Indonezijos krantus pasiekė neaukštos cunamio bangos (atnaujinta)

16.12 val. Indonezijos krantus pasiekė neaukštos cunamio bangos

Indonezijos krantus pasiekė trys nedidelės iki 80 centimetrų aukščio cunamio bangos, kurias trečiadienį sukėlė 8,6 balo stiprumo žemės drebėjimas prie Sumatros salos krantų.

„Mūsų potvynių matavimo prietaisai ir plūdurai užregistravo nedideles cunamio bangas“, - sakė Indonezijos meteorologijos ir geofizikos agentūros atstovas Saidas Kristiawanas.

Pasak jo, aukščiausia „80 centimetrų“ banga pasiekė Meulabą Vakarų Ačėje, o gretimose pakrantėse buvo užregistruotos mažesnės bangos.

16.04 val. Tailando pakrantes pasiekė nedidelė cunamio banga


Tailando Andamanų jūros pakrantę pasiekė nedidelė vos 10 centimetrų aukščio cunamio banga, kurią sukėlė stiprus žemės drebėjimas prie Indonezijos krantų, trečiadienį pranešė pareigūnas.

„Dešimties centimetrų cunamio banga, kuri susidarė po pirmojo žemės drebėjimo, pasiekė Kohmiango salos pakrantę Pangngos provincijoje“, - pranešė Tailando nacionalinio stichinių nelaimių prevencijos centro vadovas Somsakas Khaosuwanas per vietos televiziją.

Kiek anksčiau centras paskelbė cunamio pavojų šešiose pietinėse turistų pamėgtose provincijose Andamanų jūros pakrantėse, žmonės buvo perspėti pasitraukti į aukštesnes vietas.

Šį regioną jau nusiaubė Indijos vandenyne 2004 metais kilęs cunamis, vien Tailande pareikalavęs 5,4 tūkst. žmonių gyvybių.


14.42 val. Kol kas realaus cunamio pavojaus nėra, sako Indonezijos prezidentas

Indonezijos prezidentas trečiadienį sakė, jog kol kas realaus cunamio pavojaus nėra, nors prie Sumatros krantų ir įvyko 8,6 balo stiprumo žemės drebėjimas.

Indonezija paskelbė cunamio pavojų savo pakrantėse, be to, buvo perspėta dėl cunamio visame Indijos vandenyno regione, tačiau prezidentas Susilo Bambangas Yudhoyono sakė, kad kol kas realios grėsmės nėra.

„Kol kas cunamio grėsmės nėra“, - sakė jis per nacionalinę televiziją.

13.45 val. Tailandas perspėjo dėl cunamio pavojaus šešiose provincijose

Tailando nacionalinis nelaimių prevencijos centras trečiadienį, po žemės drebėjimo prie Indonezijos krantų, paskelbė cunamio pavojų šešiose pietinėse provincijose Andamanų jūros pakrantėse.

Žmonėms Pukete, Krabyje, Ranonge, Pangngoje, Trange ir Satune dėl galimo cunamio buvo liepta pasitraukti į aukštesnes vietas, telefonu sakė vienas Nacionalinio stichinių nelaimių prevencijos centro pareigūnas.

12.25 val. Baiminamasi cunamio

JAV cunamių stebėjimo centras trečiadienį po 8,9 balo žemės drebėjimo prie Sumatros krantų paskelbė galimą cunamio pavojų visame Indijos vandenyne, tačiau nurodė, jog dar nėra garantuotas, kad cunamis tikrai susiformavo.

„Tokio dydžio žemės drebėjimai gali sukelti plačiai nusidriekiantį niokojamą cunamį, kuris gali paveikti pakrantes visame Indijos vandenyno baseine“, - nurodė JAV Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras.

Sumatros Banda Ačės miestas buvo netoli katastrofiško 2004 metų žemės drebėjimo, kuris Indijos vandenyne sukėlė cunamį, epicentro. Tada cunamis šio vandenyno pakrantėse pareikalavo 170 tūkst. Žmonių gyvybių.

Žmonės „Twitter“ praneša, kad šio trečiadienio drebėjimas buvo juntamas Singapūre, Tailande, Malaizijoje ir Indijoje. Malaizijos vakarų pakrantėje dangoraižiai siūbavo mažiausiai minutę.

JAV geologijos tarnyba pranešė, kad drebėjimo hipocentras buvo 33 km gylyje po vandenyno dugnu, o epicentras - maždaug 495 km nuo Indonezijos Ačės provincijos sostinės Banda Ačės.NAUJAUSI KOMENTARAI

ATGAILAUKITE

ATGAILAUKITE portretas
APIE NOJAUS ARKĄ: youtube: /watch?v=t1ezq-SNG80 ; APIE DINOZAURUS: youtube: /watch?v=23mLCeyCM ; APIE JUS: Mato 24: 38 Kaip dienomis prieš tvaną žmonės valgė, gėrė, tuokėsi ir tuokė iki tos dienos, kurią Nojus įžengė į laivą, 39 nieko nenumanydami, kol užėjo tvanas ir visus nusinešė; taip bus ir tada, kai ateis Žmogaus Sūnus. II Petro 3: 3 Pirmiausia žinokite, kad paskutinėmis dienomis pasirodys šaipūnai, gyvenantys savo geiduliais 4 ir kalbantys: „Kur Jo atėjimo pažadas? Juk nuo to laiko, kai užmigo protėviai, visa pasilieka kaip buvę nuo sutvėrimo pradžios“. II Petro 2: 12 Bet jie, kaip neprotingi gyvuliai, gimę sugavimui ir užmušimui, piktžodžiauja tam, ko nesupranta, ir pražus savo sugedime, 13 gaudami atpildą už nusikaltimus. Jie laiko pramoga lėbauti dienos metu. Jie susitepę ir iškrypę, smarkaudami savo apgaulėmis vaišinasi su jumis.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių