Irane prieš Bušehro atominę elektrinę įvykdyta kibernetinė ataka

Į pirmosios Irane atominės Bušehro jėgainės darbuotojų personalinius kompiuterius įsibrovė stiprus virusas, tačiau pagrindinė jėgainės operacinė sistema nenukentėjo, remdamasi oficialia šalies informacijos agentūra IRNA, rašo BBC naujienų svetainė.

Kaip pranešė jėgainės projekto vadovas Mahmoudas Jafar, ją, kaip ir anksčiau, numatoma paleisti per kelias savaites. Pasak jo, šiuo metu keli užkrėsti kompiuteriai valomi antivirusinėmis programomis.

Virusas "Stuxnet" sugeba užgrobti pramonės objektų kontrolę. Jis atakavo tokias įmones, kaip elektrinės, vandenvalos statiniai ir gamyklos, visame pasaulyje, bet daugiausia atvejų buvo Irane.

Kai kurie Vakarų ekspertai mano, kad jį sukūrė labai kvalifikuotų specialistų kolektyvas pagal kažkurios "nacionalinės valstybės" užsakymą.

Tai pirmas ženklas, kad "Stuxnet", atakuojantis vokiečių bendrovės "Siemens" sistemas, įsigavo į Irano branduolinės programos įrenginius.

Vakarai nuogąstauja, kad Iranas ketina galiausiai pasigaminti branduolinį ginklą. Teheranas tikina, kad jo programa yra tik taikios paskirties.

"Prieš Iraną pradėtas elektroninis karas - valstybiniam laikraščiui "Iran Daily" pareiškė Irano pramonės ministerijos Informacinės technologijos tarybos vadovas Mahmoudas Liayi. - Virusas užkrėtė mūsų šalyje beveik 30 tūkst. IP-adresų".

Apsvarstyti kovos su kompiuterių "epidemija" klausimų praėjusią savaitę Irane buvo susirinkusi ekspertų grupė.

2010 metų birželį kirminą "Stuxnet" pirmą kartą nustatė firma, veikianti Baltarusijoje. Bet, galimas dalykas, jis veikė nuo 2009 metų.

Ne taip, kaip įprasti virusai, šis "kirminas" atakuoja sistemas, kurios dažniausiai neprijungiamos prie interneto saugumo sumetimais.

Virusas išplinta po kompiuterius su operacine sistema "Windows" per USB atmintines - per užkrėstas atminties korteles ir kitus panašius įrankius.

Patekęs į kompiuterį, įeinantį į bendrovės vidaus tinklą, virusas nustato, kokia yra specifinė pramoninės kontrolės užtikrinimo programa, kurią kuria bendrovė "Siemens".



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių