Indonezijoje nukritusiame Rusijos lėktuve buvo 45 žmonės

Rusijos lėktuvas „Suchoj Superjet 100“, kuris trečiadienį sudužo Indonezijoje, skraidino 45 žmones, pranešė šiuos lainerius gaminančios įmonės „Sukhoi Civil Aircraft“ vadovas Vladimiras Prisiažniukas.

Jis sakė žurnalistams, kad į pristatomąjį skrydį pakilusiame lėktuve buvo aštuoni Rusijos, vienas JAV, du Italijos ir 33 Indonezijos piliečiai.

Indonezijos pareigūnai nurodė, kad lėktuvas nukrito Sicheruko vietovėje ant neaktyvaus Salako ugnikalnio šlaito netoli Bogoro miesto Vakarų Javos provincijoje.

Gyvų žmonių kol kas nerasta

Gelbėtojų grupė, atvykusi į maždaug 50 žmonių skraidinusio Rusijos lėktuvo sudužimo vietą ant vieno Indonezijos ugnikalnio šlaito, kol kas nerado nei vieno gyvo likusio žmogaus.

„Neradome gyvų likusių žmonių“, - paieškų ir gelbėjimo grupės atstovas Gagahas Prakoso sakė Indonezijos televizijai „Metro TV“.

Pasak pareigūno, nelaimės vieta itin sunkiai pasiekiama, todėl rasti lavonai bus sudėti į tinklo maišus ir lynais įkelti į viršuje kybantį sraigtasparnį, kuris juos nuskraidins į sostinę Džakartą.

Ten žuvusiuosius galės atpažinti jų artimieji.

„Evakuacija tebėra sudėtinga. (Gabendami) sausuma, užtruktume 12 valandų, o sraigtasparniu - tik 20 minučių, - aiškino G.Prakoso. - Ruošiame sraigtasparnių tūpimo aikštelę, kad rytoj (penktadienio) rytą, jeigu bus ramūs orai, galėtume juos evakuoti.“

„Negaliu nieko pasakyti apie lavonų būklę, - pridūrė jis. - Greitai galintis skristi reaktyvinis lėktuvas rėžėsi į skardį, sprogo ir subyrėjo.“

Laineris „Suchoj Superjet 100“ yra pirmasis naujas Rusijos keleivinis lėktuvas po Sovietų Sąjungos žlugimo prieš du dešimtmečius. Jis buvo atskirdęs į Indoneziją per kelionę po šešias Azijos šalis, siekiant pritraukti naujų pirkėjų.

Trečiadienį šis dvimotoris lėktuvas pakilo į 50 minučių turėjusį trukti parodomąjį skrydį, kuriame dalyvavo dešimtys Indonezijos oro bendrovių atstovų ir žurnalistų. Kai kurie džiugiai nusiteikę keleiviai prieš pakylant šypsojosi, mojavo ir fotografavosi prie lainerio, o vėliau skubiai įkėlinėjo šias nuotraukas į socialinius tinklus „Facebook“ ir „Twitter“.

Šiuos lainerius gaminančios Rusijos įmonės „Sukhoi Civil Aircraft“ vadovas Vladimiras Prisiažniukas ketvirtadienį sakė žurnalistams, kad lėktuve buvo aštuoni Rusijos, vienas JAV, du Italijos ir 33 Indonezijos piliečiai.

„Suchoj Superjet-100“, kuris buvo sukurtas bendradarbiaujant su partneriais Vakaruose, buvo laikomas Rusijos galimybe atgauti pozicijas tarptautinėje keleivinių lėktuvų rinkoje.

Laineris, kuriame gali būti nuo 75 iki 95 vietų keleiviams, buvo reklamuojamas kaip konkurentas panašiems Brazilijos bendrovės „Embraer SA“ ir Kanados įmonės „Bombardier Inc.“ lėktuvams.

Pirmieji komerciniai jo skrydžiai buvo surengti pernai.

Jau buvo surinkta maždaug 170 užsakymų šiems palyginti pigiems - maždaug 35 mln. dolerių kainuojantiems - lėktuvams. Didžiuliame salyne įsikūrusi Indonezija, kurioje gyvena 240 mln. žmonių ir sparčiai auga vidurinioji klasė, buvo viena didžiausių potencialių pirkėjų.

Rusija pradėjo baudžiamąjį tyrimą

Rusijos tyrėjai ketvirtadienį pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl tikėtino netinkamo elgesio ruošiantis šios šalies naujausio keleivinio lėktuvo „Suchoj Superjet 100“ parodomajam skrydžiui, kuris kuris baigėsi lainerio sudužimu Indonezijoje.

Tyrimų komiteto pranešime sakoma, kad bus tiriama „lėktuvo įgulos pasiruošimo skrydžiui procedūra, taip pat paties orlaivio techninė būklė, prieš jam išskrendant iš Rusijos“.


Šiame straipsnyje: Indonezijalėktuvas

NAUJAUSI KOMENTARAI

PILIETIS

PILIETIS portretas
Vėl apkaltins įgulos narius,taip paprasčiausia.

Paskaiciuokim

Paskaiciuokim portretas
''maždaug 50 žmonių skraidinusio Rusijos lėktuvo...'';''buvo aštuoni Rusijos, vienas JAV, du Italijos ir 33 Indonezijos piliečiai.'';Indonezijoje nukritusiame Rusijos lėktuve buvo 45 žmonės''-blaivas nesuprasi,kiek tu zmoniu skrido.Einu 100gr padaryt,kad butu aiskiau
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių