Kanadoje aukšto rango kariškiui pateikti kaltinimai dėl dviejų moterų nužudymo

Kanados didžiausios oro pajėgų bazės vadui, kuris anksčiau skraidindavo garbingus šalies svečius, pateikti kaltinimai dėl pirmojo laipsnio žmogžudystės, susiję su dviejų moterų nužudymu.

Įkalčiai rasti pakelėje

Ontarijo provincijos policijos detektyvas inspektorius Chrisas Nicholas pirmadienį sakė, kad 46 metų pulkininkui Russellui Williamsui taip pat kaltinamas lytiniu smurtu prieš kitas dvi moteris.

R.Williamsas buvo suimtas praeitą sekmadienį Otavoje, o jam pateikti kaltinimai sukrėtė Kanados kariškius.

23 metus Kanados ginkluotosiose pajėgose tarnavęs karininkas praeitų metų liepą buvo paskirtas vadovauti Kanados oro pajėgų bazei Trentone.

Trentono bazė yra pati judriausia Kanadoje: ji teikia logistikos pagalbą šios šalies misijai nuo žemės drebėjimo nukentėjusiame Haityje, aprūpina Afganistane dislokuotus kanadiečius karius, taip pat prisideda prie Vankuverio žiemos olimpiados organizavimo.

R.Williamsas kaltinamas dėl Ontarijo provincijos mieste Belvilyje gyvenusios 27 metų Jessicos Lloyd ir 38 metų kapralės Marie France Comeau nužudymo.

Nužudyta J.Lloyd buvo rasta anksčiau pirmadienį, o M.F.Comeau lavonas rastas jos namuose Ontarijo provincijos mieste Braitone praeitų metų lapkritį.

Pasak pareigūnų, R.Williamsas pakliuvo į policijos akiratį dėl įkalčių, kurie buvo rasti vienoje pakelėje vasario 4 dieną, praėjus šešioms dienoms po to, kai buvo paskelbta, kad J.Lloyd dingo.

Kaltinimai laisvės suvaržymu

R.Williamsui taip pat pateikti kaltinimai dėl prievartinio kitų asmenų laisvės suvaržymo, įsilaužimo ir lytinio smurto prieš dvi moteris per du atskirus incidentus, kai praeitų metų rugsėjį buvo įsilaužta į tų moterų namus Tvido miestelyje netoli Ontarijo.

"Esame sukrėsti dėl vieno iš mūsų oro pajėgų vadų sąsajų (su tais nusikaltimais), - tiesioginis R.Williamso viršininkas generolas majoras Yvanas Blondinas sakė Trentone. - Akivaizdu, kad (oro bazės) vadas negali likti savo poste".

Y.Blondinas sakė asmeniškai R.Williamso nepažinojęs, tačiau žinojo, kad pulkininkas yra elitinis lakūnas ir laikė jį "ryškiai švytinčia žvaigžde".

R.Williamsas praeitą mėnesį buvo nufotografuotas su Kanados gynybos ministru Peteriu MacKay ir vienu svarbias pareigas užimančiu generolu, kai šie apžiūrinėjo vieną Kanados lėktuvą, siunčiamą į humanitarinės pagalbos operaciją Haityje.

Skraidino svarbius asmenis

Policija sekmadienį sulaikė R.Williamsą jo namuose Otavoje, o pirmadienio vakarą pareigūnų automobiliai ten tebestovėjo. Gynybos departamento tinklalapyje paskelbtoje R.Williamso biografijoje nurodoma, kad jis yra vedęs.

R.Williamsas kurį laiką pilotavo verslo klasės lėktuvą "Challenger", kuriuo buvo skraidinami svarbūs asmenys. Oro pajėgos atsisakė nurodyti, kokius asmenis skraidindavo šis kariškis, tačiau tuo orlaiviu dažnai naudojasi Kanados ministrų kabineto nariai ir generalinis gubernatorius, kuris yra formalus šalies vadovas.

Premjero Stepheno Harperio atstovas spaudai sakė nemanantis, kad R.Williamsas kada nors skraidino dabartinį vyriausybės vadovą.

Vadovavo įslaptintai bazei

R.Williamsas nuo 2005 metų gruodžio iki 2006 metų birželio vadovavo įslaptintai Kanados pajėgų logistikos bazei "Camp Mirage". Kanados vyriausybė ir kariškiai oficialiai nepripažįsta tos bazės egzistavimo, tačiau pranešama, kad ji yra įsikūrusi netoli Dubajaus.

R.Williamsas pirmadienį buvo atvežtas į teismo rūmus Belvilyje surakintomis rankomis ir kojomis, vilkėdamas mėlyną kalinio uniformą. Teisėjas uždraudė žiniasklaidai skelbti kitas šios bylos detales.

Kariškiui skirtas kardomasis kalinimas, o prieš teismą jis stos vasario 18 dieną.


Šiame straipsnyje: kariškis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių