Kanada uždarė savo ambasadą Irane, išsiunčia diplomatus

Kanada penktadienį uždarė savo ambasadą Teherane ir pažadėjo per penkias dienas išsiųsti visus Irano diplomatus iš Kanados, smerkdama Irano paramą Sirijos režimui bei grasinimus Izraeliui ir reikšdama susirūpinimą Kanados diplomatų saugumu Teherane.

„Kanados požiūris į Irano režimą yra žinomas. Kanada laiko Irano valdžią didžiausia grėsme taikai ir saugumui šiandienos pasaulyje“, - sakė Kanados užsienio reikalų ministras Johnas Bairdas.

„Diplomatiniai santykiai tarp Kanados ir Irano pristabdyti, Visas Kanados diplomatinis personalas išvyko iš Irano; Irano diplomatams Otavoje nurodyta išvykti per penkias dienas“, - sakoma ministro pareiškime.

Kanada nemini kokio nors incidento, kuris būtų lėmęs ryšių nutraukimą, bet griežtais žodžiais puola Teherano paramą Basharo al-Assado režimui Sirijoje bei „genocido kurstymą“ prieš Izraelį.

J.Bairdas peikia Teherano nenorą atsakyti už savo branduolinę programą, kuri, anot Vakarų, vykdoma siekiant pasigaminti atominę bombą, ir kaltina „Irano režimą“ tarptautinio terorizmo skatinimu.

Jis taip pat perspėjo kanadiečius, taip pat dvigubą, Kanados ir Irano pilietybę turinčius asmenis, jog Otava nebegalės teikti jiems pagalbos, jeigu jie vyks į Iraną.

„Irano režimas teikia vis didėjančią karinę paramą Assado režimui“, - pažymėjo J.Bairdas savo pareiškime.

„Jis (Iranas) atsisako laikytis JT rezoliucijų dėl branduolinės programos; jis nuolat grasina Izraelio egzistavimui ir imasi rasistinės antisemitinės retorikos bei kursto genocidą“, - tęsiama pareiškime.

„Jis yra vienas iš didžiausių pasaulyje žmogaus teisių pažeidėjų, teikia prieglobstį ir paramą teroristų grupėms“, - sakoma pareiškime.

„Be to, Irano režimas akivaizdžiai nepaiso Vienos konvencijos ir diplomatinio personalo apsaugos garantijos. Tokiomis aplinkybėmis Kanada nebegali laikyti savo diplomatų Irane, - nurodo J.Bairdas. - Mūsų diplomatai tarnauja Kanadai kaip civiliai, ir jų saugumas yra svarbiausias prioritetas“.

Pareiškime patariama Irane esantiems kanadiečiams, jeigu prireiktų konsulo pagalbos, kreiptis į Kanados misiją Turkijoje ir perspėjo juos, kad „Irano režimas nepripažįsta dvigubos pilietybės principo“.NAUJAUSI KOMENTARAI

aisku

aisku portretas
prasides karas nereikia nesamones rasyt o tiesiai jav nori karo ta ir daro

Copy

Copy portretas
- Prisiminkime, kaip Pauelas (Colin Powell, JAV valstybės sekretorius - red. past.) visam pasauliui rodė mėgintuvėlius kartodamas, kad Irakas turi cheminį ginklą, ir to užteko, kad valstybės neliktų. O paskui pasirodė, kad jokio ginklo nėra. Sirija pati yra pripažinusi, kad turi cheminį ginklą, ir sakė, kad jį panaudos, jeigu prieš ją bus įvykdyta agresija iš užsienio. Asadas yra tai pasakęs. Taigi čia yra tik Amerikos politinės valios klausimas. O jai, kaip žinote, jos netrūksta. Sirija nebe pirma valstybė, kuriai yra grasinama, ir ne viena valstybė yra likviduota. Tuo labiau galima prisiminti, kad rinkimai artėja. Jeigu Obama nutars, kad nedidelis pergalingas karas padės jam laimėti rinkimus, tai viskas įmanoma. - O kokį tikrąjį interesą slepia Amerika? - Tikrasis interesas yra Kinija ir Rusija. O visa kita yra šalutiniai veiksmai, kurie veda į šitų pagrindinių uždavinių realizavimą. Po Sirijos bus Iranas, po Irano bus Azerbaidžanas, Armėnija, paskui visas rusų Kaukazas ir Pavolgis ir taip toliau. Atsakymas yra labai paprastas: šiuo metu pasaulyje yra tiktai dvi valstybės, kurios realiai kelia grėsmę Jungtinių Valstijų ekonominei, karinei ir politinei galybei - Kinija ir Rusija. Ir JAV niekada ramiai nemiegos, kol šitos valstybės jai grės. - Per dešimtmetį buvo surengta ne viena JAV agresija, kai pretekstas buvo turima „žvalgybos informacija“, kuri vėliau nepasitvirtindavo. - O ar jūs nedarote klaidos galvodami, kad žinote tikruosius Jungtinių Valstijų tikslus, ir jums atrodo, kad ji jų nepasiekė? O jeigu tie tikslai yra ne tokie, kokius įsivaizduojate? Kai kam atrodo, kad JAV nieko nepasiekė Irake, nes ten vyrauja chaosas. Arba tame pačiame Afganistane, kur kiekvieną dieną žūva kareiviai ir atrodo, kad ten nieko nepasiekta. O jeigu chaosas, pasaulinis chaosas ir yra tikrasis tikslas? Tada Jungtinės Valstijos viską pasiekė. - Vadinasi, Obamos žodžiai, kad jis gali pakeisti savo poziciją Sirijos atžvilgiu, nėra tušti, ir tai tik laiko klausimas? - Pirmiausia Amerika jau seniai remia Sirijos maištininkus. Ji tikėjosi, kad to užteks. Bet pasirodė, kad neužteks. Todėl anksčiau ar vėliau bus panaudotos visos priemonės, kad Asadas būtų nušluotas.

Bolševikas

Bolševikas portretas
JAV demokratų partijos kandidatas į prezidentus, buvęs JAV kariuomenės generolas Wesley Clarck’as 2007 m. spalio 3 d. kalbėdamas San Franciske (Kalifornijos valst.) atskleidė, kaip per pokalbį JAV Valstybės sekretorius Donald’as Rumsfield’as pripažino, kad JAV po 2001 rugsėjo 11-os buvo numačiusios neokolonializmo politiką – per 5 metus pakeisti 7-ių šalių vyriausybes. Tarp jų Libijoje, Sirijoje, Irake… Šiaip sau.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių