JAV sikhų šventyklos užpuolikas buvo „nusivylęs neonacis“

Buvęs JAV karys, įtariamas nušovęs šešis sikhus vienoje jų šventykloje Viskonsine, buvo gyvenimu nusivylęs neonacis, liedavęs savo įniršį interneto forumuose ir vadovavęs baltųjų rasistų pankroko grupei.

Federalinis tyrimų biuras (FTB) nurodė, kad 40 metų Wade'as Michaelas Page'as palaikė ryšius su baltųjų viršenybės šalininkų grupuotėmis ir yra laikomas įtariamuoju tyrime dėl „vidaus terorizmo“, pradėto po sekmadienį įvykdytų žudynių sikhų šventovėje Vinkonsino miestelyje Ouk Krike.

Galiausiai jį nušovė policija, tačiau prieš tai jis suspėjo nužudyti šešis sikhų bendruomenės narius, susirinkusius į pamaldas šiame Milvokio priemiestyje. 2010 metų balandį duodamas interviu apie savo muzikines ambicijas buvęs JAV armijos psichologinių operacijų specialistas sakė jaučiantis „nusivylimą, kad mes turime potencialą daug daugiau nuveikti kaip asmenys ir kaip visa visuomenė“.

W.M.Page'as priklausė grupuotei „Hammerskins Nation“, kurios tinklalapyje nurodoma, jog tai „lyderio neturinti vyrų ir moterų organizacija, priėmusi “baltųjų galios„ skustagalvių gyvenimo stilių“, nurodoma viename žvalgybos organizacijos „SITE Intelligence Group“ pranešime.

„Jis buvo įvardytas kaip pradedančiųjų skustagalvių mentorius “, - rašo SITE, pažymėjusi, kad W.M.Page'as „buvo įsitraukęs į plačia veiklą internete“ ir turėjo vartotojo paskyras „kai kuriuose svarbiausiuose baltųjų viršenybės šalininkų forumuose“.

Savo žinutėse jis „skatino aktyvų pasipriešinimą “neatsižvelgiant į pasekmes„, taip pat “ragino forumo narius nepalikti Jungtinių Valstijų dėl vykdomos politikos ir socialinės raidos, prieš kurią jie yra nusistatę".

„Stovėk ir kaukis, o ne bėk“, - SITE citavo W.M.Page'o žodžius.W.M.Page'as sakė baltųjų rasistų muzikos grupių įrašus leidžiančiai studijai „Label 56“, kad jis 2005 metais įkūrė grupę „End Apathy“, siekdamas „teigiamų rezultatų... mūsų paliegusioje visuomenėje“.

Tris narius turėjusios grupės nuotraukose W.M.Page'as matomas kartu su dviem savo draugais - boso gitaristu ir būgnininku. Šios grupės svetainėje socialiniame tinkle „Myspace“ buvo įdėta nuotrauka, kurioje matomas buvęs karys, nusiskutęs galvą ir visą kūną išsitatuiravęs gotiškais užrašais ir simboliais.

Grupės logotipe buvo pavaizduota klykianti aštriadantė kaukolė su viršugalvyje stirksančiais dygliais. W.M.Page'as sakė „Label 56 “, kad „End Apathy“ dainose nagrinėjami „socialiniai klausimai, religija, ir kaip žmogaus gyvenimo vertė yra menkinama, pasiduodant tironijai ir veidmainiškumui, kurių esame pavergti.“Ši įrašų bendrovė platina „End Apathy“ marškinėlius, lipdukus ir vinilines plokšteles.

W.M.Page'as sakė baltųjų rasistų muzika pradėjęs domėtis 2000 metais, kai išvyko iš savo gimtojo Kolorado.Ji grojo gitara ir boso gitara keliose neapykantą kurstančiose roko grupėse, tokiose kaip „Celtic Warrior“, „Radikahl“, „Max Resist“, „Intimidation One“, „Aggressive Force“ ir „Blue Eyed Devils“.Pilietinių teisių organizacija „Southern Poverty Law Center“ W.M.Page'ą laiko „nusivylusiu neonaciu, kuris buvo rasistinės “baltųjų galios„ grupės lyderis“.

Organizacija nurodė, kad jis 2000 metais mėgino įsigyti prekių iš Jungtinėse Valstijose veikiančio didelio baltųjų rasistų judėjimo - Nacionalinio aljanso.

W.M.Page'o kaimynas 53 metų pensininkas Johnas Hoytas sakė, kad jis dukart dalyvavo misijose Irake, tačiau Pentagono įrašai rodo, kas jis į armiją užsirašė praėjus metams po pirmojo Persijos įlankos karo ir pasitraukė iš jos gerokai anksčiau, nei prasidėjo 2003 metų invazija į Iraką.

W.M.Page'as armijoje tarnavo nuo 1992 metų balandžio iki 1998 metų spalio, o savo karjerą baigė Fort Brago karinėje bazėje Šiaurės Karolinoje.Jis dalyvavo pradiniuose kariniuose mokymuose Fort Silo bazėje Oklahomoje, o vėliau buvo perkeltas į Fort Blisą Teksase.Fort Brage dislokuojami daugelis JAV armijos oro desantininkų dalinių. Šioje bazėje taip pat įsikūręs Specialiųjų operacijų štabas.

Kaip nurodo Pentagonas, W.M.Page'as buvo patyręs parašiutininkas, pelnęs vieną skatinamąjį medalį, penkis atskyrių ženklelius, du medalius už gerą tarnybą, Nacionalinės gynybos tarnybos medalį ir Humanitarinės tarnybos medalį.Tačiau jis pasitraukė iš armijos, turėdamas gana žemą specialisto (E-4) rangą.


Šiame straipsnyje: Susišaudymas JAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

   portretas
Tik kai kurie faktai, kaip Lietuvos valdžia remia neonacius - 10 neonacių tarnauja Lietuvos kariuomenėje - ir jie iš jos neišvaromi iki šiol. - Į LIJOT‘ą (Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą), kurioje iš dalies sprendžiamas šių organizacijų finansavimas, priimtas „Lietuvių tautinio jaunimo centras“ , kuris kasmet rengia nenacistines kovo 11-osios eisenas. - Vainikuojant prieškario ir pokario nacių kolaborantų heroizaciją, 2012 m. gegužės 19 d. Kaune valstybės lėšomis perlaidotas 1941 metų nacių kolaborantų vyriausybės vadas Ambrazevičius-Brazaitis. - Prokuratūra nutraukė bylą prieš roko grupę „Diktatūrą“, „neradusi“ jos dainos žodžiuose („rusai papjauti, lenkai pakarti, žydai dega krosny, tik tikri lietuviai lieka gyvi“) tautinės nesantaikos kurstymo. - Teismas 2010 m. leido demonstruoti svastiką „kaip senovės baltų simbolį“. - Teismas 2010 m. pripažino šūkį „Lietuva – lietuviams“ demokratiniu. - Miško brolių vasaros sąskrydžiuose Ariogaloje dalyvauja ex-SS legionieriai iš Estijos, juos sveikina aukščiausi Lietuvos valdžios vyrai ir moterys. Asociacija „Lietuva be nacizmo“
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių