Jonas Paulius II netrukus gali būti paskelbtas šventuoju

Velioniui popiežiui Jonui Pauliui II priskirtas jau antras stebuklas, todėl netrukus jis gali būti paskelbtas šventuoju, ketvirtadienį rašo Italijos savaitraštis „Panorama“, remdamasis Vatikano dokumentais.

Šis jau antras stebuklingas išgijimas įvyko praėjus vos kelioms savaitėms po Jono Pauliaus II beatifikavimo apeigų, kurios vyko praėjusių metų gegužės 1 dieną ir atvėrė kelią link jo paskelbimo Katalikų Bažnyčios šventuoju; apeigose tada dalyvavo beveik milijonas tikinčiųjų.

Jono Pauliaus II beatifikavimas tapo įmanomu Vatikanui, po ne vienerius metus trukusio tyrimo, patvirtinus šio popiežiaus užtarimui priskiriamą pirmąjį stebuklą - prancūzų vienuolės Marie Simon-Pierre (Mari Simon-Pjer) išgijimą nuo Parkinsono ligos, praėjus dviem mėnesiams nuo Jono Pauliaus II mirties; visą tą laiką ji meldėsi už popiežių.

Katalikų Bažnyčia stebuklingais pripažįsta tuos išgijimus, kurie įvyksta akimirksniu, yra negrįžtami ir neturi moksliško paaiškinimo.

Pasak laikraščio „Panorama“, antrasis stebuklas, kurio detalės neskelbiamos, buvo atrinktas iš keturių, kuriuos užregistravo vienas Karolio Wojtylos (Karolio Voitylos) kanonizavimo iniciatorių monsinjoras Slawomiras Oderis (Slavomiras Oderis).

„Panorama“ rašo, kad Vatikano Šventųjų skelbimo kongregacijos ekspertai turti patvirtinti šį stebuklą, ir, jeigu jis bus pripažintas, popiežius bus paskelbtas šventuoju per ateinančius 12 mėnesių.

Vatikano atstovas Federico Lombardi (Federikas Lombardis) šį pranešimą komentuoti atsisakė ir pridūrė, kad stebuklą gali patvirtinti tik kongregacija savo dekretu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Geroji naujiena

Geroji naujiena portretas
PUIKI KNYGA !!!!!!!!! „Vega Line“ išleido, Oksfordo universiteto profesoriaus evoliucionisto R. Dawkinso ateizmo bestselerį „Dievo Iliuzija“ („The God Delusion“). Vien DB iki 2010 m. pradžios parduoti 2 mln. egzempliorių. Už jį R. Dawkinsas 2007 m. buvo apdovanotas Didžiosios Britanijos nacionalinės literatūros premija („Galaxy British Book Awards“), kaip geriausias metų autorius. Dr. R. Dokinsas - vienas įtakingiausių šių laikų intelektualų, drąsiai skelbiančių kritišką požiūrį į pseudomokslinius teiginius, prietarus ir daugeliui taip mielas tikėjimo iliuzijas. Knygoje jis taikliai ir argumentuotai parodo religinio tikėjimo absurdiškumą, sutriuškina argumentus už religiją, įrodo, kad aukščiausiosios būtybės egzistavimas yra visiškai neįtikėtinas, o religija - ne tik iracionali, bet ir žalinga. Knyga sudrebino visą anglakalbį pasaulį ir tapo tarptautiniu bestseleriu.

P

P portretas
Popiežiai nebuvo šventieji. Visą Vatikano istoriją lydi popiežių intrigos, meilės ryšiai, pačių popiežių nužudymai. Kai kurie net neslėpė turį meilužių, nors nesantuokiniai popiežių palikuonys būdavo vadinami paklydusio popiežiaus dukterėčiomis ir sūnėnais. Jų motinoms kartais pavykdavo įtaisyti popiežiaus „sūnėnus“ į popiežiaus sostą. Tuomet būdavo sakoma, kad pontifikatui „vadovauja moterys“. Pvz., Romos senatoriaus dukra Marozija 15-os m. tapo popiežiaus Sergijaus III meiluže ir pagimdė jam sūnų. Sergijui mirus 911 m., jo sūnui buvo 6 m. 931 m. vos 25 m. jis jau sėdėjo popiežiaus soste, kaip Jonas XI. Jam mirus, tos pačios Marozijos kito sūnaus sūnus buvo įšventintas popiežiaus Jono XII vardu..Maždaug po 500 m popiežius Aleksandras VI pripažino bent 4 nesantuokinius savo vaikus, o vieną sūnų – Čezarę Bordžą – padarė kardinolu. („Didžiosios praeities paslaptys“, 2006 m., 294 psl.)

Barabas

Barabas portretas
Nuo kada lenkai pradėjo vadintis šventaisiais? Vien jau pasiklausius kiek kartų sakinyje kartojamas žodis "kekse" šventaisiais jų pripažinti neįmanoma. Taigi velionis popiežius lenkas...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių