Kunigų meilužių sukilimas

Popiežius Benediktas XVI, tebesistengiantis atkurti Katalikų Bažnyčios įvaizdį po dvasininkų pedofilijos skandalų bangos, sulaukė naujo smūgio - šįkart iš moterų, palaikiusių intymius ryšius su katalikų kunigais.

Daugiau nei dešimt moterų paskelbė pontifikui adresuotą atvirą laišką, nesutikdamos su Katalikų Bažnyčios nuostata, jog kunigų celibatas yra šventas įsipareigojimas.

"Bent jau mano atveju celibatas visiškai bevertis", - pareiškė viena iš tą laišką pasirašiusių moterų - 42 metų Stefania Salomone, penkerius metus palaikiusi santykius su vienu dvasininku.

"Jis buvo įvestas dėl finansinių priežasčių", - sakė buvusi kunigo meilužė, turėdama omenyje, kad viengungių dvasininkų išlaikymas Bažnyčiai daug pigesnis. S.Salomone taip pat priminė Bažnyčios ankstyvąją istoriją: "Žmonės užmiršta, kad buvo 39 vedę popiežiai."

Viena iš priežasčių, paskatinusių parašyti šį laišką, buvo Benedikto XVI neseniai išsakytas reikalavimas kunigams laikytis prieš beveik 900 metų įvesto celibato, kuris, anot pontifiko, yra "visiško pasišventimo" ir "visuotinio atsidavimo Viešpačiui" ženklas.

"Pasakėme sau, kad atėjo laikas sureaguoti", - sakė S.Salomone.

Kovą parašytas laiškas iš pradžių nebuvo viešinamas, tačiau praėjusį mėnesį jo tekstą paskelbė tinklalapis "GlobalPost". Tada moterys nusprendė papasakoti savo gyvenimo istorijas.

"Tik trys moterys sutiko pasirašyti šį laišką tikruoju vardu, nes bijoma, kad moteriai paviešinus savo istoriją, sugyventinis kunigas ją paliks", - aiškino S.Salomone.

Dėl šios priežasties pasiviešino tik moterys, kurių santykiai su dvasininkais buvo jau nutrūkę, pridūrė ji.

38 metų Luisa sakė užmezgusi intymius ryšius su trejais metais jaunesniu kunigu, nuo kurio susilaukė vaiko. Jiedu susipažino prieš šešerius metu, kai kunigas dirbo kaimyninėje parapijoje.

"Jis atvyko gyventi pas mane, - pasakojo Luisa. - Savo šeimai jis sakydavo, kad gyvena savo parapijoje, o parapijai - kad gyvena pas artimuosius."

Pasak jos, kaimo, kuriame gyveno Luisa, gyventojai apsimetinėjo nieko nenutuokiantys, o jiedu svarstę galimybę pereiti į anglikonų bendruomenę, kurios kunigams leidžiama tuoktis, kad nebereikėtų slapstytis.

Tačiau galiausiai kunigas nusprendė palikti Luisą - prieš pat gimstant jųdviejų kūdikiui, kuriam šiuo metu 20 mėnesių.

"Buvo labai sunku. Jo šeima pasiuntė jį pas egzorcistą, o mane apkaltino raganavimu, - skundėsi moteris. - Tuo tarpu vyskupas liepė man atiduoti sūnų įvaikinti."

Luisos sūnaus tėvas savo vaiką yra matęs tik dešimt minučių, kai šiam buvo vos du mėnesiai.

"Štai ir viskas", - pridūrė Luisa ir pabrėžė, kad kunigas atsisakė pripažinti esąs kūdikio tėvas. Ji sakė pasišlykštėjusi Katalikų bažnyčios nuostatomis ir nusprendusi, kad jos sūnus bus pakrikštytas Anglikonų bendrijoje.

S.Salomone patirtis - ne mažiau skausminga.

"Viskas prasidėjo nuo pasitikėjimo ryšių, kurie paprastai užsimezga tarp kunigo ir dalyvaujančių parapijos veikloje", - sakė ji.

Moteris aiškino, kad jos partneris kunigas "neįstengė susitaikyti su savo jausmais. Jis buvo labai sutrikęs ir nežinojo kaip elgtis."

"Jaučiausi blogai, nes jis gėdijosi savo jausmų. Tapau jam našta, nereikalingu asmeniu. Galiausiai jis sugebėjo atsiriboti nuo savo jausmų ir greitai pasakė nebenorintis manęs matyti", - pasakojo S.Salomone.

S.Salomone nesutinka su Bažnyčios mokymu, argumentuojančio celibato svarbą.

"Pasaulyje nėra jokios priežasties, kuri pateisintų draudimą kitam asmeniui pasinaudoti jo esmine teise", - pabrėžė moteris.

Panašu, kad su jos nuomone sutinka netgi kai kurie Katalikų hierarchai.

Praėjusį mėnesį Austrijoje vykusioje konferencijoje vyskupas Aloisas Schwarzas iš Karintijos vyskupijos paragino atnaujinti diskusiją dėl celibato ir vedusių vyrų įšventinimo į kunigų luomą.

A.Schwarzo argumentai atkartojo panašią nuomonę, kurią išsakė vienas jo kolega - Eizenštato vyskupas Paulis Iby.

Šių metų kovą Vienos arkivyskupas Christophas Schoenbornas netgi pareiškė, kad Bažnyčia turėtų naujai pažvelgti į celibatą, svarstydamas apie pastarųjų skandalų dėl dvasininkų pedofilijos galimas priežastis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Estijos premjeras: nevyksta pasiruošimas karui su Rusija
  Estijos premjeras: nevyksta pasiruošimas karui su Rusija

  Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas (Jūris Ratas) paragino žiniasklaidą nekurstyti „karinės isterijos“, kad jo šalies teritorijoje neva rengiamasi karui su Rusija. ...

 • Kremlius sako, kad jo kritika B. Obamai nėra asmeniška
  Kremlius sako, kad jo kritika B. Obamai nėra asmeniška

  Per aštuonerius Baracko Obamos (Barako Obamos) prezidentavimo metus Rusija daug kritikavo Vašingtono politiką, bet tame nebuvo nieko asmeniško, ketvirtadienį pareiškė Kremlius, kaltindamas Jungtines Valstijas dėl didžiausio san...

 • Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną
  Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną

  Likus vienai dienai iki inauguracijos, 45-uoju JAV prezidentu tapsiantis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį atvyko į Vašingtoną, pasiryžęs per artimiausius ketverius metus pertvarkyti JAV politiką. ...

 • V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje
  V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 2 dieną lankysis Budapešte ir susitiks su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu, pranešė ketvirtadienį Vengrijos vyriausybė. ...

  1
 • Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus
  Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus

  Azerbaidžano parlamento nariai ketvirtadienį pasiūlė parengti piliečių veiklą internete, įskaitant tinklaraščių rašymą, reguliuojantį įstatymo projektą, nes šioje srityje esą viešpatauja "visiškas chaosas&...

 • B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą
  B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą

  Po aštuonerių metų darbo prezidento postą paliekantis Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį pažadėjo, kad netylės, jei Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo veiksmais kels pavojų pamatinėms JAV vertybėms, ir patikino amerikiečius, ka...

  1
 • Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“
  Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“

  Prancūzija neketina „bausti“ Didžiosios Britanijos už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų ministras, reaguodamas į kolegos brito Boriso Johnsono (Boriso Džondono) komentarus. ...

 • „Ferrero“ gina palmių aliejų
  „Ferrero“ gina palmių aliejų

  Italijos saldumynų gamintoja "Ferrero", prekės ženklo "Nutella"  savininkė, gina palmių aliejų, kurio kai kurie kiti gamintojai atsisako, Europos maisto kokybės prievaizdams pranešus apie potencialų palmių aliejaus kanc...

 • Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?
  Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?

  Barackas Obama (Barakas Obama) po aštuonerių metų Baltuosiuose rūmuose ketina likti aktyviu „piliečiu“, ir nesvarbu, ar jis rašytų knygą, dirbtų su mažumų jaunimu ar bandytų padėti Demokratų partijai pakilti iš pele...

  2
 • NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų
  NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų

  NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad prieš Aljansą rengiama vis daugiau kibernetinių atakų, kurios yra remiamos valstybių. ...

  5
Daugiau straipsnių