Lenkijai perduoti dokumentai, susiję su Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofa

Rusija perdavė Lenkijai naujus dokumentus, susijusius su Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofa prie Smolensko.

Dokumentų perdavimo ceremonija įvyko Maskvoje trečiadienio vakare Tarpvalstybiniame aviacijos komitete (TAK).

Prieš perdavimo ceremoniją Rusijos ir Lenkijos žurnalistams buvo parodytos dėžės su dokumentais, kurie perduoti katastrofą tiriančios Lenkijos komisijos vadovui Edmundui Klichui.

"Iš viso perduodamas 251 dokumentas, kurių apimtis - daugiau kaip 10 tūkst. puslapių", - sakė TAK pirmininko pavaduotojas Olegas Jermolovas.

Pasak jo, Lenkijai perduodami lėktuve buvusių dokumentų originalai, surasti katastrofos vietoje.

Tarp perduotų dokumentų - eksploatacijos taisyklės, lėktuvo konstrukcijos dokumentai, techniniai įrangos ir prietaisų pasai, įvairios instrukcijos, informacinė medžiaga apie variklius, sistemas, komponentų ir elektros schemų albumai ir kita medžiaga.
"Taip pat perduotos pripiltų į lėktuvą degalų ir tepalų analizės rezultatai", - pranešė O.Jermolovas.

Jis nurodė, kad Lenkijai taip pat perduotas Rusijos Federacijos aeronavigacinės informacijos rinkinio komplektas, kuriame pateikiamos vidaus ir tarptautiniams skrydžiams taikomi reikalavimai ir taisyklės Rusijos oro erdvėje, aeronavigacinis ir aerodrominis aptarnavimas, meteorologinių ir radijo ryšio tarnybų darbas.

TAK aviacijos komiteto pirmininko pavaduotojas užsiminė, kad anksčiau Lenkijai buvo perduota lėktuvo katastrofos tyrimo medžiaga, kurią sudarė daugiau kaip 60 įvairių pavadinimų dokumentų. "TAK techninė komisija rengiasi perduoti dar vieną pluoštą dokumentų, kurių prašo Lenkijos atstovai", - sakė O.Jermolovas.

Tarptvalstybiniame aviacijos komitete žurnalistams trečiadienį buvo parodytos devynios dėžės su Lenkijai perduodamais dokumentais - aštuonios dėžės buvo užantspauduotos, viena - ne.

"Vienos dėžės prašėme neužantspauduoti, kad galėtume parodyti jos turinį. Joje yra papildymai prie skraidymo instrukcijos. Pastarojo dokumento, surasto katastrofos vietoje, būklė viena geresnių", - sakė O.Jermolovas.


Rugpjūčio 19 dieną vienuolika tomų su dokumentais, susijusiais su lėktuvo katastrofa, Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojas Aleksandras Zviagincevas Maskvoje perdavė Lenkijos delegacijai, vadovaujamai vyriausiojo karinio prokuroro Krzysztofo Parulskio.


Medžiagoje yra Rusijos tyrimo institucijų atsakymai į Lenkijos prokuratūros paklausimus apie lėktuvo katastrofos tyrimus.


Rugpjūčio 12 dieną vicepremjeras Sergejus Ivanovas pareiškė, kad Rusija pasirengusi pateikti Lenkijai jos prezidento L.Kaczynskio lėktuvo savirašių prietaisų įrašų originalus, kai tik atitinkamą sprendimą priims Rusijos prokuratūra.

"Šį sprendimą turi priimti prokuratūra - valdžios institucija, nepriklausoma nuo vyriausybės. Kai tik Rusijos prokuratūra priims tokį sprendimą, jokių techninių problemų perduoti originalus nebus", - sakė S.Ivanovas.

Gegužės 31 dieną Rusija perdavė Lenkijai prezidento L. Kaczynskio lėktuvo savirašių prietaisų įrašų kopijas. Memorandumą dėl kopijų perdavimo Varšuvai pasirašė Rusijos vyriausybė, dalyvaujant vicepremjerui S.Ivanovui, kuris tada pareiškė, kad "juodųjų dėžių" kopijų perdavimas nereiškia, kad lėktuvo katastrofos tyrimas yra užbaigtas.

Lenkijos prezidento L.Kaczynskio orlaivyje Tu-134M buvo 96 žmonės, visi jie žuvo.

Oficiali delegacija vyko minėti Antrojo pasaulinio karo metais Sovietų Sąjungos įvykdytų tūkstančių lenkų karininkų žudynių Katynės miške 70-ųjų metinių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių