J.Tymošenkos vyras protestuoja prieš kaltinimus žmogžudystės užsakymu

Kalinčios Ukrainos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko sutuoktinis ketvirtadienį pareiškė, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius sugriovė teisingumą šalyje, susiedamas savo politinę varžovę su 16 metų senumo žmogžudystės byla.

Oleksandras Tymošenka nesirinkdamas žodžių kaltino V.Janukovyčių, kad šis „kaip maniakas ir iškrypėlis“ šnipinėja jo žmoną ligoninėje, kur ją saugo kalėjimo apsaugininkai.

Buvusi Oranžinės revoliucijos lyderė pernai spalį buvo nuteista kalėti septynerius metus, nes vadovaudama vyriausybei viršijusi įgaliojimus.

Po šio nuosprendžio balandžio mėnesį 51-erių J.Tymošenko apkaltino kalėjimo sargybinius esą jie ją sumušė. Šie kaltinimai, kuriuos vadovybė neigia, sukėlė Vakarų šalių pasipiktinimą: daugelis Europos politikų nusprendė boikotuoti Europos futbolo čempionato varžybas Ukrainoje.

Pats V.Janukovyčius viešai atsisako kištis į šią bylą, o Ukrainos prokurorai paruošė naujus kaltinimus J.Tymošenko dėl mokesčių vengimo ir, visai neseniai, dėl neva žmogžudystės užsakymo 1996 metais.

Šią savaitę V.Janukovyčius žurnalistams pareiškė, kad J.Tymošenko yra susijusi su verslininko ir politiko Jevheno Ščerbanio nužudymu, nors vėliau patikslino, kad sprendimą dėl to turėtų priimti teismas.

J.Tymošenko vyras, kuris pabėgo iš Ukrainos ir gavo politinį prieglobstį Čekijoje, kaltina V.Janukovyčių asmeninių sąskaitų suvedinėjimu per teismus.

„Pilieti Janukovyčiau, Jūs prisiėmėte sau prezidento, prokuroro, teisėjop ir budelio funkcijas visiems, o ypač Julijai Tymošenko. Jūsų žodžiai, kad Julija Tymošenko susijusi su Donecko verslininko Jevheno Ščerbanio nužudynu, rodo, kad Jūs - jau ir Ukrainos justicija, kuri ir taip jau sunaikinta ir suniokota Jūsų nurodymu“, - rašo O.Tymošenka.

„ Viešas užsakymas persekioti Juliją Tymošenko jau nebenutylimas, o pabrėžiamas“, - sakoma O.Tymošenka atvirame laiške V.Janukovyčiui.

„Tai naujas žingsnis diktatūros evoliucijoje... Iš tikrųjų jūs, Janukovyčiau, ir jūsų šalininkai paskelbėte kaltinamąjį nuosprendį jungtinės opozicijos lyderei“, - sako jis.

Dabar J.Tymošenko dėl nugaros skausmų gydoma valstybinėje ligoninėje Charkove, kuris yra vienas futbolo čempionato varžybų miestų. Ją prižiūrintis vokiečių gydytojas skundžiasi, kad jis nuolat sekamas.

„Kiekvieną dieną kaip maniakas ar iškrypėlis jūs stebite per kameras, kurios įtaisytos mano žmonos palatoje ligoninėje jūsų tiesioginiu nurodymu, ką daro ši nedidelė bet tvirtos dvasios moteris“, - rašo O.Tymošenka.

J.Tymošenko kaltinimus žmogžudystės užsakymu vadina absurdiškais ir yra apskundusi pirmojo teismo nuosprendį ir jai skirtą bausmę. Apeliacijos svarstymas turėtų atsinaujinti birželio 26 dieną, praėjus dienai po to, kai kitas teismas atnaujins mokesčių vengimo bylos svarstymą.


Šiame straipsnyje: Julija Tymošenko

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dainius

Dainius portretas
Protingi ukrainiečiai ją laiko didžiausia visų laikų Ukrainos vagilka. Tik Vakarų Ukrainoje ji dievinama. Buvau Ukrainoje. Žmonės TOTALIAI nusivylę "demokratais". Provincijoje - visur skurdas. Klesti, kaip ir Lietuvoje, saujelė sukčių ir vagių. Tik nelygybė dar baisenė, negu pas mus. Visi keikia Juščenką ir "auksaplaukę ledi", kurie užvirė šitą košę. Deja, pas mus rodo tik saujelę apkvailintųjų, kurie ją palaiko... Apie ES niekas ir girdėti nenori. Kai kas pyksta ant Adamkaus, kodėl jis kišosi ne į savo reikalus. Janukovyčius bando pataisyti padėtį, bet tai nėra lengva. Kalėjimuose atsidūrė apie 20.000 didžiausių vagių su savo favorite priešakyje. ES buržujai baisiausiai siunta, kad nebegali ir toliau vogti Ukrainos turtų, todėl spjaudosi putomis ir reikalauja paleisti didžiausią visų laikų Ukrainos vagilką. Tokia ta "demokratija".

paleidus

paleidus portretas
ja tolygu pripazinti prorusiskos sistemos neigaluma o tiesa tik atraplanis reikalas kur ji zino tik vienetai...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių