Latvijos „Vienybės“ blokas trims politinėms jėgoms siūlo sudaryti koaliciją lygiomis teisėmis

Latvijos parlamento rinkimus laimėjusio centro dešiniųjų susivienijimo "Vienybė" valdyba ketvirtadienį vakare vykusiame posėdyje nusprendė pasiūlyti trims politinėms jėgoms vienodą statusą būsimoje valdančiojoje koalicijoje.

Siūlymas pateiktas centro dešiniosios pakraipos Žaliųjų ir valstiečių sąjungai (ŽVS), centro kairiųjų blokui "Santarvės centras" (SC) bei konservatyviam Nacionaliniam susivienijimui "Viskas - Latvijai!"-"Tėvynė ir Laisvė"-Latvijos nacionalinės nepriklausomybės judėjimas (LNNJ)

Tai žurnalistams pranešė premjeras Valdis Dombrovskis iš "Vienybės", nurodęs, kad jo blokas galutinį partijų sprendimą dėl galimo bendradarbiavimo tikisi išgirsti iki pirmadienio 17 valandos.

V.Domrovskis sakė, kad "Vienybės" politikai savo siūlyme nusprendė iškelti pagrindinius būsimos vyriausybės veiklos ekonomikos srityje ir kovoje su korupcija uždavinius.

Premjeras pabrėžė, jog tokia keturių politinių jėgų koalicija neteiks jokių prieštaringų siūlymų, susijusių su nacionaliniais klausimais, tokiais kaip valstybinės kalbos vartojimas ar okupacijos fakto pripažinimas.

Paklaustas, ar, pavyzdžiui, "Vienybės" blokui priklausančios nacionalistinės "Piliečių sąjungos" rinkėjai nepasijus nuvilti jai sutikus su siūlymu, atveriančiu kelią į valdančiąją koaliciją ir prorusiškam "Santarvės centrui", partijos lyderis Girtas Valdis Kristovskis sakė neabejojantis, kad gyventojai supras, jog dabar svarbiausias tikslas yra išvesti šalį iš krizės.

"Sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į valstybės interesus", - pabrėžė G.V.Kristovskis.

"Piliečių sąjungos" lyderis sutiko, jog dalis rinkėjų gali pasijusti nuvilti, tačiau pabrėžė, jog "tai mūsų užduotis - išaiškinti (savo poziciją elektoratui)".

"Mūsų uždavinys - suformuoti vyriausybę, kuri būtų pakankamai stabili", - pridūrė jis.
G.V.Kristovskis taip pat sakė, kad trys partijos, įeinančios į susivienijimą "Vienybė", kol kas atskirai savo viduje nediskutavo ir nepriėmė sprendimų šiais klausimais.

Jis taip pat paragino Nacionalinį susivienijimą "Viskas - Latvijai!"-"Tėvynė ir Laisvė"-Latvijos nacionalinės nepriklausomybės judėjimas (LNNJ) supratingai įvertinti siūlymą sudaryti keturių politinių jėgų koaliciją, kuriai priklausytų ir SC.

Tačiau pats G.V.Kristovskis konkrečiai neatsakė, ar jo "Piliečių sąjunga" norės dirbti koalicijoje su SC tuo atveju, jei bendradarbiauti su prorusišku susivienijimu atsisakys nacionalistinė partija "Viskas - Latvijai!".

Kol kas nė vienas iš "Vienybės" politikų nekalbėjo apie tai, kokie galėtų būti tolesni veiksmai, jei vis dėto nepavyks suformuoti keturių politinių jėgų koalicijos. V.Dombrovskis tik nurodė, kad tokiu atveju "Vienybė" vėl surengs susitikimą ir apsvarstys šį klausimą.

Premjeras taip pat patvirtino, kad kitoms politinėms jėgoms pateiktame siūlyme dėl bendradarbiavimo nekalbama apie galimą postų pasidalijimą.

Paklaustas apie verslui palankų dešiniųjų partijų susivienijimą "Už geresnę Latviją!", kuri taip pat pateko į naująjį Seimą, V.Dombrovskis sakė, kad bloko atstovai per derybas su "Vienybe" aiškiai išdėstė savo poziciją dirbti "konstruktyvioje opozicijoje".


Šiame straipsnyje: Valdis DombrovskisLatvija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių