Japonijoje radiacija prilyginta įpykusios žmonos spiegimui

Viena Japonijos tyrimų agentūra nutraukė prieštaringai vertinamą viešųjų ryšių kampaniją, skirtą moterų švietimui apie branduolinį saugumą, kurioje radiacija buvo prilyginta įpykusios žmonos spiegimui.

Japonijos atominės energetikos agentūra savo svetainėje buvo įkėlusi puslapį, siekiant „užtikrinti, kad sunkiai suprantami žodžiai, naudojami branduolinės energetikos pramonėje“, taptų labiau suprantamais, ypač moterims.

Puslapyje, kuriame buvo įdėtas komiksas, vaizduojantis įpykusią, kumščiu grūmojančią žmoną ir nuo jos besidangstantį vyrą, žmonos spiegimas buvo prilygintas skvarbiajai spinduliuotei.

Ši metafora buvo vystoma toliau, aiškinant, kad didėjantis moters pyktis gali būti prilygintas „radioaktyvumui“, o pati žmona - „radioaktyviai medžiagai“.

Šis interneto puslapis, paskelbtas 2010 metais, buvo panaikintas pirmadienį, kai agentūra gavo dešimtis skundų.

„Nenumanau, kodėl šis puslapis staiga patraukė žmonių dėmesį, tačiau būtume ištrynę jį anksčiau, jeigu būtume apie jį žinoję“, - sakė vyriausybinės agentūros, atliekančio branduolinius tyrimus, įskaitant saugos metodų kūrimą, atstovas Yusuke Uehara (Jusukė Uehara).

„Tai diskriminuoja moteris, o tai yra netinkama“, - pažymėjo jis.

Šiuo metu visi 50 Japonijoje tebeeksploatuojami reaktoriai yra išjungti po pernai kovą Fukušimos atominėje jėgainėje įvykusios branduolinės katastrofos dėl stipraus žemės drebėjimo sukelto cunamio. Ši avarija, kurios metu įvyko keletas susikaupusio vandenilio dujų sprogimų ir išsilydė branduolinio kuro strypai, privertė evakuoti daugybę žmonių ir iš naujo peržiūrėti Japonijos atominės energetikos strategiją.

Fukušimos elektrinės operatorė „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) praeitą mėnesį nurodė, kad pirmosiomis šios avarijos dienomis į aplinką pasklido pustrečio karto daugiau radioaktyvių teršalų nei iš pradžių buvo nustačiusios branduolinės saugos tarnybos.

Ši branduolinė katastrofa buvo didžiausia pasaulyje po Černobylio elektrinės avarijos 1986 metais.

„Radioaktyvią žmoną“ vaizduojantį komiksą sukūrė šešios moterys, gyvenančios netoli Tokaimuros urano perdirbimo įmonės, kurioje 1999 metais buvo įvykusi branduolinė avariją.


Šiame straipsnyje: radiacijaJaponijaFukušima

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių