JAV išgelbėtos trys prieš dešimtmetį dingusios moterys

Trys jaunos amerikietės, kurios dingo maždaug prieš dešimtmetį ir kurių dvi tada buvo paauglės, pirmadienį buvo rastos gyvos vienuose namuose Klivlande - be to, policija areštavo tris įtariamuosius.

Šis dramatiškas išgelbėjimas, įvykęs vos keli kilometrai nuo tos vietos, kur moterys dingo, pagaliau užbaigė ilgas ir skausmingas dingusiųjų šeimų vykdytas paieškas ir į paprastai ramią gyvenamųjų namų gatvę Klivlande pritraukė šimtus žmonių, kurie sveikino tokią baigtį.

Kokią traumą per visus tuos metus galėjo patirti belaisvės, kol kas nežinoma, tačiau atrodo, kad bent viena iš tų merginų pagimdė vaiką.

Policija pranešė, kad ryšium su ta byla areštavo tris 50-ies metų ar kiek vyresnius ispanakalbius vyrus, tačiau atsisakė pateikti daugiau detalių. Spaudos konferencija yra numatyta antradienį ryte 9 valandą (16 val. Lietuvos laiku).

Kankinamai ilgas košmaras baigėsi, kai prieš 10 metų pagrobta Amanda Berry (Amanda Beri), kuriai anuomet buvo 16-a, iškišo ranką pro paradinių durų plyšį ir ėmė šauktis pagalbos.

„Išgirdau klyksmą ... Ir pamačiau tą mergaitę, beprotiškai bandančią ištrūkti iš to namo, - televizijai ABC pasakojo Charlesas Ramsey (Čarlzas Ramsis). - Užlipau ant priebučio, o ji pasakė: “Padėk man ištrūkti. Aš čia esu ilgą laiką".

Ch.Ramsey - paprastas praeivis, kuris dabar vadinamas didvyriu, - pasakojo, kad bandė išvaduoti ją, bet negalėjo atidaryti durų, tad išspyrė jų apačią ir belaisvė išropojo „verkdama kaip maža mergaitė“.

A.Berry nuėjo į kaimyno namus ir paskambinusi policijai maldavo atvažiuoti kaip galima greičiau, „kol jis negrįžo“.

„Aš esu Amanda Berry. Aš buvau pagrobta. Buvau dingusi 10 metų. (Dabar) esu laisva. Dabar esu čia“, - karštligiškai kalba A.Berry įraše, kuris buvo padarytas tarnyboje 911. Kai policija atvyko, ji pasakė, kad nelaisvėje laikomos dar dvi moterys.

Dispečeriui ji nurodė, kad ją laikęs vyras yra vardu Arielis Castro (Arielis Kastras). Žiniasklaida pranešė, kad įtariamieji yra A.Castro ir du jo broliai, bet policija to dar nepatvirtino.

„Visos trys moterys, Amanda Berry, Gina DeJesus (Džina DeChesus) ir Michele Knight (Mišel Nait), atrodo geros sveikatos“, - sakoma Ohajo valstijoje esančio Klivlando policijos pareiškime.

A.Berry paskutinį kartą buvo matyta 2003 metų balandžio 21 dieną, kai maždaug 19 val. 40 min. išėjo iš darbo greitojo maisto restorane vos keli kvartalai nuo savo namų.

Jos motina Louwanna Miller (Luvana Miler) 2006-ųjų kovą mirė dėl „sudaužytos širdies“, CNN sakė šeimos draugė Dona Brady (Dona Bradi).

G.DeJesus buvo 14-os, kai 2004 metų balandžio 2 dieną dingo eidama namo iš mokyklos. M.Knight, kuri buvo pagrobta 21 metų amžiaus, paskutinį kartą buvo matyta giminaičio namuose 2002 metų rugpjūčio 23 dieną.

23 metų Kayla Rogers (Kaila Rodžers), kuri su G.DeJesus lankė tą pačią mokyklą, buvo minioje, susirinkusioje prie namų, kur nelaisvėje buvo laikoma jos draugė.

„Žinot, jie neranda žmonių, kurie dingsta, - Klivlando laikraščiui “The Plain Dealer„ sakė ji. - Man trūksta žodžių“.

Kaimynas Charlie Czorbas (Čarlis Sorbas) sakė, kad jį pribloškė, kad tos moterys taip ilgai buvo laikomos tame name nepastebėtos. „Šios merginos buvo užrakintos mūsų pačių galiniame kieme“, - sakė jis.

A.Castro kaimynai vadina draugišku mokyklinio autobuso vairuotoju ir muzikantu.

Ch.Ramsay, kuris padėjo A.Berry pabėgti, taip pat kalbėjo apie patirtą šoką ir žurnalistams sakė, kad su A.Castro valgydavo šonkauliukus ir klausydavosi salsos muzikos.

26 metų Tasheena Mitchell (Tašina Mičel) sakė iš pradžių nepatikėjusi savo broliu, kai jis jai paskambino ir pasakė, kad jų pusseserė Amanda buvo rasta gyva. Giminaitė sako nuskubėjusi į ligoninę įsitikinti tuo savo akimis.

„Ji buvo mano geriausia draugė“, - sakė T.Mitchell „The Plain Dealer“.

Viena draugė ją nutraukė ir įsiterpė: „Ji gyva. Ji yra tavo geriausia draugė“.

Ligoninės priimamojo gydytojas, kuris suteikė pagalbą trims išvaduotoms moterims, sakė, kad jų būklė nebloga, bet vis dar vertinama.

Nors daug ko apie šią bylą dar nežinoma, ji iš karto priminė kai kuriuos garsius vaikų pagrobimus.

Jaycee Lee Dugard (Džeisi Li Dagard) atsirado daugiau kaip 18 metų po to, kai 11-os buvo pagrobta Kalifornijoje. Ji buvo laikoma nematomame galiniame kieme už savo pagrobėjo Phillipo Garrido (Filipo Garido) namo ir pagimdė du jo vaikus.

Elizabeth Smart (Elizabet Smart) buvo 14-os, kai 2002-ųjų birželį buvo pagrobta iš savo namų miegamojo. Per devynis savo nelaisvės mėnesius ji buvo nuolat žaginama pranašu pasiskelbusio pagrobėjo.

E.Smart buvo išgelbėta 2003 metų kovą, mažiau nei 30 km nuo savo namų. Jos pagrobėjas Brianas Davidas Mitchellas (Brajenas Deividas Mičelas) 2011-aisiais buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Austrijoje Nataschą Kampusch (Natašą Kampuš) 10-ies metų pagrobė Wolfgangas Priklopilas (Volfgangas Priklopilas), kuris aštuonerius metus laikė ją rūsyje, kol jai 2006-aisiais pavyko pabėgti. Tą vakarą, kai ji ištrūko, pagrobėjas puolė po traukiniu.


Šiame straipsnyje: pagrobimasJAVdingusios moterys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių