Kandidatas į JAV prezidentus M. Romney išsišaipė iš B. Obamos gerbėjų

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį pareiškė, kad šalies vadovas privalo atstovauti visai Amerikai, o ne vien savo rinkėjų branduoliui, komentuodamas savo varžovo respublikono Mitto Romney pareiškimą, esą 47 proc. amerikiečių yra mokesčių vengiančios „aukos“.

B. Obama susilaikė nuo aštresnės kritikos, tačiau kepštelėjo M. Romney, tebesistengiančiam rasti išeitį iš nepatogios padėties dėl paviešintų slapta nufilmuotų vaizdo įrašų, kuriuose respublikonas vaizduoja savo varžovą demokratą palaikančius rinkėjus kaip priklausomus nuo socialinių lengvatų ir nesugebančius prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą.

„Vienas iš dalykų, kurių išmokau būdamas prezidentu - jog atstovauji visai šaliai. Jeigu nori būti prezidentu, turi dirbti kiekvienam“, - B. Obama sakė televizijos CBS pokalbių laidos vedėjui Davidui Lettermanui

„Žmonės nori žinoti, kad nenurašai didelio gabalo šalies, nes taip veikia mūsų demokratija... Tai didelė šalis“, - pridūrė jis.

„Kai laimėjau (prezidento rinkimus) 2008 metais, 47 proc. Amerikos žmonių balsavo už (respublikoną) Johną McCainą, - pažymėjo B. Obama. - Jie nebalsavo už mane, o aš rinkimų vakarą pasakiau: “Net jeigu balsavote ne už mane, aš girdžiu jūsų balsus, ir dirbsiu kiek galėdamas uoliau, kad būčiau jūsų prezidentas."

Vaizdo įrašė, kurį pirmadienį paviešino žurnalas „Mother Jones“, M. Romney matomas sakantis savo rėmėjams, kad 47 proc. žmonių palaiko B. Obamą, nes jie esantys aukos, priklausomos nuo vyriausybės, užtikrinančios jiems sveikatos apsaugą, maitinimą ir būstą.

„Tie žmonės nemoka pajamų mokesčio..., todėl mūsų žinia apie mažus mokesčius jiems nerūpi, - jis aiškino per privatų susitikimą su turtingais donorais. - Man nereikia rūpintis dėl tų žmonių. Aš jų niekada neįtikinsiu, kad jie turėtų prisiimti asmeninę atsakomybę ir rūpintis savo gyvenimu.“

Šie komentarai sustiprina įspūdį, kad multimilijonierius M. Romney, buvęs rizikos kapitalo verslininkas, mažai tesuvokia apie sunkumus, patiriamus amerikiečių, prislėgtų lėto ekonomikos atsigavimo po giliausios recesijos per kelis pastaruosius dešimtmečius.

Likus mažiau nei 50 dienų iki prezidento rinkimų lapkričio 6-ąją, respublikonų kampanija antradienį galėjo šiek tiek lengviau atsikvėpti, kai agentūros „Gallup“ kasdienė tęstinė apklausa parodė, jog M.Romney populiarumas tik vienu procentiniu punktu mažesnis nei prezidento.

Šis tyrimas rodo, kad B. Obamos populiarumo šuolis po Demokratų nacionalinio suvažiavimo, vykusios prieš dvi savaites, jau slūgsta.

Kita vertus, televizijos NBC ir dienraščio „The Wall Street Journal“ antradienio vakarą paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad B. Obamą palaiko 45-50 proc. potencialių rinkėjų, o pusė respondentų nurodė siejantys savo lūkesčių išsipildymą su dabartinio prezidento perrinkimu.


Šiame straipsnyje: Mittas RomneyBarackas ObamaJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Abu auksaburniai. Dabartinis prezidentas ypac talentingas. Ne vienas neprisiima atsakomybes kaip atsirado net 50% nepajegianciu isgyventi be valstybes pagalbos. O kaltos yra abi partijos, nes eilinis zmogus rupi tik pries rinkimus.Net atmetus kai kuriu zmoniu isskirtini gebejima parazituoti, lieka nepaprastai daug doru ,kuriems ,godumo nualintame pasaulyje vis sunkiau isgyventi. Niekas net neanalizuoja priezasciu, nes esntys prie lovio arba jau prisiplese arba yra maitinami prisiplestu grobiu. Jiems yra blogai tik pries rinkimus, o po ju vel rojus.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių