JAV mokesčių agentūrą lėktuvu atakavęs Joe Stackas nebuvo keistuolis

JAV pilotas mėgėjas Joe Stackas buvo įsitikinęs, kad federalinė vyriausybė, ypač jos mokesčių politika, atėmė iš jo santaupas ir sugriovė karjerą, nors daug milijonus dolerių pasiglemžusių korumpuotų verslo ryklių išsisuko nenubausti.

Iš 3 000 žodžių apimties manifesto, kuris buvo paskelbtas J.Stacko vardu registruotame tinklalapyje, aiškėja, kad šis vyras jautė didžiulę pagiežą JAV Mokesčių valdybai (Internal Revenue Service, IRS).

Jo pyktis buvo toks nenumaldomas, jog tikriausiai paskatino dramatiškai nusižudyti: J.Stackas savo vienmotoriu lėktuvu "Piper PA-28" ketvirtadienį rėžėsi į Teksaso pagrindiniame mieste Ostine esantį pastatą, kuriame buvo įsikūręs IRS biuras.

"Niekas nesikeis, kol nebus pradėti skaičiuoti lavonai", - rašė jis.
Tačiau savižudžio draugai sakė nepastebėję, kad J.Stackas kaip nors reikštų šiuos audringus jausmus.

Draugai pažinojo J.Stacką kaip kantri muzikos atlikėją, kuris buvo gerai žinomas gyvybingame Ostino muzikos pasaulyje.

Pasak jų, šis slaptas maištininkas buvo ramus tėvas, kasmet vykdavęs į Norvegiją aplankyti savo dukros ir vaikaičių. Jie neprisimena, kad J.Stackas kada nors būtų kalbėjęs apie politiką, mokesčius arba vyriausybę, nors vyras savo atsisveikinimo laiške tvirtina, kad nusižudyti jį paskatino valdžios veiksmai.

"Perskaičiau jo parašytą laišką. Jo (stilius) buvo panašus į jo kalbą, tačiau niekada negirdėjau, kad jis kalbėtų apie tokius dalykus", - sakė Ostino advokatė Pam Parker, kurios vyras grojo vienoje grupėje su J.Stacku.

Prieš vyriausybę nukreiptame paskutiniame savo opuse J.Stackas trumpai nupasakojo savo biografiją: aprašė savo mokslus koledže Pensilvanijos mieste Harisberge, skyrybas, nesėkmingą verslą Kalifornijoje. Tačiau tame laiške J.Stackas daugiausiai lieja nusivylimą vyriausybe ir IRS.
53 metų informatikos inžinierius kontraktininkas, kurios visas vardas - A.Josephas Stackas III, rašo, jog daugelį mėnesių kūrė šią šešių puslapių apimties diatribę, kuri, kaip jis tikėjosi, padės jam nusiraminti.

Tačiau "pasaulyje nėra tokio vaisto, kuris pataisytų tai, kas iš tiesų sulūžę, pabrėžė J.Stackas. Jis skundėsi, kad nesugeba "sklandžiai reikšti savo minčių dėl audros, kuri siautėja mano galvoje".
Ketvirtadienio data pažymėtame laiške J.Stakas taip pat įrašė savo gyvenimo metus: 1956-2010.

"Manau, kad Joe tikriausiai labai kentėjo, jeigu žengė tokius žingsnius, kad skausmas liautųsi", - sakė metodistų dvasininkė Patti Herndon, kuri 2007 metų liepą sutuokė J.Stacką ir jo sužadėtinę Sheryl.

Savo laiške J.Stackas nurodė, jog dėl konfliktų su IRS prarado daugiau nei 40 tūkst. dolerių ir "dešimt savo gyvenimo metų". Jis dukart buvo įkūręs programavimo kompanijas Kalifornijoje, tačiau jų veiklą nutraukė tos valstijos mokesčių valdyba. J.Stackas nurodė, kad buvo abiejų savo įkurtų firmų direktorius.

"Nežinau, kuo pagrįsta jo beprotybė, - sakė Michaelas Cerza, kuris kartu su J.Stacku grojo būgnais, pianinu ir trimitu grupėje "The Billy Eli Band". - Visa tai tikriausiai slypėjo po paviršiumi".

"Jis buvo geras žmogus. Taip, nusivylęs dėl IRS, tačiau geras žmogus", - J.Stacko buvusi žmona Ginger Stack sakė dienraščiui "The Los Angeles Times" savo namuose Kalifornijos mieste Hemete.

"Dabar esu sukrėsta. Jis išpažino geras vertybes. Iš tikrųjų", - sakė ji.


Šiame straipsnyje: lėktuvas rėžėsiterorizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių