JAV saugumo patarėjas su Rusijos ambasadoriumi diskutavo apie sankcijas

  • Teksto dydis:

JAV nacionalinio saugumo patarėjo Michaelo Flynno (Maiklo Flino) ateitis šiame poste kelia didelių abejonių, kilus skandalui dėl pranešimų, kad jis aptarinėjo Rusijai taikomų sankcijų likimą su šios šalies ambasadoriumi prieš prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguraciją.

Vienas Baltųjų rūmų aukšto rango pareigūnas sekmadienį kalbėdamas per televiziją atsisakė teisinti numanomus M.Flynno veiksmus. Pats prezidentas, savaitgalį praleidęs savo privačiame klube Floridoje, patarėjo statuso kol kas nekomentavo.

Jokių komentarų nepateikė ir viceprezidentas Mike'as Pence'as (Maikas Pensas), anksčiau neigęs, kad M.Flynnas kalbėjosi apie sankcijas su rusų ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku.

Pasak vieno administracijos pareigūno, M.Pence'as penktadienį dukart kalbėjosi su M.Flynnu.

D.Trumpas teigė savo pareigūnams esantis susirūpinęs dėl šios padėties, bet neatskleidė, ar planuoja prašyti M.Flynno atsistatydinti, sakė vienas su prezidentu neseniai kalbėjęsis asmuo.

M.Flynnas buvo ištikimas D.Trumpo šalininkas per rinkimų kampaniją, bet kai kurie administracijos pareigūnai, kurių darbas yra susijęs su nacionaliniu saugumu, jį vertina skeptiškai – iš dalies dėl ryšių su Rusija.

D.Trumpo vyriausiasis politikos patarėjas Stephenas Milleris (Stivenas Mileris) sekmadienį išsisuko nuo atsakymo į šį klausimą kalbėdamas keliose sekmadieninėse žinių laidose. Jis teigė nesantis įgaliotas reikšti nuomonės šiuo „opiu“ klausimu arba komentuoti prezidento pasitikėjimo M.Flynnu.

Keli kiti Baltųjų rūmų pareigūnai sekmadienį irgi neatsakė į klausimą, ar D.Trumpas vis dar pasitiki M.Flynno gebėjimais dirbti nacionalinio saugumo patarėjo poste. Jų tyla atrodo susijusi su netikrumu dėl paties prezidento pozicijos, o D.Trumpas, kaip jau nutikdavo anksčiau, gali greitai pakeisti savo nuomonę.

Penktadienį dienraštis „The Washington Post“ pranešė, kad M.Flynnas aptarė sankcijų Rusijai klausimą kalbėdamasis telefonu su S.Kisliaku. Šis pranešimas prieštaravo ankstesniems D.Trumpo administracijos pareigūnų pareiškimams, tarp jų M.Pence'o patikinimams dėl M.Flynno per vieną televizijos parodytą interviu.

M.Flynnas vėliau sakė administracijos pareigūnams, kad sankcijų klausimas galėjo būti iškeltas per pokalbius telefonu, įvykusius tuo pačiu metu, kai ankstesnio prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracija paskelbė papildomų Maskvos atžviliu už numanomą Rusijos kišimąsi į JAV rinkimų procesą.

Naujojo Džersio gubernatorius Chrisas Christie (Krisas Kristis) vadovavęs D.Trumpo valdžios perėmimo planavimui prieš rinkimus, sakė, kad M.Flynnas turės paaiškinti prezidentui ir viceprezidentui savo prieštaringus pareiškimus apie pokalbius su S.Kisliaku.

„Generolas Flynnas uju šiol yra sakęs, kad Rusijos ambasadoriui nepasakė nieko panašaus. Manau, jis dabar sako neprisimenantis, pasakė ar nepasakė“, – Ch.Christie aiškino televizijai CNN.

„Taigi, turės įvykti jo pokalbis su prezidentu ir viceprezidentu, kad paaiškintų padėtį ir kad Baltieji rūmai užsitikrintų, jog jie visiškai tiksliai (žino), kas įvyko“, – pridūrė gubernatorius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
tai,kad rusai jau pamiršo,apie tas sankcijas,nes jos rusijos jau nekutena,bet labiausiai nukentėjo nuo sąnkcijų ne rusija,o lietuva
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių