„Klivlando košmaro“ byloje vyras apkaltintas žaginimu ir pagrobimais

JAV prokurorai trečiadienį pateikė kaltinimus dėl pagrobimo ir žaginimo 52 metų buvusiam autobuso vairuotojui, kuris ilgiau nei dešimtmetį laikė nelaisvėje tris merginas savo namuose Klivlande.

Viena iš pagrobtųjų Arielio Castro (Arielio Kastro) per tą siaubingą dešimtmetį kukliuose namuose pagimdė dukrą. Moterys negalėjo ištrūkti iki pat šio pirmadienio, kai jaunoji motina Amanda Berry (Amanda Beri) sugebėjo prisišaukti į pagalbą vieną kaimyną.

Dvi išvaduotos moterys trečiadienį džiaugsmingai susitiko su savo šeimomis, o trečia yra gydoma. Tuo tarpu policija apklausė įtariamą jų pagrobėją.

A.Castro yra kaltinamas 27 metų A.Berry, 23 metų Ginos DeJesus (Džinos DeChesus) ir 32 metų Michelle Knight (Mišel Nait) žaginimu, sakė miesto prokuroras Victoras Perezas (Viktoras Peresas).

Jam taip pat pateikti keturi kaltinimai pagrobimu, susiję su tų trijų moterų ir A.Berry šešerių metų dukters Jocelyn (Džoslin), kuri gimė nelaisvėje, laikymu.

A.Castro ketvirtadienį turi pasirodyti teisme ir oficialiai išklausyti kaltinimus. Prieš teismą turi stoti ir du jo broliai, bet - dėl kaltinimų baudžiamaisiais nusižengimais, nesusijusiais su pagrobimu ir žaginimu, pranešė pareigūnai.

Manoma, kad belaisvėms trumpam išeiti iš tų namų buvo leista tik du kartus - į namo garažą, „slepiantis“, žurnalistams sakė policijos viršininko pavaduotojas Edas Tomba.

„Jos būdavo tame name. Jos nemano, kad pastaruosius 10 metų buvo išėjusios iš namo, - sakė jis. - Jos buvo ne viename kambaryje, tačiau pažinojo viena kitą ir žinojo, kad kitos ten buvo“.

Pareigūnas atsisakė komentuoti pranešimus, kad M.Knight mažiausiai penkis kartus buvo pastojusi nuo A.Castro, kuris kaskart tol daužydavo jai pilvą, kol įvykdavo persileidimas.

Du A.Castro broliai, 54 metų Pedro (Pedras) ir 50 metų Onilas, pirmadienį taip pat buvo sulaikyti, nes buvo su Arieliu, kai šis buvo areštuojamas, tačiau jų kaltinimai su tais pagrobimais nėra susiję.

„Nėra nieko, kas verstų mus manyti, kad jie dalyvavo ar apie tai ... žinojo, - sakė E.Tomba. - Neradome jokių faktų, kurie susietų juos su šiuo nusikaltimu“.

E.Tomba atsisakė aptarinėti konkrečius tuose namuose rastus įrodymus, bet anksčiau miesto policijos viršininkas Michaelas McGrathas (Maiklas Magratas) sakė, kad moterys buvo „rišamos, o prieškambaryje buvo grandinių ir virvių“.

A.Berry trečiadienį padidinto pravažumo automobiliu, kurį lydėjo policijos motociklai ir FTB agentai, atvyko į sesers namus. Priebutis buvo išpuoštas balionais ir palaikymo žinutėmis. Ten laukė sveikintojai ir reporterių būrys.

Minia pradėjo ploti, kai A.Berry sesuo Beth Serrano (Bet Serano) išėjo padaryti trumpo pareiškimo, kuriuo padėkojo gyventojams ir paprašė privatumo.

Vėliau G.DeJesus giminaičiai nulydėjo ją į šeimos namus. Mergina buvo geltonu megztiniu su gobtuvu, atrodė sukrėsta, bet nedrąsiai pamojavo sveikintojams, kurie skandavo „Gina, Gina, Gina“.

„Ji nepaprastai džiaugiasi būdama namie, ji - laiminga. Jos veidas, šypsena, apsikabinimai visa pasako“, - žurnalistams sakė merginos motina Nancy Ruiz (Nensi Ruis).

„Tai kaip sapnas, - pridūrė N.Ruiz. - Mano pirmoji reakcija pamačius dukterį buvo viena - čiupau ją ir apkabinau. Nenorėjau jos paleisti“.

Ji patarė tėvams labiau saugoti savo vaikus, paragino vietos gyventojus visapusiškai bendradarbiauti su tyrėjais ir sveikino kaimyno, kuris padėjo išgelbėti moteris, drąsą.

Vietos gyventojai sakė patyrę šoką, kad tos jaunos moterys, kurios ilgą laiką buvo laikomos tikriausiai mirusiomis, galėjo tiek daug metų būti uždarytos kažkokiuose kukliuose namuose, priklausančiuose vyrui, kuris niekada nekeldavo jokių įtarimų tame darbininkų klasės rajone.

Belaisvės buvo išgelbėtos, kai A.Berry sugebėjo prisišaukti kaimyną Charlesą Ramsey (Čarlzą Ramsį), kuris išspyrė A.Castro namo duris ir išleido ją bei jos dukterį.

Policija sureagavo į jos desperatišką skambutį pagalbos telefonu 911 ir tame baltame dviejų aukštų name, kurio priebutyje kabojo Amerikos ir Puetro Riko vėliavos, surado dar dvi moteris.

A.Berry praėjusį kartą buvo matyta 2003 metų balandžio 21 dieną, kai maždaug 19 val. 40 min. išėjo iš darbo greitojo maisto restorane vos keli kvartalai nuo savo namų.

G.DeJesus buvo 14-os, kai 2004 metų balandžio 2 dieną dingo eidama namo iš mokyklos. M.Knight, kuri buvo pagrobta 20 metų amžiaus, paskutinį kartą buvo matyta giminaičio namuose 2002 metų rugpjūčio 23 dieną.

Kritikai klausia, kaip policija galėjo tiek ilgai nepastebėti šių pagrobimų ženklų. Tačiau teisėsaugos pareigūnai tvirtina, jog yra įsitikinę, kad per ankstesnes paieškas nepraleido nė vienos galimybės.


Šiame straipsnyje: pagrobimasJAVdingusios moterys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių