Kremlius bando gerinti Rusijos ir Stalino įvaizdį

Rusijos naujienų agentūra Briuselyje vysto viešųjų ryšių kampaniją, kuria siekia pateisinti Rusijos didelės galios ambicijas ir pagerinti Stalino įvaizdį.

Konferencija apie Arktį

Valstybinė Rusijos naujienų agentūra „Ria Novosti“ bendradarbiauja su mažai žinoma, Vašingtone, Londone ir Ciuriche įsikūrusia konsultacine firma „RJI Companies“ ir bando užverbuoti vieną iš 10 pagrindinių viešųjų ryšių firmų Briuselyje, kad ši kartu įgyvendintų sumanytą projektą, rašo „EUobserver“.

Pirmoji sutartis, kurią jie siūlo Briuselio viešųjų ryšių kompanijai, numato aukšto lygio konferencijos apie Arktį organizavimą, kuri turėtų vykti lapkritį Maskvoje. Šis renginys skirtas pavaizduoti Rusiją kaip gerai dirbančią šalį aplinkosaugos ir energetikos srityje.

„Ria Novosti“ taip pat siūlo antrą kontraktą, kuriuo siekiama „apskritai pagerinti Rusijos įvaizdį užsienyje“.

Rusija - „draugiška didelė galia“

„RJI Companies“ agentas rugsėjį Briuselyje pateikė jį viešųjų ryšių firmai, sakydamas, kad projekto tikslas - padėti pavaizduoti Rusiją kaip draugišką didelę galią, turinčią teisę derėtis su JAV, Kinija ir ES dėl globalių saugumo ir energetikos klausimų.

Jis pridūrė, jog dalis viešųjų ryšių pastangų būtų nukreipta pozityviai vaizduoti Sovietų Sąjungos veiksmus prieš Antrąjį pasaulinį karą ir po jo tam, kad būtų pateisinta idėja, jog šiuolaikinė Rusija taip pat turėtų primesti savo įtaką kaimyninėms šalims vardan pasaulio gerovės.        

Vienas iš viešųjų ryšių kompanijos vadovų teigia „RJI Companies“ „pasiuntinio“ paklausęs: „Ar jūs norite, kad mes sakytume, jog Stalinas nebuvo toks blogas?“.  

Nori perrašyti istoriją

„Šis atsakė: „Na, aš žinau, kad tai bus sunku“. Aš sakau: „Taigi jūs norite, kad istorija būtų perrašyta?“. Ir jis pasakė: „Taip, tam tikra prasme“, - pokalbį prisiminė Briuselio viešųjų ryšių kompanijos atstovas.    

„Tikėkitės pamatyti daugiau straipsnių Europos laikraščiuose, sakančių, kad Stalinas turėjo savų privalumų“, - pridūrė viešųjų ryšių specialistas.    

Kai „EUobserver“ susisiekė su „RJI Companies“, ši neigė, jog antrasis kontraktas turi ką nors bendro su Stalinu. Tuo metu „Ria Novosti“ neigia, kad apskritai egzistuoja antrasis kontraktas. „Mūsų darbas nėra stiprinti Rusijos įvaizdį, o pranešti naujienas“, - sakė agentūros atstovas spaudai Valerijus Levčenka.

Kampanija Rusijoje jau vyksta

Kremliaus analitikai, tokie kaip Maskvoje įsikūręs laikraštis „Novaja Gazeta“, kuriame dirbo nužudytoji Ana Politkovskaja, sako, jog kampanija, kuria siekiama reabilituoti Staliną, pačioje Rusijoje jau vyksta.

Kaip pavyzdžius jie nurodo tai, jog neseniai išleisti valstybės finansuoti vidurinėms mokykloms skirti istorijos vadovėliai, kurie Staliną apibūdina kaip „efektyvų vadovą“, bei tai, kad slaptoji policija konfiskavo nevyriausybinių organizacijų dokumentus dėl Stalino eros nusikaltimų.              

Kalbant apie aukščiausią polinį lygmenį, Rusijos premjeras Vladimiras Putinas Lenkijoje praėjusį mėnesį gynė Molotovo-Ribbentropo paktą, kuriuo 1939 metais Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija pasidalijo Europą. V. Putinas taip pat apkaltino Lenkijos parlamentarus dergiant Stalino vardą, kadangi šie parlamentinėje rezoliucijoje apkaltino jį genocidu.                


Šiame straipsnyje: KremliuskampanijaRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių