Istoriniams Graikijos rinkimams įtaką daro pyktis ir nerimas

Graikai sekmadienį atiduodami balsus istoriniuose rinkimuose, kuri gali nulemti tai, ar jų sunkumų prislėgta šalis išsaugos eurą, kalbėjo apie savo baimę dėl ateities.

„Galvoju, kad dauguma žmonių nerimauja, nes ateitis labai tamsi“, - atidavusi savo balsą pradinėje mokykloje Atėnų centre sakė 54 metų architektė Tonia Katerini.

Ji sakė balsavusi už „Syriza“, radikalių kairiųjų partiją, žadančią atsisakyti susitarimo dėl Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) finansinės pagalbos, kuriuo kreditų linija Graikijai buvo suteikta mainais į griežtą taupymą.„Situacija pastaruosius dvejus metus daugumai žmonių buvo labai sunki, todėl manau, kad turime padaryti didelius pokyčius“, - sakė ji prie savo rinkimų apylinkės sostinės pasiturinčiųjų rajone, į pamaldas kviečiant priešais esančios ortodoksų bažnyčios varpams.

„Syriza“ per gegužės 6-osios rinkimus, po kurių vyriausybės taip ir nepavyko suformuoti, netikėtai liko antra – ji nusileido tik konservatorių „Naujajai demokratijai“.

68 metų pensininkas Emanuelis Kamkutis sakė balsavęs už vieną centro dešiniųjų partiją, nes nori „proeuropietiškos vyriausybės, o ne komunistinės“.

„Kai ką (susitarimą dėl finansinės pagalbos) pasirašėme. Negalime to tiesiog atšaukti, - paaiškino jis. - Turime labai pasistengti, kad išliktume euro (zonoje)“.53 metų rinkėjas Stavras Logaras sakė, kad balsavo už komunistus.

„Visi sutrikę, nes Europos partnerių ir Graikijos partijų baimės propaganda buvo labai didelė. Norėtume kitokio stiliaus vyriausybės, kitokio kelio Graikijos visuomenei ir Europos visuomenei“, - sakė jis.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį sakė, jog graikams „itin svarbu“ išsirinkti tokius įstatymų leidėjus, kurie gerbtų prieštaringai vertinamos finansinės pagalbos Graikijai sąlygas, o Eurogrupės vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris balsavimo išvakarėse perspėjo, kad „Syriza“ pasirinkimas galėtų turėti „neprognozuojamų“ pasekmių euro zonai.

Prie rinkimų apylinkės Atėnų darbininkų rajone Pangratyje 33 metų turizmo sektoriaus darbuotoja Iro Busaini sakė norinti pasakyti Vokietijai štai ką: „Liaukitės vadinę mus tinginiais, atvažiuokite čia ir pažiūrėkite, kaip sunkiai dirbame“.Ji balsavo už komunistus, bet mano, kad laimės „Naujoji demokratija“ ir kad naujoje vyriausybėje dirbs „tie patys žmonės, kurie pardavė šalį“.

„Man jau gana. Nieko iš šių rinkimų nesitikiu“, - sakė ji.Kostas Janakopulas, kuris jau ketverius metus neturi darbo, sakė: „Balsuosiu už (Naujosios demokratijos partijos lyderį Antonį) Samarą. Viliuosi, kad jis pagerins padėtį. Nepasitikiu (“Syriza„ lyderiu Aleksiu) Cipru, jis išves mus iš euro zonos“.

Šeštą dešimtį metų einanti šokio mokytoja Erika sakė, kad taip pat balsavo už „Naująją demokratiją“.

„Esu tikra, kad jie laimės, ir nemanau, kad išeisime iš euro zonos .... Šių rinkimų dėka, tikiuosi, grįšime prie taikios, laimingos Graikijos“, - pridūrė ji.Tačiau Kolonakio rinkimų apylinkėje Atėnų centre 62 metų pensininkas Andrėjas Papas su nerimu kalbėjo apie riziką Graikijai iškristi iš Europos Sąjungos.

„Šis momentas labai kritiškas. Tai rinkimai, kurie verčia žmones labai, labai nerimauti. Aš noriu, kad Graikija liktų euro zonoje ir Europos Sąjungoje. Mes galvodavome, kad tai galime vertinti kaip savaime suprantamą dalyką. Niekada nebuvome susidūrę su tokia situacija“, - sakė jis žurnalistams.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad rinkimai vyksta sklandžiai.Policija pranešė, jog ieško 22 metų vyro, kuris prie vienos rinkimų apylinkės Zakinto saloje šovė į orą ir pabėgo.Dar vienas incidentas įvyko prie televizijos stoties „Skai“, kur du nežinomi asmenys, važiavę motociklu, metė rankinę granatą. Nors granata nesprogo, iš televizijos stoties buvo evakuoti ten buvę žmonės.


Šiame straipsnyje: Graikijaeuro zonaeuro krizė

NAUJAUSI KOMENTARAI

MERKELIENE

MERKELIENE portretas
TIK GASDINA TUOS GRAIKUS TIK GRASINA...

true

true portretas
iseikit, blemba... benzas atpigtu pusiau. Bent nauda kazkokia butu
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių