Italijos korupcijos skandalas įtraukė Vatikaną

Italijos korupcijos skandalas, suteršęs šios šalies vyriausybės reputaciją, įtraukė ir Vatikaną - tyrimas pradėtas ir vieno garsiausių Italijos kardinolų atžvilgiu.

Magistrato teisėjai kardinolui Crescenzio Sepe ir buvusiam centro dešiniųjų vyriausybės infrastruktūros ir transporto ministrui Pietro Lunardi pranešė, kad jų atžvilgiu vykdomas tyrimas dėl korupcijos sunkinančiomis aplinkybėmis, pranešė šaltiniai teisme.

Italijos centriniame regione esančios Perudžos magistrato teisėjai tiria korupcijos tinklą ir paslaugas, susijusias su valstybiniais kontraktais, daugiausia - dėl objektų svarbiems renginiams, tokiems kaip pernykštis Didžiojo aštuoneto (G-8) viršūnių susitikimas, statybų.

Tiriama 67 metų C.Sepe veikla tuo metu, kai jis buvo Vatikano pareigūnas, vadovaujantis Tautų evangelizavimo kongregacijai - daug pinigų ir nekilnojamojo turto turinčiam Vatikano departamentui, kuris finansuoja misijas užsienyje.

C.Sepe, kuris tam departamentui vadovavo iki 2006-ųjų, kai buvo perkeltas į Neapolį, įtariamas korupcija dėl vieno nekilnojamojo turto sandėrio.

"Tiesa paaiškės ... Aš esu ramus", - sekmadienį išėjęs iš bažnyčios sakė Neapolio arkivyskupas C.Sepe jį apspitusiems žurnalistams.

Kaip rašo laikraščiai "La Stampa", "Corriere della Sera" ir "La Repubblica", 2004 metais P.Lunardi iš C.Sepe departamento už daug mažesnę nei rinkos kainą nusipirko vieną pastatą Romoje.

Kitais metais, kai P.Lunardi jau buvo ministras, jis pritarė tam, kad būtų skirta lėšų istorinių Bažnyčios pastatų, tarp jų - 16-ajame amžiuje pastatytos ir Romos Ispanijos laiptų aikštėje esančios Tautų evangelizavimo kongregacijos būstinės, restauravimui.

Interviu "Corriere della Sera" P.Lunardi sakė, jog netrukus susitiks su Perudžos magistratais, kad "viską išaiškintų".

Šis tyrimas jau pareikalavo premjero Silvio Berlusconi artimo sąjungininko Claudio Scajolos galvos - gegužę jis atsistatydino iš pramonės ministro posto.

C.Scajola atsistatydino paaiškėjus, kad dalis tų 900 tūkst. eurų, už kuriuos buvo nupirkti prabangūs jo apartamentai Romoje, netoli Koliziejaus, buvo gauti iš vieno statybų verslu užsiimančio asmens, areštuoto vykdant politikų korupcijos tyrimą.

Šis korupcijos skandalas kilo vasario mėnesį, kai policija areštavo keturis žmones, tarp jų - Angelo Balducci, kuris anksčiau vadovavo viešuosius darbus prižiūrinčiam vyriausybės departamentui, ir vieną statybų konsultantą, dirbusį C.Sepe departamentui.

A.Balducci ir kiti įtariamieji buvo apkaltinti dėl korupcijos ir dėkingumo mokesčių tinklo tarp statybininkų, architektų ir valstybės pareigūnų, kurie tvarkė dešimčių milijonų eurų vertės valstybininius kontraktus.

A.Balducci sėdi kalėjime Romoje. Magistratai atmetė jo prašymus laikyti jį namų arešto sąlygomis.

Mėnuo po to, kai jis buvo areštuotas, kilo naujas skandalas dėl A.Balducci ir Vatikano - slaptas pasiklausymas parodė, kad jis ir vienas 40 metų giedotojas iš istorinio Šv. Petro bazilikos Julijaus choro galėjo dalyvauti vyrų prostitucijos tinkle.

Po to skandalo A.Balducci buvo išmestas iš elitinės Jo Šventenybės kilniųjų vyrų grupės. Vietas joje dažnai paveldi šeimos, daug metų tarnaujančios Vatikanui, arba jos suteikiamos už pagalbą Katalikų Bažnyčios ūkio ir logistikos projektuose.


Šiame straipsnyje: VatikanasCrescenzio Sepe

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu
  V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu

  JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris informavo apie savo derybas su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), pranešė Baltieji rūmai. ...

 • R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto
  R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto

  Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabe (Robertas Mugabė) antradienį atsistatydino, pranešė įstatymų leidėjams parlamento pirmininkas Jacobas Mudenda (Džeikobass Mudenda); taip baigiasi 37 metus trukęs jo valdymas, pasižymėjęs brutalumu ir eko...

 • Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?
  Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?

  Varšuva savo veiksmais – draudimu į šalį įvažiuoti Valstybinės tarpžinybinės karo ir politinių represijų aukų atminimo įamžinimo komisijos sekretoriui Sviatoslavui Šeremetai – bando įtraukti Europos Sąjungą į ...

  6
 • Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai
  Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai

  Patiekalai iš silkės ir karpių – būtini Kūčių stalo skanėstai kaimyninėje Lenkijoje. Likus maždaug mėnesiui iki šventės trejus metus dideliuose tvenkiniuose auginami karpiai gaudomi ir perkeliami į mažus. Kad žuvis būtų skan...

 • Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže
  Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže

  Lenkijos aplinkos ministras Janas Szyszko (Janas Šyška) antradienį pareiškė, kad Varšuva „100 procentų“ laikosi jos veiksmus ribojančios ES nutarties, uždraudusios kirtimus viename paskutinių Europos reliktinių ly...

 • Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“
  Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“

  Pindžian – taip vadinasi viena iš dviejų žymiųjų Sužou istorinio senamiesčio gatvių. Manoma, kad šiai vietai – pustrečio tūkstančio metų, o pats Sužou gyvuoja 3,5 trūkstančio metų ir tituluojamas vienu iš seniau...

 • Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius
  Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius

  Amsterdamas ir Paryžius pirmadienį per įtemptą balsavimą, kuris galiausiai turėjo baigtis burtų traukimu, laimėjo teisę priimti dvi svarbias Europos Sąjungos agentūras, dėl „Brexit“ išsikraustysiančias iš Londono. ...

 • Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai
  Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai

  Po susitikimo su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad jo šalies armija „Siriją išgelbėjo kaip valstybę“, Sirijos režimo pajėgoms laimint prieš sukilėliu...

  1
 • Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose
  Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose

  Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir Hercegovinos, taip sulaužydama trišalį valdžios pasidalijimo susitarimą, užtikrinusį jos stabilumą nuo 1995-aisiais pasiektos taikos sutarties,...

 • Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Lapkričio 21-oji, antradienis, 47 savaitė. ...

Daugiau straipsnių