Lietuva prašo JAV paramos stiprinant oro erdvę

  • Teksto dydis:

Lietuva prašo Jungtinių Valstijų lyderystės ir paramos stiprinant oro gynybos pajėgumus regione, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

„Mes turime labai aiškų sustiprinimą sausumos pajėgų su kovine bataliono grupe, dabar kalbame, kad reikėtų tuo pačiu stiprinti ir oro gynybą“, – BNS sakė J. Olekas, kuris tokią poziciją išsakė penktadienį susitikęs su JAV Oro pajėgų sekretore Deborah Lee James (Debora Ly Džeims).

Pasak krašto apsaugos ministro, JAV dislokuoti oro gynybos elementai papildytų ir labai prisidėtų prie Lietuvos nacionalinių pastangų pasiekti visišką operacinį pajėgumą. Vis dėlto, jo teigimu, kol kas apie konkrečias pajėgas, kurios galėtų būti dislokuotos, nekalbama.

„Mes prašome amerikiečių ekspertizės derinant mūsų regioninės vidutinio nuotolio oro gynybos architektūrą ir manau, kad mes čia tikrai sulaukėme tvirto pažado, kad tai tikrai  bus. Antra, mes turime trumpojo nuotolio sistemas, dalį iš JAV, dalį iš kitų valstybių – tai bendra integracija oro gynybos. Na ir pratybos, kurios yra labai svarbu, kad mūsų kariai būtų įvaldę šias technologijas, pasiruošę – tas ir buvo aptarta“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Kaip pranešė ministerija, JAV Oro pajėgų sekretorė susitikime teigė, kad JAV yra pasiruošusios suteikti visą reikalingą ekspertizę tiek formuojant regioninę oro gynybos architektūrą, tiek vystant vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemą Lietuvoje. JAV atstovė patikino, kad JAV Oro pajėgos tęs dalyvavimą bendrose pratybose ir rems infrastruktūros plėtrą Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje.

Pasak J. Oleko, susitikime buvo kalbama apie perėjimą nuo oro policijos Baltijos šalių oro erdvėje į oro gynybą.

NATO šalių lyderiai prieš savaitę Varšuvoje nusprendė kiekvienoje Baltijos  šalyje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną.

Taip pat NATO viršūnių  susitikime patvirtintos priemonės, kuriomis būtų siekiama apsaugoti Baltijos šalis nuo galimos karinės izoliacijos ir NATO pastiprinimo atėjimo blokados. Šios priemonės įtrauktos į NATO gynybos planus ir bus patikrintos per simuliacijas pratybose.

KAM gegužės pabaigoje nusprendė derėtis su Norvegija dėl vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų įsigijimo.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenė turi tik artimojo nuotolio priešlėktuvines sistemas, todėl įsigijus vidutinio nuotolio sistemas kariai priešininko lėktuvus galėtų pasiekti kelis kartus toliau.

Anksčiau skelbta, kad vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos projektas gali būti bendrai vystomas visose trijose Baltijos šalyse, tačiau Latvija ir Estija kol kas viešai neskelbė apie derybas nė su vienu iš tokių sistemų gamintojų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
dieve iki ko davejo nenormalus musu politikai tikrai nkam mes reikalingi uztenka kurstyt kara ka jus darote nereikalingi mums amerokonai ir nieks tos lietuvos nepuls jai taip politikai darys nesamones kazko prisisaukls nenormalus mes norime ramiai gyvent be amerikonu buvo ramu o dabar kur amerikonas ten ir karas ponia prezidente gal uztenka

Putino pasaka rusams

Putino pasaka rusams  portretas
Pasaulis puola rusus. Todėl mums teko užimti: Padniestrę, kad apsisaugoti nuo Moldovos, Pietų Osetiją ir Abchaziją, kad susilpninti agresorę Gruziją, atplėšti nuo Ukrainos ir aneksuoti Krymą, kad turėtume stiprų forpostą prieš pasiruošusią pulti Turkiją, Rytų Ukrainoje okupuoti Donecko ir Lugansko sritis, kad sukurti buferinę valstybę “Novorusiją” ir turėti gerą placdarmą prieš paskelbusius karą Rusijai ukrainiečių banderovcus. Dabar mes privalome toliau naikinti Sirijos gyventojus, bombarduoti jų mokyklas ir ligonines, nes vieni gyvi išlikę, kiti pagiję, treti užaugę kels didelį pavojų Rusijos valstybei. Visos Vakarų valstybės puoselėja grobikiškus planus ir tik laukia progos užpulti taikingą Rusiją. Mes privalome gintis ir puldami šias užmačias sužlugdyti.

ADLER

ADLER portretas
Lietuvą gina taikdariškoji Amerika, kuri turi didžiulę karinę patirtį. AMERIKOS VYKDYTI KARAI: Herosima/Nagasaki, Vietnamas, Afganistanas, Pakistanas, Irakas, Jemenas, Libija, Bosnija, Nigerija, Egiptas, Tunisas ir SIRIJA. Klausimas paprastas, tokio mąsto karinių pajėgų dislokacija Lietuvoje gynybai ar puolimui? Ar netaps Lietuva karo veiksmų poligonu? Valdžia nepasakys, todėl tai parodys tik laikas. Aš manau kad esame KARO išvakarėse, bet tai tik mano nuomonė.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių