Lenkijos prezidento žūtis skaudžiai sukrėtė jo brolį dvynį

 Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio žūtis per lėktuvo katastrofą ypač sukrėtė jo identišką dvynį Jaroslawą , nes abu brolius siejo glaudūs asmeniniai ir politiniai ryšiai, sako ekspertai.

Jaroslawas Kaczynskis viešumoje dažniausiai stengėsi atrodyti stoiškas, kai praeitą šeštadienį Lechas ir 95 kiti žmonės žuvo prezidento lėktuvui nukritus Rusijoje. Tačiau jam veikiausiai buvo nelengva atlaikyti Kaczynskių šeimą ir visą Lenkiją užgriuvusį skausmą.

"Vieno dvynio mirtis kitam yra milžiniška trauma. Emocinis sukrėtimas būna daug didesnis, negu tarp paprastų brolių ir seserų, - sakė Witoldas Malinowskis (Vitoldas Malinovskis), dvynių ekspertas iš Lenkijos Pamario medicinos akademijos. - Atrodo, tarsi jam būtų amputuota kuri nors galūnė".

"Identiškų dvynių atveju, embriono stadijoje jie buvo vienas organizmas, vėliau pasidalijęs į dvi atskiras žmogiškas būtybes", - pridūrė jis.

Jaroslawo Kaczynskio veide neatsispindėjo jokie jausmai, kai jis atpažino savo brolio kūną katastrofos vietoje.

Jis priklaupė ant vieno kelio ir nulenkė galvą, kai prezidento karstas buvo parskraidintas į Varšuvą, tačiau nepravirko.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis), pranešęs Jaroslawui apie jo brolio žūtį, sakė, kad jam padarė įspūdį buvusio premjero savitvarda.

"Normalu, kad jis atrodo toks nepalaužiamas. Šiame duete jis visada buvo dominuojantis, stipriausias brolis. Taigi atėjus šiam gedulo metui, jis privalo būti dar stipresnis - kad stiprybės pakaktų už juos abu", - aiškino profesorius W.Malinowskis.

Jaroslawui Kaczynskiui, kuris 2006-2007 metais vadovavo Lenkijos vyriausybei tandeme su prezidentu Lechu, šią traumą išgyventi dar sunkiau, nes jųdviejų 84 metų motina Jadwiga Kaczynska (Jadwyga Kačynska), šiuo metu sunkiai serga ir jau ilgiau nei mėnesį gydoma ligoninėje.

Tačiau tam tikra prasme būtent motina išgelbėjo gyvybę Jaroslawui.

Kelias pastarąsias savaites abu dvyniai pakaitomis budėjo prie motinos lovos, o Jaroslawas nusprendė likti pas ją Varšuvoje, užuot išskridęs kartu su broliu į Smolenską.

Prie to vakarinio Rusijos miesto šeštadienį turėjo vykti Katynės žudynių 70-ųjų metinių ceremonija, per kurią planuota pagerbti apie 22 tūkst. Lenkijos karininkų, sušaudytų Sovietų Sąjungoje, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui.

"Juos siejo unikalus emocinis ryšys", - Lenkijos demokratinio judėjimo "Solidarumas" vienas iš kūrėjų ir buvęs tos šalies prezidentas Lechas Walesa (Lechas Valensa) sakė naujienų agentūrai AFP.

"Jarekas (Jaroslawas) toje poroje buvo smegenys, o Lechas darė viską, ką nuspręsdavo jo brolis", - pridūrė jis.

Broliai Kaczynskiai per L.Walesos kadenciją praeitame dešimtmetyje dirbo prezidento kanceliarijoje, tačiau vėliau jų politiniai keliai išsiskyrė.

"Užduotis įvykdyta, tamsta!" - Lechas Kaczynskis juokais raportavo broliui, laimėjęs prezidento rinkimus 2005 metais.

"Per derybas dažniausiai kalbėdavo Jarekas, o Lechas tylėdavo", - prisiminė L.Walesa.

Lechas ir Jaroslawas, kurių amžiaus skirtumas - vos 45 minutės, būdami 12 metų abu sukūrė pagrindinius vaidmenis juostoje "Apie du tokius, kurie pavogė mėnulį" (O dwoch takich, co ukradli ksiezyc) apie dviejų nenaudėlių brolių nuotykius.

Jiedu kartu studijavo teisę Varšuvos universitete, o vėliau abu dalyvavo antikomunistiniame "Solidarumo" judėjime.

Jeigu vienas užsiželdydavo ūsus, kitas pasekdavo brolio pavyzdžiu, tačiau Lechas susituokė, tapo tėvu ir seneliu, o Jaroslawas šeimos nesukūrė.

Pasak ekspertų, Jaroslawas ilgainiui susitaikys su šia netektimi.

"Joks iššūkis nėra neįveikiamas. Pavyzdžiui, jis gali tęsti savo brolio darbą - vienaip arba kitaip", - sakė Samuelis Lepastier (Samiuelis Lepastjė), psichiatrijos ir psichoanalizės specialistas iš Paryžiaus psichoanalizės instituto.

Lechas Kaczynskis ketino siekti būti perrinktas antrai kadencijai rudenį turėjusiuose vykti rinkimuose. Prezidentui žuvus, iki birželio pabaigos turės būti surengti pirmalaikiai rinkimai, tačiau Jaroslawas turės apsispręsti, ar jis bus konservatorių kandidatas užimti savo brolio vietą.


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidento žūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių