiausia šalis, turinti mažiausiai gyventojų, ar didžiausia šalis pasaulyje, turinti daugiausiai gyventojų - visi įleidžiami ir visi būna pakviesti. Tai nuostabu, nes galite pamatyti pasaulį, o pasaulis pamato jus“, - pridūrė sportininkas.


Šiame straipsnyje: Londono olimpiada

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių