Latvijos miške rastas lavonas, manoma, yra JAV milijonieriaus

Latvijos vakarinėje dalyje esančiame miške šią vasarą grybautojų surastas kūnas gali būti prieš keletą metų Jūrmalos kurorte dingusio rusų kilmės JAV verslininko Leonido Rozhetskino, pranešė policija.

Latvijos valstybinės policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovas Janis Lazdinis žurnalistams sakė, kad smarkiai apiręs kūnas buvo rastas uždengtas šakomis. Sprendžiant iš drabužių ir prie kūno rastų daiktų, tai tikrai gali būti L.Rozheckinas, sakė policijos pareigūnas.

Nors DNR tyrimo rezultatai dar nėra galutiniai ir neleidžia patvirtinti žuvusiojo tapatybės bei jo mirties aplinkybių, policijos ekspertai mano, kad, greičiausiai, L.Rozheckinas buvo nužudytas.

Tyrėjų nuomone, verslininko nužudymo motyvas galėjo būti susijęs su verslo arba asmeniniais reikalais.

Pasak J.Lazdinio, šioje byloje yra du įtariamieji - L.Rozheckino namų ūkvedys ir sargas. Abu jie buvo suimti netrukus po verslininko dingimo. Vėlau jie buvo paleisti, tačiau J.Lazdinis nenorėjo paaiškinti, ar paleistieji bendradarbiauja su tyrėjais.

Suiręs vyriškio kūnas buvo rastas rugpjūčio 1 dieną miške, Tukumo rajone.

Nors mėginio, kuris buvo paimtas nuo kūno, DNR atitinka DNR pavyzdį iš L.Rozheckino namų Jūrmaloje, tyrimo rezultatai dar negali būti laikomi lemiamais, sakė policijos atstovė Sigita Pildava.

Pasak jos, bus užsakytas papildomas tyrimas ir žuvusiojo DNR bus palygintas su Rozheckino tėvų DNR pavyzdžiais.

Tyrėjai taip pat turės nustatyti, ar vyras mirė dėl natūralių priežasčių, ar buvo nužudytas.
L.Rožeckinas dingo 2008 metais, tuomet jis buvo 41-erių. Netrukus po dingimo jo žmona Natalija Belova persikėlė gyventi iš Londono į Jungtines Valstijas.

2008-ųjų kovo 15-osios vakare L.Rožeckinas privačiu lėktuvu atskrido į Latviją ir tą patį vakarą jį aplankė draugai. Kitos dienos rytą jis išvažiavo automobiliu iš savo namų Jūrmaloje.

Policija jo ir automobilio ieškoti pradėjo kovo 17-osios vakare. Jau po 20 minučių jo visureigis buvo aptiktas prie gyvenamojo namo netoli turgaus Kaugurio rajone Jūrmaloje. Automobilis nebuvo sugadintas.

Tuo tarpu milijonieriaus namuose rasta kraujo; tyrimas patvirtino, jog tai L.Rožeckio kraujas.

Pareigūnai nurodė, kad šis verslininkas galėjo naudotis padirbtu Latvijos piliečio pasu.

L.Rožeckinas gimė Rusijoje; 1980-aisiais emigravo į JAV, ten įgijo teisininko diplomą ir tapo JAV piliečiu L.Rozhetskinu. Vėliau jis grįžo į Rusiją, kur dalyvavo steigiant banką „Renaissance Capital“.

Jo investicijų bendrovei „LV Finance“ priklausė 25 proc. trečiojo didžiausio Rusijoje mobilaus ryšio operatoriaus „MegaFon“ akcijų. 2003-aisiais L.Rozheckinas savo „LV Finance“ akcijas pardavė.

Rusija 2006-aisiais paskelbė tarptautinę L.Rozheckino paiešką dėl 40 mln. JAV dolerių vertinamo sukčiavimo parduodant „MegaFon“ akcijas ofšorinei bendrovei IPOC, kuri tariamai priklausė Rusijos ryšių ministrui Leonidui Reimanui.

L.Rozheckinas buvo ir Rusijos metalo apdirbimo bendrovės „Norilsky Nikel“ viceprezidentas nuo 2001 iki 2005. O neseniai jis ėmėsi kino verslo Holivude ir leido verslo dienraštį „City AM“ Londone.

L.Rozheckinas žinomas ir dėl savo kritiškų pastabų apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.


Šiame straipsnyje: Leonidas Rozhetskinaslavonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

klausymas

klausymas portretas
tai kiek jam buvo metų jei gimė 1980

reikia

reikia portretas
įdėmiau skaityti. "L.Rožeckinas gimė Rusijoje; 1980-aisiais emigravo į JAV". Neparašyta, kad jis gimė 1980 metais, parašyta, kad jam tuo metu buvo 41 metai.

To reikia

To reikia portretas
......is tikruju - idemiai skatykit: L.Rožeckinas dingo 2008 metais, tuomet jis buvo 41-erių o ne 1980 m.!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių