Iranas pasiuntė savo karo laivus į Viduržemio jūrą

Irano karo laivų flotilė šeštadienį pasiekė Viduržemio jūrą Sueco kanalu, demonstruodama karinę Teherano galią šio regiono valstybėms, pranešė karinių jūrų pajėgų vadas.

Šis manevras buvo atliktas tuo metu, kai įtampa tarp Irano ir Izraelio yra labai padidėjusi.

Izraelio URM pareiškė, kad žydų valstybė atidžiai stebės šių laivų judėjimą ir sieks užtikrinti, kad jie nepriartėtų prie kranto.

„Irano Islamo Respublikos strateginis laivynas Sueco kanalu plaukė antrą kartą nuo islamo revoliucijos“ 1979 metais, nurodė admirolas Habibollah Sayari, kurio žodžius citavo Irano valstybinė naujienų agentūra IRNA.

Jis nepaminėjo, kiek laivų praplaukė kanalu ir kokią misiją jie turėtų atlikti Viduržemio jūroje, tačiau nurodė, jog ši flotilė anksčiau buvo užsukusi į Saudo Arabijos uostamiestį Džidą.

Kaip praneša Irano žiniasklaida, eskadrinis minininkas „Shahid Qandi“ ir aprūpinimo laivas „Kharg“ į šį Raudonosios jūros uostą atplaukė vasario 4 dieną.

H.Sayari pareiškė, kad karo laivų dislokavimas Viduržemio jūroje pademonstruos šiitiškos respublikos „galią“ šio regiono šalims, taip pat neš Teherano „taikos ir draugystės žinią“.

Pirmasis Irano karo laivų atplaukimas į Viduržemio jūrą pernai vasarį išprovokavo Izraelio ir Jungtinių Valstijų įtūžį, o žydų valstybė paskelbė sustiprintą parengtį savo karinėse jūrų pajėgose.

Tąsyk Irano eskadrinis minininkas ir aprūpinimo laivas praplaukė netoli Izraelio krantų ir užsuko į Latakijos uostą Teheranui draugiškoje Sirijoje, o vėliau grįžo į Iraną per Raudonąją jūrą.

Pranešimas apie naujausią karo laivų žygį buvo paskelbtas tvyrant didelei įtampai tarp Irano ir Izraelio, kurią kursto ilgametis ginčas dėl Teherano branduolinės programos ir prielaidos, kad Izraelis gali suduoti prevencinius karinius smūgius šiitiškos respublikos branduoliniams objektams.


Šiame straipsnyje: Iranas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Faktas

Faktas portretas
Galimybė išlikti TIKRAI nepriklausomiems nuo JAV ir pasaulinio imperializmo (NATO) – vienintelė - turėti atominį ginklą. Tik jis kol kas atbaido maitvanagius... Irake S. Huseinas pasidavė JAV ir tarptautiniam spaudimui, įsileido "stebėtojus", sunaikino savo raketas, atsisakė kurti atominį ginklą ir... buvo apkaltintas atominio ir cheminio ginklo gamyba. Irakas okupuotas, S. Huseinas pakartas ir paskelbta, kad jokių ginklų nerasta... Mat, nesuveikė CŽV provokatorių bandymas įvežti į Iraką branduolinių medžiagų - juos apgavo Huseino žvalgybininkai... Irako niokojimas tebesitęsia iki šiol. Libijoje M. Kadafis sukūrė pasiturinčią valstybę, deja, draugais pasirinko JAV ir ES, kurių vadovai draugiškai apsikabinę su M. Kadafiu, pozuodavo prieš reporterius... Tai truko tol, kol M. Kadafis klusniai vykdė savo „draugų“ nurodymus. Vos tik jis parodė savarankiškumą, siekdamas sukurti vieningą Afrikos sąjungą ir valiutą, kad atsiribotų nuo žlungačio dolerio, tuoj buvo apkaltintas teroru prieš civilius. CŽV ir ES slaptųjų tarnybų vadovaujami samdiniai, padedant NATO aviacijai, M. Kadasfį nuvertė ir sušaudė... Milžiniška JAV ginklų pramonė gamina didžiulius įvairiausių ginklų kiekius. Vieną dieną ateina laikas, kad būtina atlaisvinti sandėlius ir panaudoti tą produkciją. Tada ir prasideda JAV tankų "demokratijos" eksportas į Vietnamą, Kambodžą, Nikaragua... Afganistaną, Iraką, Libiją... Kokie 665 000 lavonu Irake (pagal "Lancet") ir dar keliskart daugiau suluošintų invalidų - smulkmena. Ko nepadarysi vardan tos stebuklingos idėjos, vadinamos DEMOKRATIJA. Geriausiam JAV draugui Izraeliui irgi reikia periodiškai atnaujinti iš JAV gaunamą ginkluotę. Kaip ta proga "nepaauklėsi" nekenčiamų arabų.

1-am

1-am portretas
siūlau tau, kaip didžiam irano ar kitų musulmonų teroristinių urkštinių mylėtojui varyti pas juos ir jiems tarnauti. Galėsi tada palyginti "auksinį" jų gyvenimo kodeksą su taip tavo nekenčiama JAV demokratija.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių