JAV pradedama pedofilija kaltinamo futbolo trenerio byla

JAV prokurorai pirmadienį pradedami nagrinėti pedofilija įtariamo vienos Pensilvanijos amerikietiškojo futbolo komandos trenerio pavaduotojo Jerry Sandusky bylą, pavadino jį sisteminiu grobuoniu maniaku.

Įtariama, kad 68 metų J.Sandusky, kaltinamas dešimties berniukų tvirkinimu per 15 metų laikotarpį, verbavo jaunas aukas, prisidengdamas savo vadovaujama smurtą patiriančių ir netinkamai prižiūrimų jaunuolių užimtumo programa.

Ši byla sukrėtė Jungtines Valstijas, kuriose daugelis domisi aukštųjų mokyklų sportu, o amerikietiškojo futbolo komandų trenerius laiko pusdieviais.

Į pirmuosius puslapius patekęs skandalas taip pat aptemdė Pensilvanijos valstijos universiteto, daug pasiekusio koledžų futbolo srityje, reputaciją.

Vienas iš numanomų nukentėjusiųjų, dabar vyresnis nei 20 metų, pirmąkart prakalbo viešai ir papasakojo, kaip J.Sandusky apipildamas dovanomis įtraukdavo jaunuolius į lytinius santykius rakinamoje universiteto futbolo komandos teisėjų dušinėje.

„Daugeliu atvejų tai prasidėdavo kaip žaidimas, plekšnojimas. Kai atsitraukdavau, aiškiai matydavosi, kad jis gali supykti“, - pasakojo vyras, kurio istorija, pasak prokurorų, atitinka kitų kaltintojų parodymus.

Šis jaunuolis pasakojo, palaikė intymius santykius su J.Sandusky, kai jam buvo 13-14 metų. Jis teigė gaudavęs daug dovanų, tokių kaip golfo lazdos ir snieglentė, iš teisėjo, kurį kadaise jo gerbėjai laikė didvyriu.

Nukentėjusysis sakė, jog jam buvo netiesiogiai pažadėta daugelio trokštama pozicija stiprioje Pensilvanijos universiteto komandoje, tačiau mokykloje iš jo dažnai tyčiodavosi vaikai, laikę tokius santykius su treneriu netinkamais.

„Jis man būdavo malonus ne vien tais atvejais. Jis man buvo kaip tėvas. Nenorėjau to prarasti, - sakė išnaudojimo auka. - Galbūt prie manęs priekabiaudavo. Tačiau taip pat jaučiausi esantis šaunus. Bendraudavau su žaidėjais. Nenorėdavau netekti mielų daiktų, kurių gaudavau. Nenorėjau netekti žmogaus, kuris man skirdavo dėmesio.“

Tačiau liudininkas pridūrė: „Man atrodo, kad jeigu būčiau kažką pasakęs tuomet, to nebūtų nutikę. Taigi jaučiuosi esantis atsakingas už kitas aukas.“

Jis taip pat teigė, kad bent vieną kartą buvo nusivestas į dušą kartu su vienu iš Sandusky įsivaikintų berniukų. Tačiau kai treneris pripylė sau į delną skysto muilo, to kito berniuko veido išraiška tapo „nervinga“.

Prokurorai sakė, kad J.Sandusky verbuodavo savo aukas per savo vadovaujamą pelno nesiekiančią organizaciją „Second Mile“, kuri bankrutavo praeitą mėnesį, kai aukojamų lėšų srautas išseko dėl šio lytinio išnaudojimo skandalo.

J.Sandusky, kuris, pasak advokatų, tikriausiai duos parodymus, pateikti 52 baudžiamieji kaltinimai dėl mažiausiai dešimties berniukų lytinio išnaudojimo 1994-2008 metais. Įtariama, kad kai kurie iš šių numanomų incidentų vyko Pensilvanijos universitete.

Liudininkai, kurių dabar yra iš viso 28, įvardijo bent keturis universiteto komandos trenerius, kurie buvo užėję į dušinę, kai J.Sandusky prausėsi su savo globotiniu, tačiau šis nedelsiant liaudavosi jį tvirkinęs, kai išgirsdavo, kad kas nors ateina.

J.Sandusky įtikino šį berniuką pasirašyti kontraktą, pagal kurį treneris įsipareigojo sumokėti jam tūkstantį dolerių, jeigu jo auklėtinis pasieks tam tikrus sporto ir mokslo rezultatus.

Prokurorai mano, jog ši sutartis buvo sudaryta siekiant priversti išnaudojamąjį daugiau laiko praleisti su J.Sandusky.


Šiame straipsnyje: Jerry Sandusky

NAUJAUSI KOMENTARAI

matot

matot portretas
nera jokios senaties
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių