Italijos šiaurėje per naują žemės drebėjimą žuvo dešimt žmonių

Požeminiai virpesiai antradienį apie vidurdienį vėl buvo jaučiami šiaurinėje Italijoje - Modenoje, Brešoje, Milane; užfiksuotas 5,3 balo žemės drebėjimas.

Anksčiau, antradienio rytą, per 5,8 balo žemės drebėjimą, žuvo mažiausiai dešimt žmonių, apgriauti pastatai, panika apėmė tūkstančius žmonių, tebegyvenančių palapinėse po požeminių smūgių, pasireiškusių prieš savaitę ir sugriovusių jų namus.

Pareigūnai ir vienas Italijos Raudonojo Kryžiaus šaltinis sakė, kad keli žmonės liko įstrigę po namų ir sandėlių griuvėsiais.

Policija nurodė, kad patvirtinta dešimties žmonių žūtis, tačiau šis skaičius tikriausiai dar didės. Vien Modenos regione, pasak policijos, žuvo aštuoni žmonės. Žiniasklaida mini dar dvi aukas: viena jų - Karpio mieste įgriuvus bažnyčios stogui žuvo kunigas.

„Viskas sugriuvo, chaosas, pastatai visame mieste virto griuvėsiais“, - sakė Kaveco mieste vienas ugniagesis laikraščiui „Corriere della Sera“.

Šio žemės drebėjimo, kuris Emilijos-Romanijos regione buvo jau antrasis per trumpesnį nei dviejų savaičių laikotarpį, epicentras buvo netoli Modenos miesto, bet požeminiai smūgiai buvo jaučiami platesniame regione - šiaurės ir centrinėje Italijoje.

„Padėtis labai rimta - kai kurie žmonės įstrigo po griuvėsiais“, - San Feličės sul Panaro miestelio, esančio netoli epicentro, meras Alberto Silvestri sakė televizijai SkyTG24.

Premjeras Mario Monti pareiškė: „Galiu kiekvieną patikinti, kad valstybė padarys viską, ką privalo padaryti - greitai, kiek tai įmanoma, kad padėtis šiame labai ypatingame, svarbiame ir produktyviame Italijos regione grįžtų į normalias vėžes.“

Gegužės 20 dieną 6 balų žemės drebėjimas Italijos šiaurės rytuose nusinešė septynias žmonių gyvybes, apgadino šimtus pastatų, tarp jų senovinių pilių ir bažnyčių, daugiau nei 7 000 gyventojų privertė persikelti į palapines lauke.

Dėl šios stichinės nelaimės taip pat sutriko šį regioną pasaulyje garsinančių produktų, tokių kaip parmezano sūris, gamyba. Pagal ūkininkų vertinimus, viename iš derlingiausių Italijos regionų žemės ūkiui padaryta daugiau nei 200 mln. eurų žala.

Antradienį pareigūnai sakė, kad griuvėsiuose įstrigusių žmonių gelbėjimo operacijos stringa dėl mobiliojo ryšio sutrikimų.

„Miestas buvo smarkiai apgriautas. Po griuvėsiais esama žmonių - dar nežinome kiek“, - vienas Kaveco miesto policijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kaip pranešama, sutriko traukinių eismas Bolonijos ir Modenos apylinkėse; mokyklos ir kiti viešieji pastatai evakuoti netgi toliau į pietus esančioje Florencijoje.

„Jutome labai stiprų drebėjimą“, - sakė Bolonijos gyventoja Raffaella Besola (Rafaela Bezola).

Antradienio rytą, apie 9 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku įvykusio 5,8 balo žemės drebėjimo epicentras buvo už 40 kilometrų į šiaurę nuo Bolonijos ir už 60 kilometrų į rytus nuo Parmos, o jo židinys buvo 9,6 kilometro gylyje, nurodė JAV Geologijos Tarnyba (USGS).

Taip pat antradienį 3,8 balo požeminis smūgis buvo užfiksuotas ir Bulgarijos vakaruose, tačiau žmonės nenukentėjo, o pastatai nebuvo smarkiai apgadinti, pranešė Nacionalinis geofizikos institutas.

Per šį drebėjimą, kurio epicentras buvo netoli Perniko miesto, siūbavo pastatai, gyventojai bėgo į gatves.

Bulgariją praeitą antradienį supurtė 5,6 balo žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo už maždaug 25 kilometrus į vakarus nuo sostinės Sofijos. Jo padaryta žala vertinama daugiau nei 20 mln. levų (35,3 mln. litų).NAUJAUSI KOMENTARAI

naujausiu pranesimu

naujausiu pranesimu portretas
jau 15 zuvusiu ir keletas dingusiu be zinios.Is IT.

turėtų

turėtų portretas
skubiai statyti AE
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių