Kalifornijoje siautėjęs žudikas niršo dėl pašalinimo iš koledžo

One Goh gyvenimas ritosi žemyn, prieš jam tampant įtariamuoju byloje dėl didžiausių žudynių JAV mokykloje nuo 2007 metais įvykusios tragedijos Virdžinijos politechnikos institute.

Jį persekiojo kreditoriai; jis gedėjo savo brolio mirties, o sausį buvo pašalintas iš koledžo „Oikos University“ - mažos krikščioniškos mokyklos, kur jis studijavo slaugą.

Pasak policijos, šis vyras buvo kupinas pykčio.

Pietų Korėjoje gimęs One Goh sakė pareigūnams, kad Kalifornijos mieste Ouklande veikiančioje mokykloje, kuri buvo įkurta būtent siekiant padėti korėjiečiams imigrantams prisitaikyti naujoje šalyje ir kurti karjeras, buvo šaipomasi iš jo prastos anglų kalbos.

Taigi, vyras nusipirko pistoletą ir po kelių savaičių atkeršijo, pirmadienį surengęs šaudynes koledže, per kurias žuvo šeši studentai ir administratorė, o dar trys žmonės buvo sužeisti, nurodė pareigūnai.

„Labai, labai liūdna, - sakė policijos vadas Howardas Jordanas. - (Žuvo) septyni žmonės, kurie nenusipelnė mirties, ir trys kiti sužeisti dėl vieno žmogaus, kuris neatlaikė gyvenimo spaudimo.“

Policija kol kas atskleidė nedaug detalių apie One Goh, tik sakė, kad jam buvo suteikta JAV pilietybė.

Po One Goh arešto viename prekybos centre netoli „Oikos“ tuojau po šios tragedijos, paaiškėjo faktų apie jo gyvenimą, rodančių, kad šis vyras pastarąjį dešimtmetį patyrė daug sunkumų asmeniniame gyvenime ir dėl savo šeimos.

Nors dokumentuose 2004 metais buvo nurodytas jo adresas Ouklande, pastarąjį dešimtmetį jis daugiausiai gyveno Virdžinijoje. Būtent šioje valstijoje 2007 metais įvyko žudynės aukštojoje mokykloje, per kurias buvo nušauti 32 žmonės. Užpuolikas - nestabilios psichikos studentas - galiausiai nukreipė ginklą į save.

One Goh, kuriam dabar 43 metais, 2005-ųjų pabaigoje kelis mėnesius gyveno viename Ričmondo priemiestyje, o vėliau trejus metus - Glosterio apygardoje prie Česapiko įlankos, kur jis buvo įsikūręs sename daugiabučių namų rajone prie sandėlių komplekso.

Kaimynai jį prisimena kaip labai tylų žmogų, tačiau sakė, kad jis leisdavosi į pašnekesį, jeigu būdavo užkalbinamas.

One Goh buvo toks uždaras, kad 70 metų kaimynas Thomas Lumpkinas taip ir nesužinojo jo vardo.

„Jis visada būdavo gerai apsirengęs, švariai nusiskutęs ir dailiai apsikirpęs“, - pasakojo vyras.

2009 metais One Goh buvo iškeldintas dėl nesumokėtos nuomos.

Duomenys iš Virdžinijos rodo, kad kol One Goh ten gyveno, jis užsiaugino dešimčių tūkstančių dolerių negrąžintų skolų ir baudų naštą, įskaitant 10 377 dolerių skolą bankui „SunTrust“ nuo 2006 metų.

JAV mokesčių valdyba 2006 ir 2009 metais taip pat nurodžiusi išieškoti iš jo iš viso per 23 tūkst. dolerių, nors One Goh matomai grąžino apie 14 tūkst. dolerių skolos 2008 metais, rodo oficialūs dokumentai.

Glosterio apygardos teismo protokoluose nurodoma, kad bendrovė „Capital One“ pateikė ieškinį, kuriame prašoma priteisti jai 985,96 dolerio skolą už naudojimąsi kredito kortele ir teismo išlaidas. Teismas priėmė One Goh nepalankią nutartį pernai gruodžio 9 dieną.

Jo brolis buvo JAV armijos seržantas, dislokuotas Vokietijoje, tačiau jis žuvo pernai kovą per automobilio avariją, dalyvaudamas Specialiųjų pajėgų atrankos mokymuose Virdžinijoje, rašo kariškių laikraštis „Stars and Stripes“.

Be to, pernai mirė One Goh motina, persikėlusi gyventi į Pietų Korėją, jos buvę kaimynai Ouklande sakė dienraščiui „San Francisco Chronicle“.

Kol kas neaišku, kaip One Goh užsidirbdavo pragyvenimui prieš pradėdamas studijuoti slaugą mažame privačiame koledže, turinčiame mažiau nei 100 studentų. Tačiau sausį One Goh buvo iš jo pašalintas, nors, „Oikos“ pareigūnai viešai neminėjo šio sprendimo priežasčių.

„Oikos“ drausmės kodekse nurodoma, kad studentas gali būti pašalintas, jeigu studentas grasina arba kenkia kitiems žmonėms arba gadina mokyklos nuosavybę.

„Oikos“ veikia kaip tikinčiųjų bendruomenė, todėl studentai turi visais atvejais turi demonstruoti pagarbą", - sakoma koledžo statute.

H.Jordanas sakė, kad „Oikos“ pašalino One Goh dėl neįvardytų elgesio problemų ir kad šiam vyrui sunkiai sekėsi tramdyti pyktį.

Mokykloje „jis nebuvo gerbiamas; iš jo buvo juokiamasi“, nurodė policijos vadas.

„Buvo šaipomasi iš jo anglų kalbos įgūdžių stygiaus. Dėl to jis jautėsi labiau izoliuotas negu kiti studentai“, - pažymėjo jis.

Kelias savaites planavęs savo išpuolį One Goh pirmadienį apie 10 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku atvyko į mokyklą, įsikūrusią pramonės rajone netoli Ouklando oro uosto, nurodė policija.

Įžengęs į pastatą One Goh tikėjosi surasti vieną mokyklos administratorę, kurios tuo metu nebuvo, pasakojos H.Jordanas.

Tada jis užkalbino registratorę ir liepė eiti jai kartu su juo į auditoriją.

One Goh „liepė žmonėms atsistoti ir pradėjo ant jų šaukti“, sakė policijos vadas.

„Jie pradėjo panikuoti. Jis liepė jiems išsirikiuoti į eilę, - nurodė H.Jordanas. - Kai kurie pakluso, kiti ne, ir tada jis pradėjo šaudyti.“

Kol atvyko policija, penki pašauti žmonės jau buvo mirę. Kiti du mirė ligoninėje vėliau tą pačią dieną.

Viena iš aukų buvo 24 metų registratorė Katleen Ping, atvykusi į Jungtines Valstijs iš Filipinų 2007 metais. Jos tėvas Liberty Pingas sakė, kad Katleen augino keturmetį sūnų.

Tyrėjai nurodė, kad One Goh kol kas neparodė, kad gailisi savo veiksmų.

Panašu, kad One Goh savo aukų nesirinko, o tarp nužudytųjų nebuvo jos numanomų skriaudėjų, sakė H.Jordanas.

Pasak policijos, One Goh bendradarbiavo su pareigūnais, tačiau nepasakė, kur paliko pusiau automatinį pistoletą, iš kurio šaudė per šį incidentą.

Jis laikomas be galimybės būti paleistam už užstatą ir yra įtariamas nužudymu, pasikėsinimu nužudyti bei kitais nusikaltimais. Planuojama, kad One Goh pirmąkart prieš teismą stos trečiadienio popietę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių