Kuba paskelbė sveikstančio Venesuelos lyderio Chavezo nuotraukas

Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas (Hugas Čavesas) penktadienį pareiškė sparčiai sveikstantis po vėžinio auglio operacijos Kuboje, o pirmose paskelbtose nuotraukose jis matomas besišypsantis ir besišnekučiuojantis su buvusiu komunistinės salos lyderiu Fideliu Castro (Fideliu Kastru).

Vienoje iš nuotraukų, kurias Kubos valstybinė žiniasklaida paskelbė penktadienio vakarą, H.Chavezas matomas vilkintis mėlynos, baltos ir juodos spalvos sportinį kostiumą, vaikštantis be jokios pagalbos kilimu išklotame kambaryje ir plačiai besišypsantis.

Kitose H.Chavezas matomas sėdantis ir bekalbantis su F.Castro, veikiausiai Havanos ligoninėje. Žilabarzdis F.Castro taip pat vilkėjo sportinį kostiumą. Už jų matėsi Venesuelos vėliava ir Pietų Amerikos nepriklausomybės kovų didvyrio Simono Bolivaro portretas.

57 metų H.Chavezas buvo atskraidintas į Kubą vasario 24 dieną, kad jam būtų pašalintas navikas iš tos pačios dubens srities, iš kurios pernai buvo pašalintas didesnis piktybinis auglys.

Anksčiau kalbėdamasis telefonu su Venesuelos valstybine televizija, H.Chavezas sakė, kad gydytojai skyrę jam specialią dietą. Prezidentas tvirtino kasdien einantis pasivaikščioti ir susitinkantis su artimais giminaičiais.

Tačiau kol kas neskelbiama, ar naujasis auglys yra vėžinis. Kalbėdamas telefonu, H.Chavezas smulkiau nei apie operaciją, nei kaip buvo pašalintas navikas neaiškino.

„Negaliu nė minutei atitrūkti nuo gydymo procedūrų, - sakė jis. - Aš sveikstu, nes padeda Venesuelos, Kubos žmonių, Kubos gydytojų palaikymas, žmonių meilė, kuri mane pripildo.“

Venesuelos informacijos ministras Andresas Izarra (Andresas Isara) socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje žinutėje nurodė, kad H.Chavezas penktadienį dar susitiko su Kubos prezidentu Rauliu Castro (Rauliu Kastru) ir kalbėjosi telefonu su Brazilijos prezidente Dilma Rousseff (Dilma Rusef), kuri sakė, jog džiaugiasi, kad Venesuelos lyderis sveiksta.

„Dilma labai džiaugėsi, kad Venesuelos lyderis sparčiai gyja“, - rašo A.Izarra.

H.Chavezas sieks būti perrinktas spalio 7 dieną.

Jo varžovas Henrique Caprilesas (Enrikė Kaprilesas) palinkėjo prezidentui visiškai ir greitai pasveikti, tačiau kritikavo Venesuelos institucijas, kad šios atskleidžia mažai informacijos apie prezidento sveikatą.

Kai kurie Venesuelos gyventojai skeptiškai vertina prezidento patikinimus, kad jo sveikata sparčiai taisosi.

55 metų Ana Maria Fernandez (Ana Marija Fernandes), prekiaujanti cigaretėmis, prezervatyvais ir kramtomąja guma prie vieno baro apšiurusiame Karakaso centre, sakė esanti įsitikinusi, kad H.Chavezas ir jo padėjėjai pagražina padėtį, nes nenori, kad venesueliečiai laikytų jį silpnu.

„Jie visada iškraipo tiesą, - pareiškė A.M.Fernandez, kuri sakė nepritarianti H.Chavezo socialistiniams idealams. - Jis kenčia; ir kodėl jis nesirodo televizijoje, demonstruodamas, kad sveiksta.“

A.M.Fernandez taip pat sakė abejojanti, kad penktadienį pasirodžiusios nuotraukos tikrai yra naujos, kaip teigė pareigūnai.

„Jis buvo Kuboje tiek daug kartų, kad šios nuotraukos galėjo būti padarytos bet kada“, - pabrėžė ji.

Kiti žmonės sakė manantys, kad H.Chavezo sveikatos būklė gali greitai vėl pablogėti.


Šiame straipsnyje: Hugo ChavezasKuba

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių