Kinijoje plinta protestai dėl tibetiečių kalbos suvaržymų

Tibeto moksleivių, reikalaujančių teisės mokytis savo gimtąja kalba, protestai išplito į kitus Kinijos šiaurės vakarų regionus, paskelbė Londone įsikūrusi viena tibetiečių teisių organizacija.

Tūkstančiai vidurinių mokyklų moksleivių antradienį protestavo Činghajaus provincijos Malho tibetiečių autonominėje prefektūroje, pasipiktinę, kad yra verčiami mokytis kinų kalba, praneša organizacija "Free Tibet".

Vėliau šie protestai išplito šio nuošalaus regiono dviejose kaimyninėse tibetiečių prefektūrose, nurodoma ketvirtadienį paskelbtame pranešime.

Kaip praneša "Free Tibet", apie 2 tūkst. moksleivių iš keturių mokyklų Colho prefektūros mieste Čabčoje trečiadienį nužygiavo prie vietos administracijos pastato, skanduodami "Norime laisvės tibetiečių kalbai".

Vėliau juos privertė grįžti policija ir mokytojai.

Moksleiviai ketvirtadienį taip pat protestavo Davu mieste, esančiame Gologo tibetiečių prefektūroje. Policija reagavo uždrausdama vietos gyventojams išeiti į gatves.

Abiejų regionų vietos valdžios pareigūnai neigė, kad vyko kokie nors protestai.

Šiuos protestus išprovokavo Činghajuje vykdomos švietimo sistemos reformos: nuo šiol reikalaujama, kad visi dalykai būtų dėstomi kinų kalbą. Ši kalba taip pat turi būti vartojama visuose vadovėliuose, išskyrus tibetiečių ir anglų kalbų vadovėlius, informuoja "Free Tibet".

"Tibetiečių kalbos vartojimas yra sistemingai gniaužiamas vykdant Kinijos strategiją įtvirtinti Tibeto okupaciją", - "Free Tibet" rašė anksčiau šią savaitę.

Kinija yra įkūrusi "autonominių" regionų kai kurioms iš dešimčių šalyje esančių etninių bendruomenių, tačiau daugelio jų atstovai skundžiasi, jog sudaromas tik autonomijos įvaizdis, o iš tiesų šiuose regionuose išlieka griežta Pekino kontrolė.


Šiame straipsnyje: Kinijaprotestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių