Libijoje uždraustos religija grindžiamos partijos

Libijos valdžia antradienį priėmė įstatymą dėl politinių organizacijų formavimo, pagal kurį negalimos religinės, regioninės ir gentinės partijų platformos, be to, draudžiamas finansavimas iš užsienio.

„Politinės partijos ir asociacijos neturėtų būti grindžiamos regioninio, gentinio ar religinio susisiejimo baze“, - žurnalistams sakė vienas valdančiosios Laikinosios nacionalinės tarybos (LNT) narys.

„Jos negali būti koks nors politinės partijos užsienyje pratęsimas ar gauti finansavimą iš užsienio“, - sakė Mustafa Landi, dirbantis teisės komitete.

Politines partijas gali steigti mažiausiai 250 narių, o asociacijoms reikia tik 100 narių, numatoma įstatyme, dėl kurio buvo susitarta vėlai antradienį, nurodė M.Landi.

Libijos rinkimų komisija balandžio mėnesį perspėjo, kad reikia greitai priimti įstatymą dėl politinių partijų formavimo, jeigu norima birželio mėnesį, kaip planuota, surengti rinkimus.

Tačiau net ir be to pastaraisiais mėnesiais susikūrė dešimtys partijų, ketinančių dalyvauti rinkimuose į konstitucinę asamblėją, kurie turėtų įvykti birželio 19-ąją.

Net 120 vietų asamblėjoje palikta nepriklausomiems kandidatams, bet politinės asociacijos varžysis dėl likusių 80-ies.

Bet kokios politinės organizacijos Libijoje buvo draudžiamos dešimtmečius - kai valdė Muamaras Kadhafi, kuris pernai per liaudies sukilimą buvo nuverstas ir nužudytas.

Prasidėjus vadinamajam Arabų pavasariui, rinkimų rezultatai visame regione buvo palankūs islamiškoms jėgoms - taip nutiko ir Egipte, Libijos kaimynėje rytuose, ir Tunise, esančiame į vakarus.

Panašių rezultatų birželį tikimasi ir Libijoje, kuri dažnai pabrėžia savo visuotinai musulmonišką ir nuosaikų identitetą.

Libijos Musulmonų brolija, kuri jau yra didelė politinė jėga, yra sakiusi, kad tiesiogiai rinkimuose nedalyvaus ir vietoje to didžiausią dėmesį skirs socialinei plėtrai.

Tačiau jos nariai buvo raginami steigti partijas.

Vienas jų kovo pradžioje buvo išrinktas vadovauti Teisingumo ir statymo partijai, kuri propaguoja nuosaikų islamą.

LNT narys Fathi Baja, kuris vadovauja politinių reikalų komitetui, sakė, kad naujuoju įstatymu nesitaikoma į nuosaikias islamiškas jėgas - juo siekiama pašalinti radikalesnius elementus, „kurių politika šalina kitus“.


Šiame straipsnyje: Libijareligijapartija

NAUJAUSI KOMENTARAI

G.

 G. portretas
Beje, kol Libijoje VIEŠPATAVO REŽIMAS, iš ten žmonės nebėgo ieškoti geresnio gyvenimo. Atvirkščiai, į Libiją, suvilioti didžiulių atlyginimų, plūdo specialistai iš ES ir kitų Vakarų ir Rytų valstybių. Kai tik JAV ir pasaulio imperialistų sukurstyti ir gausiai finansuojami "revoliucionieriai" pradėjo "išlaisvinti" Libiją nuo REŽIMO, pirmiausiai visais įmanomais būdais muilą išnešė virš MILIJONO ten dirbusių užsienio specialistų. Po jų IŠ "IŠLAISVINTŲ" rajonų, lydimi JAV ir NATO raketų ir bombų "orkestro" , pasipylė šimtai tūkstančių Libijos piliečių... Tai tęsiasi ir po visiško Libijos “išlaisvinimo”. Bėga nuo "demokratijos" , nepaisydami rizikos nuskęsti perpildytuose laivuose (kai kurie nuskendo)... Dešimtimis tūkstančių užplūdo Italiją, Graikiją, veržiasi į kitas ES valstybes. AR JUMS NEATRODO KEISTA, kad tas pats ir su JAU "IŠLAISVINTU" Tunisu ir Egiptu - bėga ir iš ten nuo jankių įpirštos "demokratijos", nors tu ką ...?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių