J.Assange'as ambasadoje naudojasi mikrobangų krosnele ir treniruokliu

Tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as, kuriam buvo suteiktas prieglobstis Ekvadoro ambasadoje Londone, laiko veltui neleidžia - jis dirba savo kompiuteriu, naudojasi bėgimo treniruokliu ir gaminasi maistą mikrobangų krosnelėje, pasakojo jo draugai.

Buvęs Didžiosios Britanijos armijos karininkas Vaughanas Smithas, kuris ilgiau nei metus buvo priglaudęs 41 metų J.Assange'ą savo užmiesčio viloje Anglijoje, kol šis australas buvo laikomas namų arešte, sakė, kad dabar jo gyvenimo sąlygos ambasadoje kuklios, bet pakankamai patogios.

"Aišku, ten ne blogiau nei kalėjimo kameroje, - V.Smithas sakė naujienų agentūrai AFP. - Pirmoji priežastis, kodėl ten nėra blogiau - jog jis gali naudotis kompiuteriu ir internetu. Jis gali dirbti, o tai jam svarbiausia.

„J.Assange'as nebuvo išėjęs iš ambasados, įsikūrusios prabangiame Londono rajone, nuo liepos 19 dienos, kai paprašė Ekvadoro politinio prieglobsčio, siekdamas išvengti ekstradicijos į Švediją, kur jį siekiama apklausti dėl įtariamų lytinių nusikaltimų.Jis yra įsitikinęs, kad Švedija gali perduoti jį Jungtinėms Valstijoms, kurios įtūžo, kai “WikiLeaks" 2010 metais paviešino daugybę slaptų diplomatinių pranešimų ir failų apie karus Irake bei Afganistane, ir grasina jį nuteisti.

Ekvadoras suteikė prieglobstį buvusiam kompiuteriniam įsilaužėliui praeitą ketvirtadienį, tačiau Britanija atsisako leisti jam saugiai išvykti, todėl J.Assange'as lieka įstrigęs atstovybėje, kol sprendžiamas diplomatinis ginčas.

V.Smithas, kuris aplankė J.Assange'ą praeitą savaitę, pasakojo, kad jis ambasadoje, įsikūrusiame Viktorijos stiliaus raudonų plytų daugiabučio apartamentuose, gali mankštintis ant nedidelio bėgimo treniruoklio, naudotis dušu ir šildytis maistą mikrobangų krosnelėje.

„Žinoma, jo virtuvės įranga primityvi“, - aiškino V.Smithas, kuris juokdamasis pridūrė, kad J.Assange'ui maistas tikriausiai neteikiamas iš prabangaus prekybos centro „Harrods“, esančio visai šalia ambasados.

„Manau, jis pats moka už savo maistą, tačiau tokių pinigų neturi“, - sakė jo draugas.Jis pridūrė, kad J.Assange'as jam skirtą kambarėlį padalijo į darbo ir gyvenamąją erdvę, kurią palaiko „išties švarią ir tvarkingesnę, nei prisimenu jį iš anksčiau“.„Be abejo, kaip buvusiam kompiuteriniam įsilaužėliui ten švaru ir tvarkinga, - juokavo V.Smithas. - Jis gali priiminėti lankytojus ir užsiimti savo darbais. Jam reikia daug nuveikti: jis kovoja teismuose prieš (kredito kortelių bendroves) “Visa„ ir “MasterCard„, dar tie visi Švedijos reikalai, ir jis mėgina vadovauti “WikiLeaks".Kredito kortelių bendrovės atsisako pervedinėti J.Assange'o tinklalapiui aukojamas lėšas.

V.Smithas sakė toliau gerai sutariantis su J.Assange'u, nors ir prarado 20 tūkst. svarų, kuriuos sumokėjo kaip užstatą, kad „WikiLeaks“ įkūrėjas būtų paleistas, kai buvo suimtas 2010 metais už lytinius nusikaltimus."Dar neaišku, ar praradau savo pinigus, - V.Smithas sakė AFP. - Šį reikalą sprendžia magistrato teismas, ir, žinoma, svarbu, kad jis pasiprašė politinio prieglobsčio bei jį gavo. Tai gali būti svarbus veiksnys.

„WikiLeaks“ atstovas Kristinnas Hrafnssonas, kuris pastaruosius du mėnesius reguliariai lankydavo savo kolegą, sakė, kad J.Assange'o kambarį saulė apšviečia per langą.Žiniasklaida taip pat praneša, kad J.Assange'as, kuris atrodė sveikas, kai sekmadienį išėjo į ambasados balkoną pasakyti kalbą šimtams savo šalininkų, naudojasi „dirbtinės saulės šviesos lempa“.

„Jis nėra prašęs gyventi šiurkščiomis sąlygomis“, - K.Hrafnssonas sakė AFP telefonu iš Islandijos.Kai 2006 metais buvo įkurtas „WikiLeaks“, J.Assange'as gyvendavo tai viename, tai kitame mieste, ir jam dažnai tekdavo nakvoti į ant sofų savo draugų namuose.„Žinoma, jis gali pasivaikščioti ambasados teritorijoje, - pridūrė K.Hrafnssonas. - Jis gerai nusiteikęs.“


Šiame straipsnyje: Jullian AssangeWikiLeaks

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių