JAV lėktuve - du įtariami teroristai

Nyderlandų policija viename iš JAV atskridusiame lėktuve suėmė du asmenis, kurie, kaip įtariama, ruošėsi įvykdyti teroro išpuolį.

Pranešama, jog įtariamieji tikriausiai atliko atakos "bandymą", o jų krepšiuose rasta peilių išstumiamomis geležtėmis ir mobilusis telefonas, lipnia juosta pritvirtintas prie vaistų buteliuko.

JAV pareigūnai sakė žiniasklaidai, kad per šį neįprastą incidentą tikriausiai buvo susektas mėginimas išsiaiškinti, kokius daiktus įmanoma pranešti pro oro uosto apsaugą, galbūt ruošiantis būsimai atakai.

Per kelias valandas po incidento buvo iškelta prieštaringų prielaidų, jog šis įvykis galėjo būti nesusipratimas arba tikra grėsmė.

Taip pat kilo klausimų, kaip šie vyrai sugebėjo atskristi į Amsterdamą, nors vienas JAV oro uosto apsaugos pareigūnas pažymėjo kaip įtartinus bent vienam iš šių asmenų priklausančius krepšius.

Apie incidentą pirmoji pranešusi televizija "ABC News" nurodė, kad įtariamiesiems pateikti kaltinimai dėl "ruošimosi įvykdyti teroro ataką" ir kad juos suimti pareikalavo JAV pareigūnai.

Tačiau olandų oro uosto apsauga pranešė, kad šiedu vyrai pirmadienio rytą buvo suimti Schipholo oro uoste "paprašius (vietos) policijai".

JAV teritorinio saugumo departamentas nurodė naujienų agentūrai AFP informavęs Nyderlandų pareigūnus, kad bagaže, "susijusiame" su dviem vyrais, skridusiais iš Čikagos į Amsterdamą, buvo "įtartinų daiktų".

Kaip praneša "ABC News", buvo suimti Ahmedas Mohamedas Nasseras al Soofi ir Hezamas al Murisi. Televizija citavo vieną A.M.Nassero al Soofi kaimyną, kuris sakė, kad šis vyras yra Jemeno pilietis.

Dienraštis "The New York Times", remdamasis olandų pareigūnų informacija, paskelbė, kad abu suimtieji yra jemeniečiai.

Panašu, kad jie įlipo į oro bendrovės "United Airlines" 908-ojo skrydžio lėktuvą Čikagoje, nors įtarimų buvo kilę jau Alabamos miesto Birmingamo oro uoste, iš kurio esą šią kelionę pradėjo A.M.N.al Soofi.

Oro uosto apsaugininkai jį buvo sustabdę dėl "išsipūtusių drabužių". Pareigūnai pas vyrą rado 7 tūkst. dolerių grynaisiais pinigais ir atidarė jo bagažą, praneša "ABC News".
Krepšyje rastas mobilusis telefonas, lipnia juosta pritvirtintas prie vaistų "Pepto-Bismol" buteliuko, dar trys lipnia juosta surišti mobilieji telefonai ir rankiniai laikrodžiai. Tačiau neaptikus jokių sprogmenų, A.M.N.al Soofi leista skristi į Čikagą.

Keli JAV žiniasklaidos šaltiniai pranešė, kad šis vyras vėliau savo bagažą atidavė skrydžiui iš Čikagos į Jemeną per Dulleso oro uostą Vašingtone ir Dubajų.

Pranešama, kad jis kartu su H.al Murisi įsėdo į lėktuvą, turėjusį skristi į Amsterdamą, o Vašingtono oro uosto pareigūnai suvokė, kad vyras skrenda kitu lėktuvu nei jo bagažas. Jie atšaukė skrydį į Jemeną ir išėmė A.M.N.al Soofi bagažą.

Tuo tarpu "The New York Times" rašo, kad A.M.N.al Soofi savo bagažą atidavė reisui į Jemeną Birmingame, o ne Čikagoje.

Informacijos apie šį incidentą iki šiol pateikta nedaug, tačiau manoma, kad jis galėjo būti tik neįprastas, tačiau pavojaus nekeliantis nesusipratimas.

Televizija CBS citavo JAV pareigūnus, kurie sakė, kad suimtieji nėra vienas su kitu susiję ir kad tyrėjai aiškinasi vien A.M.N.al Soofi veiksmus.

Tuo tarpu vienas vyras, kuris sakėsi esantis A.M.N.al Soofi pusbrolis, nurodė "The New York Times", kad jo giminaičio bagažo turinys jo nenustebino.

Pasak jo, vyras tikriausiai vežė į tėvynę elektronikos prietaisus ir vaistus, o lipnia juostele surišo skirtingiems adresatams planuojamus perduoti daiktus.

"Tai mūsų kultūros dalis", - dienraščiui aiškino Omaras Sufi.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių