Kalifornijoje krikščioniškame koledže nušauti 7 žmonės

43 metų buvęs mažo krikščioniško koledžo Kalifornijoje studentas pirmadienį šioje mokykloje nušovė mažiausiai septynis žmones, o dar tris sužeidė, pranešė pareigūnai.

Po šio išpuolio privačiame krikščioniškame korėjiečių koledže „Oikos“, įsikūrusiame Ouklando miesto pramonės rajone netoli oro uosto, prasidėjo karštligiškos užpuoliko gaudynės, pasibaigusios po maždaug valandos, kai įtariamasis pasidavė policijai.

Policija pranešė, kad įtariamasis - Pietų Korėjos ir JAV pilietybę turintis vyras - pasidavė maisto prekių parduotuvėje „Safeway“, esančioje už kelių kilometrų nuo įvykio vietos.

Šios šaudynės buvo kruviniausios iš įvykusių Jungtinių Valstijų mokyklose per pastaruosius penkerius metus.

Policija nurodė, kad įtariamasis yra One L. Goh (Van L. Go), buvęs „Oikos“ studentas, palaikantis ryšius su Amerikos krikščionių korėjiečių bendruomene. Pasak pareigūnų, užpuolikas šaudė iš pistoleto ir veikė vienas.

Policija kol kas nenurodė tikėtinų šio išpuolio motyvų.

Policijos vadas Howardas Jordanas sakė, kad šaudynės prasidėjo, kai koledžo pastate arba prie jo buvo apie 35 žmones. Iš septynių aukų penki žmonės mirė įvykio vietoje, o du - ligoninėje.

Sužeistųjų būklė stabili, o bent vienas asmuo buvo išrašytas iš ligoninės.

„Ši precedento neturinti tragedija buvo sukrečianti ir beprasmė“, - pažymėjo H.Jordanas.

One L.Goh tuojau po išpuolio paskambino savo tėvui ir papasakojo, kas įvyko, sakė policijos vadas, pridūręs, kad užpuoliko tėvas taip pat paskambino pareigūnams.

Įtariamojo brolis žuvo pernai per automobilio avariją Virdžinijoje, būdamas JAV armijos aktyviosios tarnybos kariu, nurodė laikraštis „Stars and Stripes“. Įtariamasis dalyvavo seržanto Su Wan Ko laidotuvėse Virdžinijos mieste Sentervilyje po pernai kovo 8 dieną įvykusios nelaimės.

Šaudynės Ouklande įvyko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to, kai vienas studentas nušovė tris kitus vienos Ohajo aukštosios mokyklos kavinėje.

Pasak incidento liudininkų, užpuolikas rytą įėjo į kolegijos priėmimo skyrių ir pradėjo šaudyti, o vėliau įžengė į vieną iš dviejų auditorijų, kuriose tuo metu vyko paskaitos, ir šaudė joje.

Paulas Singhas, kurio 19-metė sesuo Devinder Kaur per šį išpuolį buvo pašauta į ranką, sakė naujienų agentūrai „Reuters“, jog užpuolikas anksčiau studijavo šioje kolegijoje, atvykęs pirmąkart per pastaruosius keturis mėnesius.

„Rikiuokitės į eilę - aš visus jus nužudysiu“, - štai ką jis pasakė šį rytą, kaip pasakojo mano sesuo. Jie iš pradžių pagalvojo, kad jis juokauja", - sakė P.Singhas.

Tashi Wangchukas, kurio žmona mokėsi šioje mokykloje ir tapo šaudynių liudininke, sakė girdėjęs iš policijos, jog užpuolikas pirmiausiai šovė į vieną moterį priimamajame, o vėliau nesirinkdamas šaudė auditorijose.

Vyras pasakojo, kad slaugą studijuojanti jo žmona Dechen Wangzom buvo auditorijoje, kai išgirdo šūvius. Tada ji skubiai užrakino duris ir užgesino šviesą.

„Ji didvyrė“, - sakė Tashi Wangchukas.

Mokyklos sekretorė Myung Soon Ma sakė negalinti nieko papasakoti, kad nutiko nedideliame privačiame koledže, kuriame mokosi daugiausiai etniniai korėjiečiai. Jame dėstoma teologija, slauga, muzika ir Azijos medicina.

„Man išties liūdna, todėl dabar negaliu kalbėti“, - sakė sekretorė.

Prieš aštuonerius metus šį koledžą įkūręs pastorius Jong Kimas sakė dienraščiui „The Oakland Tribune“ nežinantis, ar užpuolikas buvo pašalintas iš mokyklos, ar pats metė mokslus.

Jong Kimas pasakojo girdėjęs pastate apie 30 greitai vienas po kitų paleistų šūvių.

„Likau savo kabinete“, - sakė jis.

„Oikos“ buhalteris Jerry Sungas sakė, kad koledže, turinčiame mažiau nei 100 studentų, mokoma korėjiečių ir anglų kalbomis. Pasak jo, koledžas turi tik vieną pastatą.

J.Sungas pridūrė, jog dauguma šio koledžo absolventų dirba slaugytojais arba kunigais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kreikščioniškas protas

Kreikščioniškas protas portretas
Viskas dievulio valia... Be JO žinios nė plaukas nenukris. Argi ne taip parašyta Biblijoje? „JO valia“ dega, skęsta ir griūva bažnyčios, jas nusiaubia vagys, plėšikai, audros... Ir jūs, ponai tikintieji, šliaužiojantys keliais aplink bažnyčias, klūpantys ir besimeldžiantys, bučiuojantys Nukryžiuotojo galūnes ir maldaujantys iš jo MALONIŲ, vis dar tikite, kad jūs JAM (jeigu jis toks ir būtų), kiek nors rūpit??? "JO valia" krikščionys, nešdami krikščionybę, tūkstančiais pačiais siaubingiausiais būdais kankino, žudė, degino ant laužų "nekrikštus", Hitleris, kaip pats rašė savo knygoje "Mein Kampf", vykdydamas "dievo valią", pasiuntė į dujų kameras milijonus žydų ir kt., jam nepatikusiųjų. Dvasininkų seminarijos auklėtinis J. Džiugašvilis-Stalinas, įgijęs teologinį išsilavinimą, Pol Potas ir kt. diktatoriai - taip pat. JAV - tankų "demokratijos" nešėjai po II pasaulinio karo beatodairiškai prievartavo „gyvuosius trofėjus“ - Vokietijos ir Austrijos moteris, nesirinkdami pagal amžių. Tiko visos – nuo 12 iki 70 m. Kad neplistų venerinės ligos, nugalėtojams iš JAV dešimtimis milijonų nemokamai buvo siunčiami ir dalijami prezervatyvai. Per trumpą laiką buvo išprievartauta daugiau moterų, negu hitlerininkai sugebėjo visose okupuotose valstybėse per visą karą... Ir dabar jie su šūkiu "Tepadeda mums dievas" naujausiomis bombomis ir raketomis pasiruošę sulyginti su žeme ką tik nori, kad tik "Laisvoji rinka" ir "demokratija" triumfuotų. Mahometo garbintojai, šventai įtikėję savuoju dievu, apsijuosia sprogmenimis ir susisprogdina islamo nepripažįstančių " netikėlių" minioje. Viskas dievulio valia... Beje, klausimėlis tikintiems: o iš kur atsirado tas dievulis-"visko sutvėrėjas". Iš nieko? Na, tada iš nieko galėjo atsirasti ir materija. Argi ne taip?

motas

motas portretas
Amerikietis tai ne tautybe,amerikietis tai diagnoze!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių