Kolorado prokurorams neleista susipažinti su šaulio užrašų knygele

Prokurorams, tiriantiems bylą, kurioje vienas vyras kaltinamas nušovęs 12 žmonių, o dar 59 sužeidęs viename Kolorado kino teatre, nebuvo leista susipažinti su kaltinamajam priklausiusia užrašų knygele, kurioje esą buvo vaizdžiai aprašyta planuojama ataka.

Ši kliūtis iškilo ketvirtadienį, kai prokurorai nesugebėjo paneigti, jog įtariamąjį Jamesą Holmesą ir vieną Kolorado universiteto psichiatrę sieja gydytojo ir paciento ryšys.

Teismas dar turės nuspręsti, ar 24 metų Jamesas Holmesas savo užrašų knygelę išsiuntė daktarei Lynne Fenton gydymo tikslais.

Prokurorai per ketvirtadienį argumentavo, kad užrašų knygelė nėra susijusi su terapija, nes J.Holmesas neketino susitikinėti su psichiatre.

„Po šių šaudynių jis tikėjosi būsiantis negyvas arba kalėjime“, - teismui sakė vyriausioji įgaliotinė Karen Pearson. Ji nepaaiškino, kodėl yra įsitikinusi, kad J.Holmesas turėjo būti negyvas, tačiau atkreipė dėmesį į jo paliktą įrašą vienoje internetinių pokalbių svetainėje: „Ar lankysi mane kalėjime?“

Tuo tarpu advokatė Tamara Brady atmetė K.Pearson argumentus ir pareiškė, kad ji atliko „daug milžiniškų šuolių“, darydama šias išvadas. Pasak jos, gydytojo ir paciento ryšys tebeegzistuoja, nors L.Fenton nebuvo susitikusi su J.Holmesu nuo birželio 11 dienos.

„Jaučiuosi blogai - prašau, sustabdykit mane. Darykit ką nors. Padėkit man“, - T.Brady vardijo numanomas priežastis, kodėl J.Holmesas pasiuntė šią užrašų knygutę L.Fenton. Advokatė pridūrė, kad kaliniai gali susitikinėti su psichiatrais.

Teisėjas Williamas B.Sylvesteris dar kartą šią problemą svarstys per posėdį rugsėjo 20 dieną.

„Turime būti nepaprastai atsargūs dėl privilegijos pažeidimo, - pažymėjo jis. - Jeigu tai padarytume, kiltų problemų viskam, ką mėgintume atlikti.“

L.Fenton dalyvavo kaip pagrindinė liudininkė per posėdį, kuriame prokurorai siekė teisės susipažinti su užrašų knygele, kuri gali tapti svarbiu įkalčiu šioje byloje.

Advokatai teigia, kad J.Holmeso psichika sutrikusi, tuo tarpu prokurorai mano, kad jis buvo apimtas įniršio dėl žlugusios karjeros moksle, kai nutraukė savo doktorantūrą Kolorado universitete.

Per apklausą T.Brady atskleidė, jog L.Holmesas mėgino susisiekti su L.Fenton, likus devynioms minutėms iki šaudynių pradžios, paskambinęs ligoninės operatoriams, kurie galėjo susisiekti su psichiatre po darbo valandų. K.Pearson sakė, kad J.Holmesas taip pat galėjo paskambinti tiesiai į L.Fenton kabinetą, tačiau matomai to nepadarė.

Ketvirtadienį tris su puse valandos trukęs posėdis buvo ilgiausias iš tų, kuriuose dalyvavo J.Holmesas. Jis atrodė atidžiai sekantis posėdžio eigą ir bent kartą nusišypsojo, kai pasilenkė prie savo advokatės.

Kaltinamasis buvo užsiželdęs trumpus ūselius, bet švariai nusiskutęs barzdą. Jo plaukai buvo nudažyti šviesia ir oranžine spalvomis.

L.Fenton teigė, kad liepos 19-ąją, kai J.Holmesas, pasak prokurorų, išsiuntė savo užrašų knygelę, gydytojo ir paciento ryšys jų jau nebesiejo. Psichiatrė nurodė susisiekusi su vienu universiteto policijos pareigūnu po savo paskutinio susitikimo su J.Holmesu liepos 11 dieną.

Gydytoja tvirtino nemačiusi jos buvusio paciento atsiųsto paketo, apie kurį sužinojo tik iš tiriančiojo advokato, praėjus dviem dienoms po šaudynių, ir susisiekė su savo advokatais. Paketas buvo rastas universiteto pašto skyriuje liepos 23 dieną.


Šiame straipsnyje: James HolmesHoloradasžudynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių