Kunigų meilužių sukilimas

Popiežius Benediktas XVI, tebesistengiantis atkurti Katalikų Bažnyčios įvaizdį po dvasininkų pedofilijos skandalų bangos, sulaukė naujo smūgio - šįkart iš moterų, palaikiusių intymius ryšius su katalikų kunigais.

Daugiau nei dešimt moterų paskelbė pontifikui adresuotą atvirą laišką, nesutikdamos su Katalikų Bažnyčios nuostata, jog kunigų celibatas yra šventas įsipareigojimas.

"Bent jau mano atveju celibatas visiškai bevertis", - pareiškė viena iš tą laišką pasirašiusių moterų - 42 metų Stefania Salomone, penkerius metus palaikiusi santykius su vienu dvasininku.

"Jis buvo įvestas dėl finansinių priežasčių", - sakė buvusi kunigo meilužė, turėdama omenyje, kad viengungių dvasininkų išlaikymas Bažnyčiai daug pigesnis. S.Salomone taip pat priminė Bažnyčios ankstyvąją istoriją: "Žmonės užmiršta, kad buvo 39 vedę popiežiai."

Viena iš priežasčių, paskatinusių parašyti šį laišką, buvo Benedikto XVI neseniai išsakytas reikalavimas kunigams laikytis prieš beveik 900 metų įvesto celibato, kuris, anot pontifiko, yra "visiško pasišventimo" ir "visuotinio atsidavimo Viešpačiui" ženklas.

"Pasakėme sau, kad atėjo laikas sureaguoti", - sakė S.Salomone.

Kovą parašytas laiškas iš pradžių nebuvo viešinamas, tačiau praėjusį mėnesį jo tekstą paskelbė tinklalapis "GlobalPost". Tada moterys nusprendė papasakoti savo gyvenimo istorijas.

"Tik trys moterys sutiko pasirašyti šį laišką tikruoju vardu, nes bijoma, kad moteriai paviešinus savo istoriją, sugyventinis kunigas ją paliks", - aiškino S.Salomone.

Dėl šios priežasties pasiviešino tik moterys, kurių santykiai su dvasininkais buvo jau nutrūkę, pridūrė ji.

38 metų Luisa sakė užmezgusi intymius ryšius su trejais metais jaunesniu kunigu, nuo kurio susilaukė vaiko. Jiedu susipažino prieš šešerius metu, kai kunigas dirbo kaimyninėje parapijoje.

"Jis atvyko gyventi pas mane, - pasakojo Luisa. - Savo šeimai jis sakydavo, kad gyvena savo parapijoje, o parapijai - kad gyvena pas artimuosius."

Pasak jos, kaimo, kuriame gyveno Luisa, gyventojai apsimetinėjo nieko nenutuokiantys, o jiedu svarstę galimybę pereiti į anglikonų bendruomenę, kurios kunigams leidžiama tuoktis, kad nebereikėtų slapstytis.

Tačiau galiausiai kunigas nusprendė palikti Luisą - prieš pat gimstant jųdviejų kūdikiui, kuriam šiuo metu 20 mėnesių.

"Buvo labai sunku. Jo šeima pasiuntė jį pas egzorcistą, o mane apkaltino raganavimu, - skundėsi moteris. - Tuo tarpu vyskupas liepė man atiduoti sūnų įvaikinti."

Luisos sūnaus tėvas savo vaiką yra matęs tik dešimt minučių, kai šiam buvo vos du mėnesiai.

"Štai ir viskas", - pridūrė Luisa ir pabrėžė, kad kunigas atsisakė pripažinti esąs kūdikio tėvas. Ji sakė pasišlykštėjusi Katalikų bažnyčios nuostatomis ir nusprendusi, kad jos sūnus bus pakrikštytas Anglikonų bendrijoje.

S.Salomone patirtis - ne mažiau skausminga.

"Viskas prasidėjo nuo pasitikėjimo ryšių, kurie paprastai užsimezga tarp kunigo ir dalyvaujančių parapijos veikloje", - sakė ji.

Moteris aiškino, kad jos partneris kunigas "neįstengė susitaikyti su savo jausmais. Jis buvo labai sutrikęs ir nežinojo kaip elgtis."

"Jaučiausi blogai, nes jis gėdijosi savo jausmų. Tapau jam našta, nereikalingu asmeniu. Galiausiai jis sugebėjo atsiriboti nuo savo jausmų ir greitai pasakė nebenorintis manęs matyti", - pasakojo S.Salomone.

S.Salomone nesutinka su Bažnyčios mokymu, argumentuojančio celibato svarbą.

"Pasaulyje nėra jokios priežasties, kuri pateisintų draudimą kitam asmeniui pasinaudoti jo esmine teise", - pabrėžė moteris.

Panašu, kad su jos nuomone sutinka netgi kai kurie Katalikų hierarchai.

Praėjusį mėnesį Austrijoje vykusioje konferencijoje vyskupas Aloisas Schwarzas iš Karintijos vyskupijos paragino atnaujinti diskusiją dėl celibato ir vedusių vyrų įšventinimo į kunigų luomą.

A.Schwarzo argumentai atkartojo panašią nuomonę, kurią išsakė vienas jo kolega - Eizenštato vyskupas Paulis Iby.

Šių metų kovą Vienos arkivyskupas Christophas Schoenbornas netgi pareiškė, kad Bažnyčia turėtų naujai pažvelgti į celibatą, svarstydamas apie pastarųjų skandalų dėl dvasininkų pedofilijos galimas priežastis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių