Kolorade per filmo apie Betmeną peržiūrą užpuolikas nušovė 12 žmonių

12 žmonių žuvo, o dar apie 40, tarp jų keturi vaikai, buvo sužeisti penktadienį Kolorado valstijoje, kai užpuolikas pradėjo šaudyti sausakimšame kino teatre, kuriame vyko naujausio filmo apie Betmeną premjera, pranešė policija ir žiniasklaida.

Nustatyta Jungtinėse Valstijose į žiūrovus kino teatre šaudžiusio, 12 žmonių nužudžiusio ir sulaikyto asmens tapatybė - tai 24-erių Jamesas Holmesas, pranešė penktadienį JAV žiniasklaida.

Televizijos tinklai, remdamasi FTB, tvirtina, jog J.Holmesas yra iš Auroros, Denverio priemiesčio Kolorado valstijoje, kur vidurnaktį per naktinį filmo „Tamsos riterio sugrįžimas“ (The Dark Knight Rises) seansą, buvo šaudoma; atrodo, jis nebuvo anksčiau susijęs su jokia teroristine veikla.

Pasak policijos, dujokauklę užsidėjęs ginkluotas vyras, šaudydamas per naujausio filmo apie Betmeną demonstravimą, nušovė mažiausiai 12, sužeidė dar beveik 40 žmonių, mėgino pasprukti, bet buvo sulaikytas už kino teatro pastato.

JAV prezidentas Barackas Obama sakė, jog yra „sukrėstas ir nuliūdęs“ dėl anksti penktadienį vykusio šaudymo kino teatre Denverio rajone.„Michelle ir aš esame sukrėsti ir nuliūdę dėl siaubingo ir tragiško šaudymo Kolorade“, - sakoma prezidento pareiškime, kuriame priduriama, kad federaliniai ir vietos teisėsaugos pareigūnai vis dar reaguoja į tą incidentą.

Incidento liudininkai pasakojo žiniasklaidai apie chaosą, kilusį per naktinį filmo „Tamsos riterio sugrįžimas“ (The Dark Knight Rises) seansą, kai neperšaunamą liemenę dėvintis vyras pradėjo svaidyti ašarinių dujų užtaisu, o vėliau ėmė šaudyti į žmones kino teatre, esančiame Denverio priemiestyje Auroroje.

Auroros policijos vadas Danas Oatesas sakė, kad įvykio vietoje žuvo dešimt žmonių, o keturi sužeistieji vėliau mirė vietos ligoninėse.

„Liudininkai mums pasakojo, kad jis paleido kažkokį kanistrą. Jie išgirdo šnypštimą; pradėjo veržtis kažkokios dujos, o užpuolikas pradėjo šaudyti“, - D.Oatesas sakė per spaudos konferenciją.

Pasak jo, policija suėmė įtariamą užpuoliką prie vieno automobilio už kino teatro, tačiau „nėra jokių įrodymų“, kad išpuolyje dalyvavo kitas asmuo, nors anksčiau buvo paskelbta apie du užpuolikus.

D.Oatesas nurodė, jog įtariamasis teigė turintis sprogmenų savo namuose, todėl daugiabutis, kuriame jis gyveno, buvo evakuotas ir apieškotas.

„Viduje rasta dujokaukė, šautuvas, pistoletas ir dar bent vienas papildomas ginklas“, - sakė policijos vadas.

Jokie galimi šio išpuolio motyvai kol kas neminimi. Įtariamasis kalbėjo apie „galimus sprogmenis savo būste. Dabar sprendžiame šią potencialią grėsmę“, pridūrė D.Oatesas, nepateikdamas daugiau detalių.

Policijos atstovas Frankas Fania sakė televizijai CNN, kad įtariamasis yra vyresnis nei 20 metų. Jis dėvėjo neperšaunamą liemenę ir turėjo šautuvą bei du pistoletus. Pareigūnas pridūrė, kad jis detonavo kažkokį dūminį užtaisą, kad sukeltų paniką.Incidento liudininkas Haydenas Milleris sakė televizijai KUSA-TV, kad buvo kino teatre „Theater 16“, kai išgirdo kelis šūvius.

„Pasigirdo lyg nedideli sprogimai, o tuojau po to išgirdome klykiančius žmones“, - pridūrė jis.

Pasak H.Millerio, iš pradžių jis pagalvojo, kad girdi gretimoje kino salėje rodomo filmo garsą. Tačiau vėliau jis pamatė „susigūžusius žmones, bėgančius iš kino teatro“. Kiti liudininkai pasakojo apie chaosą, bauginančiai panašų į vaizduojamą filmuose apie Betmeną, gelbstintį Gotamo miestą nuo piktadarių maniakų, o kai kurie kėlė prielaidą, kad šaudymą kaip tik ir galėjo įkvėpti šie filmai.

Žmonės sakė, kad keli žiūrovai atėjo vilkėdami filmo personažų kostiumus, o tai galėjo padėti užpuolikui pasislėpti minioje ir išvengti arešto.Policija nepateikė detalių apie žuvusius ir sužeistuosius, bet į tą nuo 13 metų su tėvų priežiūra žiūrėti rekomenduojamą filmą tikriausiai buvo nuėję daug paauglių.

Vienas liudininkas, kurį cituoja laikraštis „The Denver Post“, sakė, kad žiūrėjo filmą, kai išgirdo virtinę sprogimų.Pasak 30-mečio Benjamino Fernandezo, žmonės bėgo iš kino teatro, girdėjosi šūviai, o pareigūnai šaukė „Pasilenkt!“Kitas liudininkas pasakojo, kaip per vieną veiksmo sceną pasigirdo šūviai ir garsai, panašūs į pirotechnikos priemonių sproginėjimą, tačiau žmonės galvojo, kad tai filmo įgarsinimas.„Tad dar truputį tiesiog toliau žiūrėjome filmą“, - televizijai ABC sakė tas liudininkas, vardu Jackas.Tačiau tapo aišku, kad teatre šaudo tikras žmogus.

„Tada visi pradėjo panikuoti“, - pasakojo jis.Aurora yra vos už 32 kilometrų nuo 1999 metais Kolumbaino vidurinėje mokykloje įvykdytų žudynių vietos. Tada du mokiniai nušovė 13 žmonių, dar 24 sužeidė, ir galiausiai nusižudė. Užpuolikai šiai atakai ruošėsi metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
reklama

jonas

jonas portretas
Lietuvių literatūros klasika vaikams: M. Valančiaus "Mikė melagėlis" ar ateityje nesulauksim ko nors panašaus?

jonas

jonas portretas
atsiprašau. pasirodo, klydau...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių