JAV policija sučiupo antrą įtariamą Bostono maratono sprogdintoją

JAV policija penktadienį po didelio masto gaudynių sučiupo čečėną paauglį, įtariamą su broliu šios savaitės pradžioje surengus kruviną išpuolį per Bostono maratoną.

19 metų Džocharas Carnajevas buvo aptiktas besislepiantis kateryje vieno Bostono priemiesčio Votertauno namo galiniame kieme.

Jis buvo sužeistas ir išsekęs po naktį iš ketvirtadienį į penktadienį vykusio susišaudymo su policija, per kurį buvo nukautas jo 26 metų brolis bendrininkas Tamerlanas Carnajevas.

Bostono policijos viršininkas Edas Davisas (Edas Deivisas) sakė, kad po Dž.Carnajevo arešto, „Bostono miesto ir regiono gyventojai gali būti tikri, kad grėsmės nebeliko.“

„Sučiuptas!!! Gaudynės baigtos. Paieškos baigtos. Teroras pasibaigė. Laimėjo teisingumas. Įtariamasis areštinėje“, - savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Bostono policijos departamentas ir nurodė, kad žmonės iš aplinkinių gatvių Votertaune plojo, kai policija vedė sulaikytą Dž.Carnajevą.

„Esu toks laimingas, kad žmonės Bostono regione galės šiąnakt miegoti dėl šių asmenų darbo“, - pareikšdamas pagarbą teisėsaugos pareigūnams žurnalistams savo ruožtu sakė Bostono meras Thomas Merino (Tomas Merino).

Pasklidus žiniai apie įtariamojo sugavimą šimtai žmonių išėjo Bostone į gatves švęsti ir skandavo „JAV! JAV!“

Policija ir FTB agentai sužinojo, jog persekiojamasis slepiasi laive Franklino gatvėje po to, kai vienas žmogus, išėjęs iš savo namo į kiemą, pamatė ant katerio kraują, sakė E.Davisas.

Pasak policijos viršininko, pakėlęs brezentą, kuriuo buvo uždengtas kateris, ir pamatęs, kad jo viduje guli krauju paplūdęs žmogus, tas vyras iškvietė policiją.

E.Davisas sakė, kad aplink katerį prieš prasidedant galutinei operacijai, kuria baigėsi pirmadienį po dviejų kruvinų sprogdinimų prasidėjusi gaudynių drama, buvo nustatyta apsauginė zona.

„Dvi valandas ar panašiai mes keitėmės ugnimi su įtariamuoju, kuris buvo kateryje, - sakė jis. - Galiausiai FTB įkaitų vadavimo būrys įsiveržė į katerį ir išvilko įtariamąjį, kuris buvo vis dar gyvas“.

Kaip pažymėjo E.Davisas, mėginimai derėtis su Masačusetso universiteto studentu žlugo, nes jis „nebendravo“.

Po sulaikymo įtariamasis, kurio būklė sunki, buvo nuvežtas į ligoninę.

Abu broliai, kurie yra įtariami surengę išpuolį, per kurį trys žmonės žuvo ir dar maždaug 180 buvo sužeista - Dž.Carnajevas ir jo vyresnysis brolis Tamerlanas - buvo pradėti persekioti po to, kai per susišaudymą su policija Masačusetso technologijos instituto miestelyje jie vieną pareigūną nušovė, o kitą - sužeidė.

E.Davisas sakė, kad per tą penktadienio naktį vykusį incidentą buvo paleista daugiau kaip 200 šūvių ir kad abu persekiojamieji į pareigūnus mėtė savadarbes bombas ir granatas.

26 metų vyresnysis brolis mirė nuo šautinių žaizdų ir nuo sužeidimų, kuriuos jis patyrė nuo sprogmenų, pritvirtintų prie kūno, sakė ligoninės daktaras.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) netrukus po to, kai po beveik savaitę trukusių paieškų ir gaudynių buvo gyvas sučiuptas antras šio išpuolio įtariamas sprogdintojas, pažadėjo išsiaiškinti, kas pastūmėjo du jaunus JAV gyventojus, įtariamus surengus kruviną išpuolį per Bostono maratoną, griebtis prievartos.

„Šį vakarą lieka daug dar neatsakytų klausymų. Tarp jų ir tai, kodėl jaunuoliai, kurie išaugo ir studijavo čia kaip mūsų bendruomenių ir mūsų šalies dalis, griebėsi tokios prievartos?“, - klausė B.Obama.

„Kaip jie suplanavo ir įvykdė šias atakas? Ar jiems kas padėjo? Šeimos tų, kurie taip beprasmiškai buvo nužudyti, turi teisę į atsakymus“, - pridūrė jis.


Šiame straipsnyje: JAVBostonassprogdinimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

kas per zurnaliugos

kas per zurnaliugos portretas
Amžinos stiliaus ir gramatinės klaidos, apie pavardžių rašybą ir vertimą išvis patyliu. Nejau šis laikraštpalaikis nepajėgus net minimumo išmokėti kokiai studentei lituanistei, ištaisysiančiai klaidas?

bronius

bronius portretas
Greičiausia padarė atpirkimo ožiais

www

www portretas
Mirtis terroristams visur ir visada. Saudyti jos be gailescio.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių