JT Generalinė Asamblėja pasmerkė smurtą Sirijoje

Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja ketvirtadienį griežtai suformuluotoje rezoliucijoje, kuri buvo priimta 137 balsais prieš 12, pareikalavo, kad Sirijoje būtų nedelsiant sustabdytas žiaurus susidorojimas su opozicija.

Kinija, Rusija ir Iranas nepritarė tekstui, kurį pasiūlė Egiptas ir kitos arabų valstybės, tačiau jį palaikė Vakarų šalys. Šiame dokumente smerkiami „plačiai paplitę ir sistemingi žmogaus teisių pažeidimai“, kuriuos vykdo Sirijos prezidento Basharo al Assado režimas.

17 šalių susilaikė per šį balsavimą, surengtą praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Rusija ir Kinija pasinaudojo veto teise ir antrąkart blokavo panašią rezoliuciją JT Saugumo Taryboje.

Nors JT Generalinės Asamblėjos rezoliucija padidins spaudimą B.al Assadui, ji yra neįpareigojanti ir nėra lygiavertė Saugumo Tarybos rezoliucijai.

Egipto ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Osama Abdelkhalekas sakė, kad Generalinė Asamblėja pasiuntė „nedviprasmišką žinią“ Damaskui: „Pats laikas įsiklausyti į žmonių balsą.“

Tačiau Sirijos ambasadorius Basharas Jaafari pasmerkė šį dokumentą, vadindamas jį nepagrįstu kišimusi į Sirijos vidaus reikalus tuo metu, kai Damaskas kovoja su „ginkluotomis teroristų grupuotėmis“, o šalis ruošiasi po dešimties dienų vyksiančiam referendumui dėl naujos konstitucijos.

„Arabų Trojos arklys buvo demaskuotas šiandien“, - pareiškė B.Jaafari, užsimindamas, kad Vakarų galybės apsukriai išnaudojo Arabų Lygą, siekdamos „internacionalizuoti“ šį konfliktą.

Kaip nurodo žmogaus teisių organizacijos, daugiau nei 6 tūkst. žmonių žuvo nuo pernai kovo, kai Damasko režimo pajėgos pradėjo susidorojimą su protestais prieš vyriausybę, kuriuos paskatino per arabų pasaulį nusiritusi sukilimų banga.

Tuo tarpu Irano ambasadorius Mohammadas Khazaee sakė, kad JT Generalinės Asamblėjos rezoliucija tik pagilins krizę Sirijoje „su visais to padariniais visam regionui“.

Rusijos pasiuntinys tvirtino, kad į šią rezoliuciją nebuvo įtraukti pakeitimai, kuriuos siūlė Maskva, o Kinijos ambasadorius sakė, kad šis dokumentas yra netinkamas kišimasis į suverenios valstybės vidaus reikalus.

Rezoliucija, kurią rengiant prisidėjo 71 šalis, didina tarptautinį spaudimą B.al Assado režimui, kurį diplomatinėmis priemonėmis ištikimai palaiko Maskva ir Pekinas.

„Tarp JT valstybių praktiškai neliko teisinančių katastrofinę žmogaus teisių padėtį Sirijoje“, - sakoma JT direktoriaus žmogaus teisių organizacijoje „Human Rights Watch“ (HRW) Philippe'o Bolopiono pranešime.

JT rezoliucijoje reikalaujama, kad Sirija „nutrauktų bet kokį smurtą ir apsaugotų savo gyventojus“, paleistų visus suimtuosius dėl pastarųjų neramumų, išvestų visus karius iš gyvenviečių ir užtikrintų demonstracijų laisvę.

Joje taip pat reikalaujama, kad būtų užtikrinta „visiška ir nevaržoma prieiga ir judėjimas“ Arabų Lygos stebėtojams ir tarptautinės žiniasklaidos darbuotojams, siekiant „nustatyt tiesą apie padėtį vietoje“.

„Tai naujas žingsnis Sirijos žmonių kankinystės pabaigos link“, - pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Alainas Juppe, pridūręs, kad šis rezoliucija yra „galingas ir nedviprasmiškas palaikymas Sirijos žmonėms“.

JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono pranešime sakoma, kad „pasauliui kritiškai svarbu pasisakyti vienu balsu, kad būtų baigtas kraujo liejimas, taip pat dėti didžiausias pastangas, kad ši krizė būtų taikiai išspręsta“.

„Šiandien Generalinė Asamblėja taip pasielgė, rezoliucijoje nurodydama kelią į politinį sprendimą ir taikią ateitį Sirijoje, užtikrinant demokratiją, žmogaus teises ir orumą visiems Sirijos žmonėms“, - pažymėjo jis.


Šiame straipsnyje: Sirijasmurtas

NAUJAUSI KOMENTARAI

ATGAILAUKITE

ATGAILAUKITE portretas
I Samuelio 17: 2 Saulius ir Izraelio vyrai susirinko ir pasistatė stovyklą Elos slėnyje, ir pasiruošė kautynėms su filistinais. 3 Filistinai stovėjo ant kalno vienoje kelio pusėje, o izraelitai – ant kalno kitoje; tarp jų buvo slėnis. 4 Iš filistinų stovyklos išėjo galiūnas, vardu Galijotas iš Gato, šešių uolekčių ir vieno sprindžio ūgio. 5 Ant galvos jis turėjo varinį šalmą ir buvo apsivilkęs šarvų marškiniais, kurie svėrė penkis tūkstančius šekelių vario. 6 Variniai antblauzdžiai dengė jo blauzdas ir varinis skydas pečius. 7 Jo ieties kotas buvo kaip audėjo staklių riestuvas, o jo ieties smaigalys svėrė šešis šimtus šekelių geležies; prieš jį ėjo ginklanešys. 8 Jis sustojo ir šaukė Izraelio kariuomenei, sakydamas: „Kodėl išėjote kariauti? Argi aš ne filistinas, o jūs ne Sauliaus tarnai? Išrinkite vyrą, ir tegul jis ateina pas mane. 9 Jei jis sugebės nugalėti ir užmušti mane, tai mes jums tarnausime, o jei aš jį nugalėsiu ir užmušiu, tai jūs tapsite mūsų tarnais“. I Samuelio 17: 38 Saulius apginklavo Dovydą savo ginklais, uždėjo varinį šalmą jam ant galvos ir apvilko šarvų marškiniais. 39 Dovydas prisijuosė ir jo kardą prie savo aprangos ir bandė eiti, nes nebuvo įpratęs. Dovydas tarė Sauliui: „Aš negaliu paeiti, nes esu neįpratęs“. Ir Dovydas nusirengė visa tai. 40 Jis pasiėmė lazdą, pasirinko iš upelio penkis glotnius akmenis, juos įsidėjo į piemens maišelį, kurį turėjo su savimi, ir laikydamas mėtyklę rankoje artėjo prie filistino. 41 Ir filistinas išėjo, ir artinosi prie Dovydo, o priešais jį ėjo ginklanešys su skydu. I Samuelio 17: 45 Dovydas atsakė filistinui: „Tu eini prieš mane su kardu, ietimi ir skydu, o aš einu kareivijų Viešpaties, Izraelio kariuomenės, iš kurios tyčiojiesi, Dievo vardu. 46 Šiandien Viešpats atiduos tave į mano rankas. Aš nugalėsiu tave, nukirsiu tau galvą ir atiduosiu visų filistinų karių lavonus padangių paukščiams ir lauko žvėrims, kad visa žemė žinotų, jog yra Dievas Izraelyje. 47 Ir kad visi čia susirinkę žinotų, jog ne kardu ir ietimi Viešpats gelbsti. Kova yra Viešpaties, ir Jis atiduos jus į mūsų rankas“. 48 Filistinui artėjant prie Dovydo, šis skubiai bėgo jam priešais. 49 Įkišęs ranką į maišelį, jis išsiėmė akmenį ir metė iš mėtyklės, ir pataikė filistinui į kaktą taip, kad akmuo įsmigo jam į kaktą, ir jis griuvo kniūbsčias ant žemės. 50 Taip Dovydas nugalėjo filistiną mėtykle ir akmeniu, partrenkė ir nužudė jį. Dovydas neturėjo kardo, 51 todėl pribėgo prie filistino, ištraukė iš makšties jo kardą ir nukirto jam galvą. Filistinai, pamatę, kad jų galiūnas negyvas, pasileido bėgti. 52 Izraelio ir Judo vyrai šaukdami vijo filistinus iki Gato ir Ekrono vartų. Filistinų lavonai gulėjo nuo Šaaraimo iki Gato ir Ekrono. 53 Izraelitai, baigę persekioti filistinus, sugrįžo ir išplėšė jų stovyklą. 54 Paėmęs filistino galvą, Dovydas ją nunešė į Jeruzalę, o ginklus padėjo savo palapinėje. IZRAELIO DIEVAS YRA! AR JŪS SUPRANTATE? ATGAILAUKITE!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių